ParaCENTRUM Fenix, z.s.


Lidé s postižením

Roztáčíme život naplno

Věci, které jsou zpravidla samozřejmostí: od cestování, řízení auta, starání se o děti, až po obyčejný nákup, se s poškozením míchy najednou stávají jen těžko uskutečnitelnými. Díky Fenixu mohou klienti rozvíjet svou soběstačnost a postupně se pouštět do nových životních výzev.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Proč ParaCENTRUM Fenix existuje? 

S mottem „Roztáčíme život naplno“ pomáháme lidem s poškozením nebo onemocněním míchy. Podporujeme naše klienty v náročné životní změně, tak aby mohli v největší možné míře žit podle svých představ. Společně bojujeme za jejich lepší společenské začlenění a kvalitu života. 
Ochrnutým lidem se ze dne na den obrátí život naruby. Posláním Fenixu je, aby každý, kdo si projde spinálním traumatem, mohl žít co nejvíce dle vlastních představ a byl co možná nejvíce soběstačný navzdory hendikepu.

Jaké služby ParaCENTRUM Fenix poskytuje? 

Snažíme se nabídnout pomoc v co nejvíce oblastech. Ať už se jedná o pomoc se zvládnutím nové situace, pohybová a kondiční cvičení, výběr vhodných kompenzačních pomůcek, správný sed na vozíku, pořízení nebo přestavbu bezbariérového bydlení, právní pomoc v problému souvisejícím s hendikepem, bezbariérovou přepravu, osobní asistenci, hledání nového zaměstnání a další. V neposlední řadě Fenix představuje komunitu lidí, jejíž členové si navzájem vyměňují zkušenosti a podporují se na cestě v nové životní kapitole.

Kdo jsou naši klienti?

Pomáháme lidem nad patnáct let, jejichž život je omezen poškozením či onemocněním míchy.

Děkujeme za Vaši podporu!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

dobročinnost

Marek Čačka
2 000 Kč

Držím Marky taťkovi pěsti, jste bojovníci :)

Dominika Dobyšarová
100 Kč

Ať máte co nejméně práce! Držím palce Vám a hlavně těm, kdo Vaše služby potřebují!

David Gregor

Článek na Heroine.cz mě sem přiměl zajít a darovat. Wow práci, kterou děláte a hlavně doufám, kterou bude dělat líp, víc a spokojeně.

Dárce
1 500 Kč

Z uspořádané firemní akce, na které jsme vybírali peníze na dobro, jsme se rozhodli věnovat část peněz právě vám a jsme rádi, že můžeme pomoci.

Etnetera Activate, Sense a Core
5 000 Kč

Krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku 2022 vám přeje celý tým gG!

goodbyGlass
10 000 Kč

Přeji Vám požehnané vánoce a v roce 2022 Vám a nám všem hodně klidu, pokory a lásky. M.V.

Margit Vavřincová
10 000 Kč

Přestože pandemie překazila nejlepší ples v Brně: Ples pro Fenix, peníze za naše vstupenky vám posíláme i bez plesu a těšíme se na další ročník! Jste skvělí a moc si vážíme práce, kterou děláte.

Cloud 9 Institute
5 000 Kč

Dobrý den, pracoval jsem dlohá leta ve společnosti Logica (nyní CGI). Tak jsme s vaším centrem Fenix spolupracovali. Loni jsem odešel, ale nezapoměl. Mám u vás kamaráda Pavla. Roman Šuffner

Roman Šuffner
3 150 Kč

Není to nic moc, ale třeba na Pizzu nebo tak.

Marccela Hádlerová
300 Kč