Nugis Finem, z.s.


Vzdělávání a výzkum Legislativa a právní pomoc

Entoo Redesign

Entoo je s vámi již téměř 5 let. Tak dlouho vám přinášíme studijní materiály. Nyní chceme naši činnost posunout dál a přinést vám ještě více funkcí, včetně integrací s oficiálními informačními systémy univerzit. Bez vás to ale nezvládneme. Potřebujeme velkou částku, kterou jako nezisková studentská organizace sami neutáhneme - 200.000,- Kč. Změna totiž bude zahrnovat kompletní přeprogramování Entoo. V podstatě nezůstane kámen na kameni. Na toto budeme muset najmout externí programátory.

10 Kč

přispěl

1 člověk
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Entoo jsme založili v roce 2012. Už nás nebavil chaos ve studijních materiálech. Chceme, aby studenti měli jednoznačné informace, z čeho se připravovat. Aby se k nim dostávaly aktuality tak, že nic nepřehlédnou. Oficiální informační zdroje fakulty a univerzity často nejsou tak přehledné, jak by mohly být. My si ale nechceme stěžovat. Máme šanci něco ovlivnit.

Tak vzniklo Entoo. A je s vámi již čtyři roky. Bezplatně ho pro vás po tu dobu programujeme a udržujeme. A budeme to dělat i nadále.

Máme dokonce i velkou vizi, co s Entoo dál. Máme naplánovaný největší redesign Entoo v jeho historii. Sami ho ale nezvládáme. Máme velkou vizi a plán, co s Entoo dál dělat. Bohužel již ale nejsme schopní pokračovat ve vlastním vývoji na naše náklady. Chceme vám představit náš plán, jak by Entoo mohlo vypadat. A požádat vás o pomoc. Kolem Entoo je vznikla velká komunita zahrnující již více než 3.000 uživatelů. Jsme již na celkem 5 studijních oborech na různých oborech, různých fakultách, v různých městech.Co by mělo nové Entoo umět?

Už nyní je dokončená nová elektronická nástěnka, která bude fungovat na Právnické fakultě Univerzity Palackého. Pokud vše půjde podle plánu, tak již na letní semestr bude fungovat. Její výhodou je to, že veškerý její obsah se bude synchronizovat s Entoo. Cílem Entoo je, aby obsahovalo všechny informace ze všech informačních zdrojů. Už žádné prohledávání pěti různých informačních systémů, abyste se dostali k informacím, které potřebujete. Už žádné aktualizování stránky při čekání na výsledky zkoušky. Připravujeme mobilní aplikace, díky kterým se o novinkách dozvíte okamžitě přímo na vašem mobilu.

Entoo bude kombinací všech informačních zdrojů. Umožní, abyste na jedné stránce nalezli informace o zakončení předmětu, všechny prezentace z přednášek, jakékoli další materiály od učitelů, studentské materiály jako zápisky z přednášek a seminářů. Pokud k tomu budou učitelé ochotní, tak také videonahrávky přednášek.

Entoo by mělo být kombinací oficiálních a neoficiálních materiálů. Zkrátka vše, co potřebujete ke svému studiu. Pak si už jen vy sami určíte, z čeho se vám studuje nejlépe.

Co by vás mohlo zajímat?

Co když se nepodaří vybrat dostatek peněz?

Jsme odhodlaní nové Entoo vytvořit, ať už to dopadne jakkoliv. Veškeré peníze, které dostaneme, chceme věnovat tomuto cíli. Čím více peněz získáme, tím více zde popsaných funkcí budeme moci implementovat. Rozhodně se nemusíte bát, že bychom si peníze nechali. Na našem transparentním účtu můžete sledovat, kolik peněz jsme vybrali a na co jsme je použili.

Proč to stojí tolik? Není 200.000,- Kč moc?

Je pravda, že 200.000,- Kč je hodně peněz. Důvodem této vysoké částky je nutnost získat programátory, kteří Entoo podle našich představ naprogramují. Ačkoliv spousta lidí na Entoo a obecně v Nugis Finem pracuje zadarmo a díky tomu jsme byli schopní dostat naše projekty do takové podoby,  v jaké jsou, u programátorů to není tak jednoduché. Dobrých programátorů je jako šafránu a jsou si vědomi své hodnoty. Jen málo z nich je ochotno pracovat zadarmo nebo za sníženou odměnu. Prakticky všechny vybrané prostředky půjdou na odměnu programátorům mimo náš spolek. Tuto kvalifikovanou práci si bohužel za současného stavu nejsme schopní zajistit sami.

Co z toho budu mít?

Budeš mít kvalitní informační systém, který bude zdarma. Každý může přispět, kolik chce a kolik si může dovolit. My všichni si ale ušetříme spoustu starostí a nepříjemností způsobených roztroušeností informačních zdrojů. Komunita kolem Entoo je velká. Když každý přispěje svou trochou, dohromady můžeme situaci změnit. Již čtyři roky pro vás Entoo spravujeme a vyvíjíme úplně zdarma. Ani nyní peníze nechceme pro sebe, chceme je investovat dál ve prospěch nás všech.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu