NESEHNUTÍ Brno


Humanitární pomoc Pomoc Ukrajině

Slunce pro Ukrajinu

Ukrajina je už rok terčem bombardování a útoků ruské armády, které po celé zemi způsobují výpadky energie. V nemocnicích zhasínají světla na operačních sálech a přístroje na jednotkách intenzivní péče přestávají fungovat. Jedním z nejlepších řešení jsou solární panely - zdroje energie přímo na střechách nemocnic. Vraťme světlo a elektrickou energii tam, kde jsou nejvíc potřeba. Rozsviťte s námi světla na operačních sálech a pomozte zachraňovat životy.

vybíráme od 13.2.2023

Slunce pro Ukrajinu

Vraťme světlo a elektrickou energii tam, kde jsou nejvíc potřeba. Rozsviťte s námi světla na operačních sálech a pomozte zachraňovat životy.
384 540 Kč
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!


Výpadky energie zapříčiněné ruskou agresí představují největší nebezpečí pro ty nejohroženější- zraněné, nemocné a další, kteří jsou závislí na péči lékařů*ek. Ti pro svou obětavou práci a záchranu lidských životů potřebují stabilní zdroje energie. Na elektřinu ze sítě se ale kvůli bombardování a útokům dronů spoléhat nemohou a záložní agregáty jsou závislé na naftě.

Řešením, které může ukrajinským nemocnicím zajistit světlo a funkční přístroje, je energie z obnovitelných zdrojů – zejména ze solárních panelů. Díky minimálním provozním nákladům a nezávislosti na fosilních palivech je využití sluneční energie nejlepším dostupným řešením, které ukrajinským lékařům*kám umožní zachraňovat lidské životy i v případě dalších útoků a výpadků.

Solární panely nepředstavují jen okamžitou podporu pro důležitou práci zdravotníků*ic, ale také dlouhodobou pomoc v rámci obnovy válkou sužované Ukrajiny. Dodávat na operační sály světlo a obnovitelnou energii budou dalších nejméně dvacet let. Jejich využití zároveň pomáhá řešit klimatickou krizi a narozdíl od fosilních paliv snižuje závislost na zemích s autoritářskými nebo totalitními režimy.

Po úspěšné instalaci první solární nemocnice ve městě Zvjahel je aktuálně na řadě nemocnice ve městě Sumy.

Svým příspěvkem nyní pomůžete vrátit světlo a energii do nemocnice v Sumách, kde žije přes čtvrt milionu lidí. Tamní lékaři provedli v roce 2022 přes 7000 operací, z toho 4000 urgentních. Solární panely zde vyprodukují dostatek energie k tomu, aby zajistily fungování všech tří operačních jednotek.

Chcete poskytnout dar většího rozsahu nebo materiální dar? Ozvěte se nám, prosím, na e-mail robert@nesehnuti.cz.

Projekt zajišťující obnovitelné zdroje pro ukrajinské nemocnice je organizován ve spolupráci organizací  «Екоклуб» (Ukrajina),  Pracownia na Rzeczy Wszystkich Istot a Forum Energii (Polsko), WirWerk (Německo) a Nesehnutí (Česko). Další informace můžete nalézt na https://resforukraine.eu/index.html.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za vaši práci!

Lucie Galčanová Batista
500 Kč

Ať Vám to svítí!!!

Jaroslav Valošek
1 000 Kč

Slava Ukraini

Anika Chalupská
500 Kč