Kolektiv pro zvířata z.s.


Regionální a komunitní rozvoj Zvířata

Vzdělávejme zdarma o veganství aneb VeganFest 2024

VeganFest je devítidenní přednáškový festival, který se zaměřuje na práva zvířat, rostlinnou stravu a ekologii. Je volně přístupný veřejnosti, a to zcela zdarma, přestože náklady na jeho realizaci překračují sto tisíc korun. Zakládáme si na tom, aby informace ze všech přednášek byly dostupné pro kohokoliv. I proto většinu přednášek nahráváme na náš VeganFestový YouTube kanál. Ten má již přes půl milionu zhlédnutí, 3500 odběratelů a přes 100 hodnotných přednášek. Celková návštěvnost VeganFestu se během celého festivalu pohybuje kolem 2500 návštěvníků a každý rok se zvyšuje.

vybíráme od 22.2.2024
11 494 Kč
vybráno 88 % z 13 000 Kč

přispělo

19 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
  • Festival je pro veřejnost zcela zdarma. Trvá devět dní a nabízí přes 25 přednášek a workshopů pro vegany i nevegany. 
  • Dostupnost a svoboda informací jsou pro nás primární. Proto většinu přednášek nahráváme na náš VeganFestový YouTube kanál. Má již přes půl milionu zhlédnutí, obsahuje přes 100 přednášek a odebírá ho přes 3500 uživatelů. 
  • VeganFest navštíví kolem 2500 lidí. 
  • Náklady na tento ročník se pohybují kolem 120 000 korun. Platíme z nich pronájem prostorů, cestovné vystupujícím nebo propagaci festivalu. Kdyby drtivá většina odvedené práce nebyla na festivalu dobrovolná, náklady by byly mnohem vyšší.
  • VeganFest každý rok ovlivní spoustu lidí, kteří se po festivalu stanou vegany, vegetariány nebo alespoň omezí svoji spotřebu živočišných produktů.
  • Podle vzorku více než 700 dotazníků víme, že poslední ročník bylo na VeganFestu kolem  30 % návštěvníků, co se stravují konvenčně. Tento rok jich chceme alespoň dvakrát tolik.
  • Proč 13000? Protože je to zhruba 10% všech nákladů na festival a věříme, že minimálně tuto částku vybrat můžeme.
Jak vypadal festival v roce 2023?

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu