Deník Alarm, z. ú.


Kultura, umění a historie Osvěta a poskytování informací

Alarm: Udržitelné médium do neudržitelné doby

Díky jedenácti stovkám pravidelných dárců zůstává Alarm nezávislý. S dvěma tisíci z vás bude také finančně soběstačný. Stabilitu a udržitelnost vytváří v neudržitelné době právě komunita, sounáležitost a boj za správnou věc.

vybíráme od 6.12.2022
873 027 Kč
vybráno 291 % z 300 000 Kč

přispělo

599 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Právě končící rok byl pro naši redakci přelomový a zvládli jsme ho jen díky svým podporovatelům a podporovatelkám. Každý měsíc vás pravidelně přispívá na chod Alarmu kolem jedenácti stovek, což je skvělé a pomáhá nám to posouvat se vpřed. Zároveň jsou to však pouhá tři procenta ze 40 tisíc čtenářů, kteří navštíví Alarm každý den. 

Kdyby pravidelně přispívalo pět procent z vás a získali bychom tak 2000 pravidelných dárců a dárkyň, stal by se Alarm finančně soběstačným.

  • Do práce se nám nemíchají oligarchové, ani bohatí donoři, kteří by zpovzdálí určovali témata nebo je naopak zakazovali. 
  • Nikdy se nemůže stát, že majitel či šéfredaktor svévolně zruší oblíbenou názorovou či kulturní rubriku, progresivní podcast či inspirativní sekci na webu. 
  • Alarm nikdy nebude blokovat vydání kontroverzního článku, protože by se nemusel líbit předplatitelům.
  • Nejsme závislí ani na penězích od státu a nemusíme se bát, že se znelíbí úředníkům či politikům a ti jeho činnost zkomplikují či ukončí. 
  • Ani vztahy s inzerenty nebudou mít nikdy vliv na to, co na našich stránkách vychází. 

Proč? Protože máme vás, naše čtenáře a čtenářky, podporovatele a podporovatelky, kteří tento unikátní projekt drží už více než devět let při životě.

  • Téměř tisíc textů, analýz, reportáží, zpráv a komentář si mohou na Alarmu přečíst i ti, kteří by si nemohli dovolit vstoupit za paywall. 
  • A nejen přečíst – vytváříme také video obsah a deset podcastů. Jen za uplynulý rok mají podcasty Alarmu na všech platformách milion a půl přehrání.
V následujícím měsíci se na sociálních sítích dozvíte, jak nezávislé, komunitou podporované médium, které je na české mediální scéně jenom jedno, funguje a jak si vede. Budete se moct seznámit s členy a členkami naší redakce, které znáte jako výrazná jména stojící za obsahem na Alarmu. Zveřejníme zajímavá čísla o našem fungování, dozvíte se, proč je pro nás důležité nemít paywall nebo jak vznikají naše podcasty.

Stabilitu a udržitelnost vytváří v neudržitelné době právě komunita, sounáležitost a boj za správnou věc. Žádné jiné médium v Česku se na tyto hodnoty spolehnout nemůže – my díky vám ano. Pojďme dále měnit českou veřejnou debatu tak, aby se přibližovala našim ideálům.

Podpořte Alarm!


Jakékoliv dotazy k fungování Alarmu a jeho financování vám zodpoví
Klotylda Marková
m: +420 721 347 911 | e: klotylda@denikalarm.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Koupil jsem si na doporučení Standy info.cz a aby planeta zůstala v rovnováze posílám litr :-)

Petr Matyas
1 000 Kč

Děkuji za zajímavé články, které podněcují přemýšlet :)

Sofiya Smurova
50 Kč

Nezávislá média je potřeba podporovat.

Marcela Papalová
300 Kč

Clanek o detech byl moc super, dekuji!

Michaela Pomikalkova

má to cenu!

Helena Chalupová
300 Kč

Odvádíte skvělou práci, jen tak dál :-)

Dárce
300 Kč

Děkuji za vaši vytrvalou práci!

Dárce

Dobrý den,
článek o Marku Bendovi skvělý! Posílám pár drobných aspoň na kafe.

Ondřej Doležal

Držet palce nestačí :-)

Vladislava Macurová
200 Kč

¡El pueblo unido jamás será vencido!

Miroslav Tomek
100 Kč