ANO, ANO


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Pomoc Martině a Amálce

Martina a její 3 týdenní dcerka Amálka žijí samy. Dostaly se do krizové situace. Budeme Vám moc vděční, když budete moci Martině pomoci.

vybíráme od 9.2.2024
49 806 Kč
vybráno 218 % z 22 840 Kč

přispělo

45 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Martina 23 let
Narodila se 16 leté mamince a tatínkovi, jehož zálibou byly drogy. Otec matku, Martinu i její dva mladší sourozence tělesně a psychicky týral. Žili ve strachu, často neměli co jíst. Martina se starala o mladší sourozence, ale žít v rodině narkomana bylo těžké. Následky z rodiny si nese dodnes.
V 10 letech byla odebrána se sourozenci do dětského domova. Začal její nový život, který neznala. V dětském domově zůstala 2 roky, pak vypadalo, že se na ni a sourozence usmálo štěstí a dostali se do pěstounské rodiny. 
V pěstounské rodině s pevnými pravidly do školy a domů, žila 6 let. V 18 letech se jí pěstouni zbavili a tak i ostatních sourozenců. 
Martina byla ve 3. ročníku střední školy, kde měla výborné výsledky. Najednou byla sama a musela o sebe postarat. Ze školy musela odejít. Pracovala, kde se dalo. Bydlela u kamarádů, na ubytovně a pak zvládla pronajmout byt. Měla mnoho plánů. Snažila se vše zvládat. 
Zamilovala se a myslela, že již bude šťastná. Otěhotněla a začali s přítelem plánovat budoucnost. V srpnu se vše změnilo, přišlo onemocnění placenty, takže klid a tím odejití z práce, kde však byla na dohodu, takže bez nemocenské. V září se přítel rozhodl, že odchází. K tomu končící smlouva v bytě, bez prodloužení, protože pan majitel nechce v bytě malé dítě. A hlavně došly ušetřené peníze. Přišel Úřad práce a dávky, které však byly závislé na bydlišti, které v té době už nebylo. Takže dávky do teď nejsou. Když zdraví dovolilo, šla na jednorázovou brigádu. Pomáhali kamarádi, sourozenci a naše neziskovka. Na konci prosince našla místo, kde by mohla s miminkem žít. 
Na konci ledna se jí narodila krásná holčička Amálka, ale z porodnice už se neměla kam vrátit. K tomu se přidaly zdravotní komplikace, Martina musela na operaci a stále bere antibiotika a další léky. Díky naší spolupráci s neziskovou organizací Letní dům získala pokoj v azylovém domě, kde bude moci nějakou dobu žít. 
V azylovém domě je chráněná a má možnost získat nějaké trvanlivé potraviny. Pomůžou ji s vyřízením rodičovského příspěvku a snad dosáhne na nějaké dávky, ale to bude chvíli trvat. 
Martina nemá žádné finance a má dluh 12.000 Kč na nájemném za listopadové a prosincové bydlení. Vybavení pro miminko získala od dobrých lidí. Oblečení pro sebe, drogérii, pleny, vybavení pro domácnost a jídlo pro začátek od naší neziskovky. Domluvili jsme, že může využívat Pěstounský sklad Hvězda, kde může dostat pleny, drogérii a nějaké potraviny.
Potřebuje pomocnou finanční podporu 22.840 Kč: na únor 10.840 Kč (nájemné v azylovém domě 4.640 Kč, na jídlo 2.000 Kč (ovoce, zeleninu, maso, mléčné výrobky), na léky 400 Kč, 800 Kč na boty a 3.000 Kč na brýle) a 12.000 Kč na dluh za nájemné za listopad a prosinec.

Dále potřebuje oblečení velikost S a M, boty, křeslo nebo malou pohovku, a jestli někdo má elektrickou odsávačku.

Martinu jsme poznali ve chvíli, kdy přišla do dětského domova, to je 13 let, je to bojovnice. Vždy se snažila o sebe postarat a nikomu nebýt na obtíž. Budeme Vám moc vděční, když budete moci Martině pomoci. 

Problém s prací na dohodu je v dnešní době extrémní, nejen u dětí z dětských domovů. Tím, že pracují na dohodu, musí si sami platit zdravotní pojištění a nemají nárok na nemocenskou. Většinou je všechno v tu chvíli přednější než pojištění a dostávají se tak do dluhů. I Martina má dluh na zdravotním pojištění, které se snaží splácet.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím mladé mamince pěsti a přeji hodně štěstí v dalším životě jí i malé Amálce.

Renata Čermáková
1 000 Kč

Přeji ať je brzy zase lepe

Dárce
100 Kč