Nadační fond Soudržnost


Vzdělávání a výzkum Osvěta a poskytování informací

Podpořte Masarykovu demokratickou akademii

Česko má stále větší problémy zajistit dostupné zdravotnictví, inflace prohlubuje společenské nerovnosti, stále větší část lidí se ocitá pod hranicí chudoby. Sílí extrémní pravice a oslabují demokratické instituce. Nemůžeme jen tak mlčet a čekat, až na tyhle problémy někdy dojde řada. Práce Masarykovy demokratické akademie je často tou první vlaštovkou, díky které se věci začnou dávat do pohybu. Darujte a vracejte do hry témata, díky kterým může být naše společnost lepší.

Podpořte Masarykovu demokratickou akademii

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ať už jde o problémy s bydlením, skrytou chudobu, toxické rozdělování společnosti až po zahraniční inspirace například v oblasti udržitelného plánování a rozvoje měst nebo klimatické a sociální politiky, nemůžeme u žádných z nich jen tak mlčet a čekat, až na ně někdy dojde řada.

Je potřeba přinášet do české debaty kvalitně zpracované a dostupné studie, inspiraci dobrými řešeními ze zahraničí, propojovat aktivní lidi i nezávislé experty, dostávat funkční řešení do médií a seznamovat s nimi politiky a političky. Jen poctivou a trpělivou prací můžeme posunout českou společnost dopředu.

Právě otevřená, soudržná a udržitelná společnost je cílem think-tanku Masarykova demokratická akademie. Na správné a důkladné otevření tématu ale potřebujeme čas a práci našich kolegů. 

Podpořte svým darem Masarykovu demokratickou akademii a lepší společnost. Děkujeme!


Kdo jsme?

 
Masarykova demokratická akademie je think-tank, kterému jsou ideově blízká sociální témata, otázky rovnoprávnosti, udržitelnosti, dobré správy veřejných věcí a společenského rozvoje. V Česku plní nezastupitelnou úlohu, jako jediná otevírá témata, která mají politický přesah, ale politický mainstream jim vyhýbá.
 
🌐 masarykovaakademie.cz 
ℹ️ S jakýmkoliv dotazem se na nás můžete obrátit pomocí e-mailu info@masarykovaakademie.cz.

Masarykova demokratická akademie jako hostitel mezinárodní konference Addressing the Crises: Costs, Covid-19, Climate and Conflict. Key speech pronesl evropský komisař pro pracovní místa a sociální práva Nicolas Schmit.
 

Debata Masarykovy demokratické akademie o exekucích na fóru Meltingpot Colours of Ostrava v roce 2019.


Publikace výzkumu Masarykovy demokratické akademie Jedna společnost → různé světy.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu