Tým Green Patrol v Kostarice ve spolupráci s rangery národních parků a biology provádí monitoring jaguárů amerických. Náš tým odhaluje ilegální aktivity, zejména pytláctví a dřevorubectví uvnitř chráněných území i mimo ně. Svým darem můžete podpořit tuto činnost, nákup vybavení i monitoring ve prospěch terénní ochrany kostarické divočiny.
Představujeme Vám monitorovací a proti-pytlácký tým Green Patrol, který je složen z členů Justice for Nature a spolupracuje s rangery a environmentální policií v Kostarice. Základ této činnosti byl položen v roce 2021, kdy jsme založili vlastní biosférickou pralesní rezervaci Green Life, kterou střežíme a chráníme tím tak hranice NP Tapanti. Náš tým zároveň provádí licencovaný monitoring jaguárů v NP Tapanti a La Amistad. Současně realizujeme monitoring jaguárů a ilegálních aktivit v NP Santa Rosa a na jeho hranicích, kde provádíme hlídkovou činnost v okolí farem z důvodů konfliktů mezi farmáři a jaguáry, kteří jim čas od času uloví jejich krávy. Nově by měl začít monitoring též v NP Palo Verde. Kromě fotopastí vyvíjíme moderní zařízení pro odhalování pytláctví online, tedy v reálném čase, což bude převratná technologie pro ochranu národních parků bez mobilního signálu.
Díky Vaší podpoře dokážeme provádět technické inovace a vybavit Green Patrol moderní technikou, včetně pravidelné terénní hlídkové činnosti.
Pomozte nám pokračovat v aktivní přímé ochraně jaguárů, pum a tapírů! Prevence, monitoring a přímá akce se ukazují jako účinné nástroje proti pytláctví.