Prague Pride z.s.


Lidská práva Osvěta a poskytování informací

Zachraňte Pride Village na Střeláku!

Svítí slunce. Kolem vás jsou tisíce lidí, co chtějí oslavovat svoji jedinečnost bez toho, aby je někdo soudil. Nemusíte nic skrývat, protože tento týden je duha všude. Je to neskutečná svoboda být mezi lidmi, co se navzájem naprosto přijímají a neřeší, kdo jak vypadá, jaký má účes nebo co má na sobě. Užíváte si čas s přáteli nebo jen tak sami, a plnými doušky nasáváte letní atmosféru Pride Village na Střeláku… Co když ale letos bude všechno jinak?

604 124 Kč
vybráno 121 % z 500 000 Kč

přispělo

1097 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Hrozí totiž, že tento rok Pride Village na Střeleckém ostrově neotevřeme. Nezdá se to, ale postavit pár stánků nestačí. Náklady se šplhají až k milionu korun. Často se nás ptáte, jak můžete festivalu pomoct. Teď je ta chvíle. Za peníze si sice štěstí nekoupíte, ale Střelák jo. Každý příspěvek se počítá. 

Jsme LGBT+ komunita, tak si pomozme, protože hateři nám nic nedarují.  

Vraťme se tam, kde to začalo
Když jsme pořádali festival Prague Pride poprvé v roce 2011, průvod končil na tehdy ještě neopraveném Střeleckém ostrově. Přirostl nám k srdci. Nese symboliku, emoce a vzpomínky. V následujících letech jsme na Střeláku otvírali Pride Village, jedno z nejpříjemnějších míst festivalu. Místo, kde jsme se mohli potkávat, kde se někteří z nás vykoupali ve Vltavě, kde vystoupilo hodně hvězd a kde se cítili příjemně i ti, co sem zavítali prostě proto, že zrovna šli po mostě Legií. Nechceme o tenhle prostor přijít, ale letos to bohužel hrozí. 

Co je na Pride Village tak drahého?
Střelecký ostrov je sice otevřený park, ale během Prague Pride se mění na festivalový prostor, kde je potřeba zařídit všechno od ochranky přes postavení stánků až po toiky. Mimochodem jejich provoz za týden vyjde na dvě stě tisíc. A po třech pivech je toika rozhodně lepší než křoví. Musíme pokrýt všechny nezbytné náklady, abychom zajistili bezproblémový chod akcí. Ne, umělci*kyně nejsou ta nejvyšší položka.
 


Jeden fakt dobrý důvod, proč přispět
Dařilo se nám nabízet naprostou většinu akcí na Střeláku zdarma. Letos však hrozí, že by to mohlo být jinak. Proto žádáme o pomoc vás, návštěvníky*ce festivalu. Svým darem podpoříte nejen organizaci Pride Village, ale také umožníte zažít pocit svobody a sounáležitosti těm, pro které by placené akce byly nedostupné. Jedná se zejména o mladé nebo znevýhodněné. Festival Prague Pride vždycky byl pro nás pro všechny nehledě na věk nebo sociální status, a tak by to mělo zůstat i nadále.

Jak naložíme s penězi? 

100 000 Kč
Vesničan trosečník

Super, máme ostrov a elektřinu na něm nemusíme rozdělávat pazourkem. 

300 000 Kč
Vesnice má kanalizaci

Na ostrově stojí kromě stánků i toalety. Pride Village začíná fungovat tak, jak má. 

400 000 Kč
Vesnice má stráž
Bezpečnost je naší prioritou a bez ní to nejde. Najmutí security agentury a zdravotníků*ic na týden vyjde na dalších 100 000 Kč. 

500 000 Kč
Vesnice se roztančila 
Třešnička na dortu. Pódium. Za dalších 100 000 Kč dokážeme dát dohromady pestrý program s hudbou a akcemi. 

600 000 Kč a víc
Ve vesnici to žije 
Navigace, duhová výzdoba, lehátka, půjčovna dek a sportovních potřeb, trh neziskových organizací a další doprovodný program. Ta nejlepší atmosféra Pride Village, co tu kdy byla. 

Je pro vás Pride Village skutečná srdcovka? Založte vlastní dárcovskou výzvu a zapojte své blízké. 

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Napište Sabině na sabina.sedlackova@praguepride.com.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Posílám zas něco sice malého ale snad pomůže:)

Johana Siba
92 Kč

<3

Ida Grmanová
100 Kč

Vždy je tam úžasná atmosféra. O to nemůžeme přijít!

Pavel Pech
1 000 Kč

Hodně štěstí a díky za vaši práci.

Jan Kotík
5 000 Kč

Super projekt pro super lidi:)

Martina Malíková

Mír a Lásku VŠEM ✌🏻🏳️‍🌈

Nikola Vondrová

✌️

Jan Vilimovský
1 300 Kč

Budte vsetci stale stastni a usmiati

Katarína Gyenesová
1 000 Kč

Ať se sbírka vydaří 😉.

Libor Vavrik
300 Kč

🌈☀️🤞💜

Jana Doktorová
500 Kč