Hospic svatého Lazara, z.s.


Hospicová a paliativní péče Zdraví

Nový dům pro hospic

Důležitá a dobře fungující služba si zaslouží důstojné prostředí. Protože si ho zaslouží lidé, kterým je určená. Hospic svatého Lazara už 25 let poskytuje péči občanům celého Plzeňského kraje. Chtěli bychom pro naše pacienty to nejlepší. Pryč z neklidné městské zástavby, kde se ve vnitrobloku bez zeleně stále hromadí odpadky a není kam zaparkovat. Pomozte nám přiblížit se snu o důstojném odcházení a postavit nový dům pro hospic.

vybíráme od 21.3.2023

POŠLETE HOSPIC DO NOVÉHO!

V první fázi potřebujeme získat 15 milionů korun na stavební projekt. Tím se Zelený dům Hospice svatého Lazara začne stávat skutečností. Společně s vámi to zvládneme. Děkujeme za podporu.
285 477 Kč

přispělo

138 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Hospic svatého Lazara je nezisková organizace s 25 lety působení v Plzeňském kraji a mnoha pozitivními zpětnými vazbami od našich pacientů a jejich rodin. Sídlíme v zástavbě mezi jinými starými činžáky, a ačkoliv se snažíme stále posouvat kvalitu i rozsah našich služeb na vyšší úroveň, samotná budova se ukazuje být největším limitem. Chybějící zeleň, znečištěné okolí, značné prostorové limity, to vše je nevyhovující, negativně ovlivňuje personál a reálně ohrožuje kvalitu péče, kterou můžeme poskytovat.V této situaci se objevila unikátní příležitost a vznikl projekt na novou budovu. Říkáme jí Zelený dům. Ten nám umožní poskytovat pacientům vysoce kvalitní péči v komfortním, klidném a bezpečném prostředí.

Společně s městem Plzní spolupracujeme na hledání vhodného pozemku, zároveň ovšem hledáme finanční zdroje na samotnou stavbu. Otevírá se zde možnost podílet se na originálním a jedinečném projektu v rámci regionu i celé ČR. Jedná se o investici nejen do budovy, ale do životů lidí, kteří si zaslouží tu nejlepší péči, jakou lze poskytnout.Před námi je tedy úkol zbudovat společně nový dům, který bude splňovat požadavky evropských novodobých standardů na poskytování služeb takového charakteru. V průběhu let se péče poskytovaná v hospici změnila, zintenzivnila se, zvýšil se počet hospitalizovaných pacientů
a zkrátila se délka pobytu. Vyvíjí se paliativní medicína a nadále se bude vyvíjet zrychleným tempem. Na nás bude všechny změny ustát a zachovat přitom to vzácné, co v hospici máme. Aby se nadále prolínal naší službou klid s akutními potřebami, soucit s humorem, nadhled s intimní blízkostí, profesionalita s lidskostí. A aby nás to prolínání nadále těšilo a naplňovalo naši práci hlubokým smyslem.

V médiích:
Pro Hospic sv. Lazara svítá naděje. Jak by mohla vypadat nová budova? VIZUALIZACE - QAP.cz

V Hospicu sv. Lazara věří, že se přestěhují do důstojnějšího prostředí. Peníze na novou budovu shání od dárců | Zprávy | Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Hospic svatého Lazara v Plzni plánuje stěhování, stavbu nového domu může podpořit kdokoliv | Plzeň (rozhlas.cz)

Plzeňský hospic má studii na nový dům. Teď spustil sbírku - Novinky

Plzeňský hospic je jediný v kraji, peníze na novou budovu shání od dárců | Náš REGION (nasregion.cz)

Videoklip na podporu hospiců - 25. květen - Události | Česká televize (ceskatelevize.cz)

22. květen - Události v regionech (jih a západ) | Česká televize (ceskatelevize.cz) od stopáže 18:50

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Úžasné, co děláte pro lidi. Přeji hodně brzké splnění Vašeho (našeho) snu o nových prostorách, pro důstojné poslední chvilky v životě.

Marie Filipi Šimáňová
2 000 Kč

Dobré věci je třeba podporovat. I lidé s paliativní péčí si zaslouží důstojné prostředí. Přeji hodně štěstí a podporovatelů Vašeho projektu.

Gabriela Kaiserová
2 000 Kč

Pomoci Vám pro dobrou a užitečnou věc může nyní každý... třeba jednou to budeme my, kdo Vaší pomoc budeme potřebovat

Sabina Marešková
1 000 Kč

At se vam daří♥️

Z Vápeníková
300 Kč

Držím palce s projektem. Nový místo by bylo báječný.
A moc Vám děkuju. I za svýho tátu. <3

Petra Hefnerová
1 000 Kč

Hodně štěstí, úžasná myšlenka 🍀

Jana
10 000 Kč

Alespoň málo… Strašně vám držíme pěsti.

Dárce
200 Kč

❤️

Dárce
100 Kč

Děkuji za hezkou oslavu 25. výročí v Papírně.

Václav Cinádr
1 000 Kč

Hodně štěstí

Jiří Sára
5 000 Kč