ZO ČSOP Společnost pro zvířata-01/90


Životní prostředí Zvířata

STOP TRANSPORTŮM - dlouhotrvající přepravě zvířat

STOP TRANSPORTŮM - stop dlouhotrvající přepravě zvířat a jejich vývozům do třetích zemí - tj. zemí mimo EU - Transporty s desítkami tisíc zvířat, řečeno hospodářská, křižují Evropou a míří i do zemí mimo kontinent. Po souši, po vodě. Skot domácí, koně, prasata, drůbež, králíci - ti všichni slouží jako předmět obchodování a strádájí. Jejich destinacemi jsou jatka nebo další výkrm (a pak také jatka). - Obrovský objem býků, krav a jalovic směřuje přes několik zemí především do Turecka. Jsou to stovky tisíc zvířat z celé EU, každý rok. Tento krutý byznys začal v roce 2010 a pokračuje do dnes tj. roku 2020. V rozsáhlém Turecku buď jejich životní pouť bolestivě končí, nebo jsou transportována dál na Blízký a střední východ, v muslimských zemích jsou zabíjena brutálním halal způsobem. - V roce 2019 bylo z České republiky vyvezeno do Turecka okolo 60 000 zvířat skotu, v roce 2017 okolo 79 000, v roce 2017 přes 72 000 zvířat, v roce 2016 to bylo přes 80 000 zvířat. - Každoroční tisíce případů trpících a umírajících zvířat díky politikům EU, státním úředníkům a zaměstnancům EU, obchodníkům a chovatelům navzdory platným zákonům pro ochranu zvířat během přepravy. - Naše aktivity usilují o zastavení dálkových transportů a vývozů zvířat na jatka a výkrm do zemí mimo EU. Není problém exportovat maso, jatečné půlky, živočišné potraviny. - Spolupracujeme s organizacemi z celé EU např. s Eurogroup for Animals. Animal Welfare Foundation, Animals´Angels, Compassion in World Farming. - Hledáme, nyní aktuálně, podporu pro úhradu právní spolupráce (zahájeno v květnu 2020). Chceme využít současnou legislativu pro zajištění postihu za týrání zvířat v rámci přepravy. Každý dar nám pomůže. Děkujeme. www.stoptransport.cz http://spolecnostprozvirata.cz/vizualni-dukazy-o-stradani-a-stresu-zvirat-souvisejicich-s-prepravou/

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
A proč tato kampaň? Jednoduše s cílem ukončit strádání a týrání zvířat. Samotná dlouhotrvající cesta přes země EU a pak mimo EU, manipulace během přepravy a všechny strasti spojené s nakládáním a vykládáním, samotnou jízdou, to vše je pro zvířata náročné. Nejsou navyklá na cestování, bojí se všeho cizího – prostředí, jiných zvířat, lidí, zažívají teplotní a povětrností výkyvy, většinou trpí žízní a hlady, strachy a stresem, stojící nebo ležící ve svých výkalech, jsou pohmožděná a zraněná.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Tyhle hrůzy musí skončit,je rok 2020,to není možné,čeho je pán tvorstva schopný(pro prachy všehoschopný)Děkuji všem komu to není jedno a bojuje.

Marcela Bastlová
1 000 Kč

Děkuji za vaší aktivitu ! :-)))))

Zuzana Procházková
100 Kč

Stop <3

Liliana Bradáčová
100 Kč