Spolek za rozvoj architektury Boskovic, z.s.


Kultura, umění a historie

Pietní místo pro zemřelé a nenarozené děti

Některé projekty jsou natolik citlivé a specifické, až mohou naopak nelákat. Pokud v nich ovšem spatříme jakousi neutěšenou prosbu či výzvu a onu specifičnost začneme chápat jako vydání se novým směrem, dostaví se nepostradatelné odhodlání. Takovým projektem je vytvoření Pietního místa pro zemřelé a nenarozené děti na hřbitově v Boskovicích.

vybíráme od 12.11.2023

Každá částka je cenná, ať už malá či velká.

Děkujeme.
23 600 Kč
vybráno 7 % z 318 000 Kč

zbývá

28 dní

přispělo

28 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Rádi bychom v průběhu příštího roku proměnili zanedbanou část boskovického hřbitova, kde jsou uloženy hroby dětí z padesátých let minulého století, v důstojné a významné pietní místo. Údaje o dětech pohřbených v těchto místech nejsou bohužel kompletně dochovány a možná proto byla tato část hřbitova opomíjená po mnoho desítek let, je zanedbaná, hroby již velmi dlouhou dobu nikdo nenavštěvuje. O dětské hroby se v rámci své dobrovolnické činnosti starali dlouhou dobu členové místní katolické farnosti, kterým ovšem dochází síly o hroby pečovat.
Do pietního místa symbolizující rozloučení s dětmi bychom rádi zakomponovali i přesah do budoucna. Aby každý člověk měl možnost najít potřebný klid k zastavení a zapálení svíčky dětem, které bohužel neměli či nedostanou možnost se narodit. 
Pietní místo tak bude doplněno o umělecké dílo, které bude navrženo a vytvořeno v rámci veřejné soutěže studenty Akademie výtvarných umění v Praze. Zadání soutěže probíhá pod záštitou města Boskovice a ve spolupráci s Akademií výtvarných umění v Praze. 
Budeme vděčni, když nám přispějete finančně a tím se stanete součástí tohoto citlivého projektu. Každý Váš příspěvek bude použit na vytvoření uměleckého díla a obnovu tohoto historického místa. 
Děkujeme

Každá částka je cenná, ať už malá či velká. 

Celková cena realizace díla bude 318.000 Kč.

Věříme, že s Vaší podporou dosáhneme vytvoření důstojného místa ke vzpomínkám a rozloučení s dětmi, které již nejsou mezi námi. 
 
Také bychom Vás rádi pozvali na benefiční koncert konaný pod záštitou města Boskovice v neděli 10.12.2023  od 17:00 hodin v synagoze v Boskovicích.
 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Důležité místo pro rodiče a blízké, kteří přišli o dítě...

Jitka Popelářová
500 Kč

Dobrý den. tento projekt je vynikající nápad a je třeba jej podporovat. Přeji, aby se také dokončil.

Vojtech Šmiro

Děkuji, ať se vám daří.

Barbora Nejezchlebová
500 Kč

držím palce!

Milan Kutina
300 Kč