Deník Alarm, z. ú.


Osvěta a poskytování informací Kultura, umění a historie

Alarm: Udržitelné médium do neudržitelné doby

Díky jedenácti stovkám pravidelných dárců zůstává Alarm nezávislý. S dvěma tisíci z vás bude také finančně soběstačný. Stabilitu a udržitelnost vytváří v neudržitelné době právě komunita, sounáležitost a boj za správnou věc.

vybíráme od 6.12.2022
266 608 Kč
vybráno 89 % z 300 000 Kč

zbývá

6 dní

přispělo

348 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Právě končící rok byl pro naši redakci přelomový a zvládli jsme ho jen díky svým podporovatelům a podporovatelkám. Každý měsíc vás pravidelně přispívá na chod Alarmu kolem jedenácti stovek, což je skvělé a pomáhá nám to posouvat se vpřed. Zároveň jsou to však pouhá tři procenta ze 40 tisíc čtenářů, kteří navštíví Alarm každý den. 

Kdyby pravidelně přispívalo pět procent z vás a získali bychom tak 2000 pravidelných dárců a dárkyň, stal by se Alarm finančně soběstačným.

  • Do práce se nám nemíchají oligarchové, ani bohatí donoři, kteří by zpovzdálí určovali témata nebo je naopak zakazovali. 
  • Nikdy se nemůže stát, že majitel či šéfredaktor svévolně zruší oblíbenou názorovou či kulturní rubriku, progresivní podcast či inspirativní sekci na webu. 
  • Alarm nikdy nebude blokovat vydání kontroverzního článku, protože by se nemusel líbit předplatitelům.
  • Nejsme závislí ani na penězích od státu a nemusíme se bát, že se znelíbí úředníkům či politikům a ti jeho činnost zkomplikují či ukončí. 
  • Ani vztahy s inzerenty nebudou mít nikdy vliv na to, co na našich stránkách vychází. 

Proč? Protože máme vás, naše čtenáře a čtenářky, podporovatele a podporovatelky, kteří tento unikátní projekt drží už více než devět let při životě.

  • Téměř tisíc textů, analýz, reportáží, zpráv a komentář si mohou na Alarmu přečíst i ti, kteří by si nemohli dovolit vstoupit za paywall. 
  • A nejen přečíst – vytváříme také video obsah a deset podcastů. Jen za uplynulý rok mají podcasty Alarmu na všech platformách milion a půl přehrání.
V následujícím měsíci se na sociálních sítích dozvíte, jak nezávislé, komunitou podporované médium, které je na české mediální scéně jenom jedno, funguje a jak si vede. Budete se moct seznámit s členy a členkami naší redakce, které znáte jako výrazná jména stojící za obsahem na Alarmu. Zveřejníme zajímavá čísla o našem fungování, dozvíte se, proč je pro nás důležité nemít paywall nebo jak vznikají naše podcasty.

Stabilitu a udržitelnost vytváří v neudržitelné době právě komunita, sounáležitost a boj za správnou věc. Žádné jiné médium v Česku se na tyto hodnoty spolehnout nemůže – my díky vám ano. Pojďme dále měnit českou veřejnou debatu tak, aby se přibližovala našim ideálům.

Podpořte Alarm!


Jakékoliv dotazy k fungování Alarmu a jeho financování vám zodpoví
Klotylda Marková
m: +420 721 347 911 | e: klotylda@denikalarm.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Aspoň trochu málo, co můžu dát

brusinka
300 Kč

Díky za to, co A2larm dělá.

Kristi

Skvela novinarska prace, diky za ni.

Jiri Meznik
1 000 Kč

Článek Ondřeje Slačálka "Nerudová naprosto propadla. Ale Pavel se soutěže vůbec neměl zúčastnit" považuji za jeden z nejlepších, které jsem v posledních měsících četl.

Leoš Fučík
500 Kč

go baby go go go

Anna Jančaříková

Díky za Vaši práci.

Jiří Maria Mašek
300 Kč

Díky za vaší práci!

Tomáš Faltín

Díky za vaší práci.

Lukáš Kohout

Držím palce!

nadia kandova
300 Kč

Díky za TLDR a Všichni tady umřeme!

Martina Krošová
668 Kč