Deník Alarm, z. ú.


Kultura, umění a historie Osvěta a poskytování informací

Podpořte vznik nového webu – Deset let Alarmu oslavíme radikální změnou designu

Na podzim letošního roku Alarm spustí nový web a představí novou vizuální identitu – to vše u příležitosti desátých narozenin naší redakce. Intenzivně pracujeme na nové podobě webu, která reaguje na multimediální éru. Protože přesně takový web si moderní nezávislé médium, jako je Alarm, zaslouží. Podpořte jeho vznik ve startující kampani.

vybíráme od 1.6.2023
436 874 Kč
vybráno 125 % z 350 000 Kč

přispělo

498 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Proces vizuální proměny předznamenalo loňské oddělení Alarmu od kulturního čtrnáctideníku A2, pod jehož hlavičkou vznikl jako komentářový web už v roce 2013. Od začátku minulého roku pokračujeme už jako samostatné médium s vlastní organizací a formální strukturou. Chystá se tak nový koncept vizuální identity, která Alarm provede další érou jeho existence a která se výrazně otiskne i do podoby připravovaného webu. Za návrhem stojí studio Day Shift Office a nejde o naši první spolupráci. Designerky Bára Růžičková a Terezie Štindlová pro nás v minulosti připravovaly vizuály kampaní, reportážních sérií nebo design merche. Teď jsme se společně pustili do největší vizuální proměny v historii Alarmu. 

Podpořte Alarm v této kampani a vytvořte tak s námi nejlepší z možných webů. 
Těšit se můžete třeba na následující změny a novinky:

🟢 Snadné hledání: Nový web nabídne například funkční strukturu tagů a možnost vyhledávání témat, autorů a souvisejícího obsahu podle preferencí každého čtenáře. 

🟢 Nová struktura feedu: design feedu i článků má cíl zpříjemnit čtenářský zážitek a celkovou orientaci na webu (včetně dostupnosti příbuzných témat, autorů etc..)

🟢 Nové menu: opouštíme současnou strukturu a přicházíme s novou, která reprezentuje hlavní hodnoty a témata naší redakce

🟢 Nakladatelství: vlastní stránka | Naše nové nakladatelství se za první půlrok setkalo s velkým ohlasem. Knihy budou přibývat a naše nakladatelství, skrze které vytváříme vlastní distribuční síť, tak potřebuje svůj vlastní funkční online prostor.

🟢 Mediální projekty: Nový web zpřístupní čtenářům přehled našich mediálních projektů, které do hloubky mapují nejzásadnější témata dneška.

🟢 Podcasty: vlastní stránka | za posledních pár let výrazně vzrostl podíl multimédií na celkovém obsahu Alarmu a nový web to bere v potaz.

Nový web vytváříme především pro vás, čtenáře, čtenářky, posluchače a posluchačky Alarmu. A protože nás zajímá váš názor a uživatelská zkušenost, rozhodli jsme se připravit krátký dotazník. Jeho vyplněním nám pomůžete ověřit naše nápady, ale také spatřit vše, co nám uniklo. Dotazník najdete tady a už teď vám děkujeme za jeho vyplnění. 

Jakékoliv dotazy k fungování Alarmu a jeho financování vám zodpoví Klotylda.
m: +420 721 347 911 | e: klotylda@denikalarm.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

vďaka

Dárce
2 000 Kč

Díky za skvělé texty! V poslední době se mi moc líbil "veselý" text od Stanislava Bilera o kurýrech rozvážejících jídlo (bylo by to skvělé jako stand up), reakce na Jiřího Černického a text o českém křesťanství a sňatcích pro všechny.

Nikola Balaš

Díky za vaši práci.

PunxPressCZ

Alarmujte dál! :-)

Světýlko Vtunelu

Držím palce

Adam Bilek

Díky za Vaší práci <3

Dárce

Těším se na nový web a držím palce!

Václav Hajíček
2 000 Kč

Alarm je super

Vendula Jordanová

Ať jde příprava webu hladce :)

Natálie

Dobrá práce

Michal Staněk
1 000 Kč