ZO ČSOP Společnost pro zvířata-01/90


Životní prostředí Zvířata

STOP TRANSPORTŮM - dlouhotrvající přepravě zvířat

STOP TRANSPORTŮM - stop dlouhotrvající přepravě zvířat a jejich vývozům do třetích zemí - tj. zemí mimo EU - Transporty s desítkami tisíc zvířat, řečeno hospodářská, křižují Evropou a míří i do zemí mimo kontinent. Po souši, po vodě. Skot domácí, koně, prasata, drůbež, králíci - ti všichni slouží jako předmět obchodování a strádájí. Jejich destinacemi jsou jatka nebo další výkrm (a pak také jatka). - Obrovský objem býků, krav a jalovic směřuje přes několik zemí především do Turecka. Jsou to stovky tisíc zvířat z celé EU, každý rok. Tento krutý byznys začal v roce 2010 a pokračuje do dnes tj. roku 2020. V rozsáhlém Turecku buď jejich životní pouť bolestivě končí, nebo jsou transportována dál na Blízký a střední východ, v muslimských zemích jsou zabíjena brutálním halal způsobem. - V roce 2019 bylo z České republiky vyvezeno do Turecka okolo 60 000 zvířat skotu, v roce 2017 okolo 79 000, v roce 2017 přes 72 000 zvířat, v roce 2016 to bylo přes 80 000 zvířat. - Každoroční tisíce případů trpících a umírajících zvířat díky politikům EU, státním úředníkům a zaměstnancům EU, obchodníkům a chovatelům navzdory platným zákonům pro ochranu zvířat během přepravy. - Naše aktivity usilují o zastavení dálkových transportů a vývozů zvířat na jatka a výkrm do zemí mimo EU. Není problém exportovat maso, jatečné půlky, živočišné potraviny. - Spolupracujeme s organizacemi z celé EU např. s Eurogroup for Animals. Animal Welfare Foundation, Animals´Angels, Compassion in World Farming. - Hledáme, nyní aktuálně, podporu pro úhradu právní spolupráce (zahájeno v květnu 2020). Chceme využít současnou legislativu pro zajištění postihu za týrání zvířat v rámci přepravy. Každý dar nám pomůže. Děkujeme. www.stoptransport.cz http://spolecnostprozvirata.cz/vizualni-dukazy-o-stradani-a-stresu-zvirat-souvisejicich-s-prepravou/

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
A proč tato kampaň? Jednoduše s cílem ukončit strádání a týrání zvířat. Samotná dlouhotrvající cesta přes země EU a pak mimo EU, manipulace během přepravy a všechny strasti spojené s nakládáním a vykládáním, samotnou jízdou, to vše je pro zvířata náročné. Nejsou navyklá na cestování, bojí se všeho cizího – prostředí, jiných zvířat, lidí, zažívají teplotní a povětrností výkyvy, většinou trpí žízní a hlady, strachy a stresem, stojící nebo ležící ve svých výkalech, jsou pohmožděná a zraněná.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Snad se situace zvířat zlepší.

Iveta Steiglova
100 Kč

Posílám menší měsíční příspěvek pro boj za práva zvířat. Nebuďme lhostejní k utrpení zvířat. V moderním vyspělém světe je toto nepřípustné.

Světlana Gašparova
300 Kč

Zdravím!
Omlouvám se za to ,že nereaguji už delší dobu na zprávy ( informace).......
Osobní "problémy" mi berou čas, ALE situaci kolem transportů se zvířaty, která mne velmi irituje, sleduji a stále nechápu tu " neochotu" těch "vlivných"........
Jen si myslím, že těch co podepsali tu petici by mělo( mohlo) být více!!!
Posílám ze svého konta na podporu převodem jednorázově 400.- kč
Libuše Blumová.

Libuše Blumová
400 Kč

Děkuji vám za to, co děláte.

Tereza Čížková
300 Kč

Bez ohledu na to, zda jíme, či nejíme maso, nelze akceptovat utrpení dálkové přepravy zvířat. Tím méně z důvodu obchodu a generování zisku. Jsme odpovědni za náš svět.

Ivana Trpáková
300 Kč

Rada bych přispívala víc, ale pracuji zatím po rodičovské dovolené na polovicni úvazek.. Prispivam dalším organizacím na ochranu zvířat, tak raději 100 Kč ale na 100% měsíčně. Budu na Vas myslet, až bude situace lepší, dekuji za to, co děláte!

Lenka Fraitová
100 Kč

Držím Vám pěsti. Vytrvejte. Děláte dobrou věc.

Omar Ameir
100 Kč

Děkuji

Michaela Hronková
500 Kč

Díky za Vás,bojujte.Neskutečnééé...je mi to moc líto,jak se lidi chovají ke zvířatům!Však se nám to vrací...maso nejím.

Eva Němcová
200 Kč

🙂

Marie Wanecká
100 Kč