Zdravotní klaun, o.p.s.


Děti, mládež, rodina Zdraví

Podpořte Zdravotní klauny a přidejte se k výzvě maratonského dobroběžce Fandy Havlíka

Jmenuju se Fanda Havlík a jsem nadšeným dobroběžcem. Mým cílem je nejen hrdě vyběhnout v tričku s červeným klaunským nosem a šířit poselství smíchuplné pomoci i za oceánem, ale vybrat pro Zdravotního klauna symbolických 42 195 Kč (délka maratonského běhu v metrech) a podpořit tak jednu úžasnou profesi, která dokáže zachraňovat lidskou duši. Podpořte, prosím, mou výzvu a staňte se společně se mnou ambasadory lidských duší!

vybíráme od 5.10.2023
46 195 Kč
vybráno 109 % z 42 195 Kč
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Na jaře roku 2020 náš mladší syn Kubík velmi vážně onemocněl. Šlo o velmi rozsáhlý atopický ekzém s poruchou imunity. Vše šlo pro naší celou rodinu v tu chvíli stranou, náš život se zhroutil. Se ženou jsme zanechali našich zaměstnání a nepřetržitě se starali o nemocného Kubíčka. Zhruba rok a půl jsme strávili po nemocnicích hledáním cest, jak mu pomoci.

Tehdy přišla nabídka ze Zdravotního klauna, zda nechceme vyzkoušet virtuální klauniádu. Nemocné dítě se skrze obrazovku snaží dva úžasní klauni alespoň trochu rozptýlit v jeho svízelné situaci. V tu chvíli pochopíte, o čem klaunská profese opravdu je. Je o léčbě naší duše. Nejen pro samotné nemocné děti, ale i pro jejich vyčerpané a zoufalé rodiče, kteří prochází svou nejtěžší životní zkouškou.

Uplynuly tři náročné roky, které měly šťastný konec. To největší přání, které jsme jako rodina měli, se nám podařilo zvládnout. Nyní přišel okamžik, kdy se vrátit k dnešní optikou „nevýznamnému“ snu. Rozhodl jsem se využít a zaktivovat svůj maratonský balíček z roku 2020 a stoupnout si v neděli 5. listopadu 2023 na start svého prvního maratonu, kterým chci podpořit Zdravotní klauny.

Připojte se ke mně a společně s mými běžeckými kroky podpořte dětský úsměv!

Fanda

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

držím palce :)

Karel Grygera
2 000 Kč