Caballinus z.s.


Lidé s postižením Zvířata

NOVÝ KŮŇ PRO HIPOTERAPII

Caballinus potřebuje aktuálně novou posilu pro hipoterapii. Proč potřebujeme nového koně? Kůň je nejdůležitější a nezastupitelný člen podílející se na léčebné terapii. Stejně jako lidé potřebuje svůj oddech a klid po náročném výkonu. Aby hipoterapie probíhala kvalitně, potřebujeme zdravé, perfektně vycvičené, psychicky vyrovnané koně, kteří mají dost odpočinku pro fyzickou i psychickou práci. Poptávka je čím dále větší a my nechceme slevit ze svých nároků, současně ale koně nepřetížit. Právě proto potřebujeme novou posilu!!!

vybíráme od 14.11.2022

NOVÝ KŮŇ PRO HIPOTERAPII

Spolek Caballinus už dlouhá léta pomáhá především dětem (ale i dospělým klientům) s různými zdravotními diagnózami či specifickými potřebami. Pomáhá jim pomocí hiporehabilitačních metod co nejvíce rozvíjet své schopnosti a dovednosti. Prosíme pojďte nás podpořit, abychom mohli pomáhat dál!
173 750 Kč
vybráno 97 % z 180 000 Kč

přispělo

83 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Děkujeme všem, kteří přispěli. KONÍKA UŽ MÁME!

Další prostředky kterými nám přispějete použijeme na výbavu (zejména sedlo) a tréning.


  • O projektu
Potřebujeme nové posily!!!! Máme obrovskou poptávku klientů, kterým můžeme hiporehabilitací výrazně pomoci!

Tím, že pomáháme hipoterapií v širokém spektru zaměření, je pro koně zátěž při hiporehabilitaci nejen fyzická, ale i psychická!
Neustále zasahujeme proti jejich přirozenosti. Potřebujeme jejich absolutní koncentraci, neustále regulujeme jejich krok, musí odolávat všem rušivým vlivům (silniční provoz, specifické doteky, zvuky dětí, invalidní vozíky, nečekané situace). A přesto musí zůstat napojení na trenéra, důvěřovat, respektovat a být co nejvíce bezpeční pro terapii.
Empatičtí, kontaktní, klidní, ale přitom vnést do terapií i potřebnou energii!
Vzhledem k zatížení koní musíme neustále balancovat na hraně vysokých nároků a dostatečného aktivního odpočinku. Naše koně pracují maximálně  cca hodinu denně, a přesto je nutné, aby zbytek času pracovali pod trenéry na své kondici a relaxaci. Mají péči fyzioterapeuta a jejich psychický a fyzický stav je absolutně nutný pro kvalitní terapii.
Právě proto, že je do hiporehabilitačních koní investováno spoustu času a energie, potřebujeme aby fungovali co nejdéle a psychicky nám nevyhořeli!
Děkujeme, že nám pomáháte!!!

  • Pomozte nám pomáhat nejen dětem 
Caballinus poskytuje hiporehabilitační péči napříč generacemi. Pomáháme miminkům, větším dětem i seniorům v paliativní péči v rámci kontaktní terapie. Pracujeme s klienty s různými diagnózami, např. DMO, kombinované vady, genetické syndromy, poruchy autistického spektra a jiné. Naší práci jsme postavili na tom, že k největšímu pozitivnímu přinosu a zlepšení dochází při intenzivní terapii, tj. na intenzivních pobytech a víkendech, kterých se většinou účastní celá rodina. 

  • Proč pomáhat právě nám? 
Jsme profesionálové….fyzioterapeuti i trenéři koní. Máme dlouholeté zkušenosti a praxi, vzděláváme sebe i jiné doma i v zahraničí, máme statut výukového střediska udělený Českou hiporehabilitační společností.
Jen v loňském roce jsme provedli 3250 hipoterapií pro 175 klientů.
Budujeme nové bezbarierové zázemí pro nás a naše klienty.


  • Naše činnost je ze 40% finančně podporována z darů firem, nadací, grantů a od individuálních dárců. 60% financí mají na svých bedrech koně a jejich práce pro klienty.

  • Podívejte se na naše webové stránky  www.caballinus.cz  a prožívejte s námi příběhy rodin a koní, jež spolu spojuje dlouhodobé přátelství.

  • Pokračujeme v projektu. „Kontaktní terapie pro pacienty paliativní péče“ v Nemocnici milosrdných sester Karla Boromějského pod Petřínem. Tato činnost je pro nás další srdeční a smysluplnou aktivitou. 
Podívejte se jak to probíhá…..  •  Rozběhli jsme tento rok kontaktní terapii pro děti NIP ( následná intenzivní péče) v Nemocnici Hořovice


  • Náš patron a uživatel hipoterapie Martin Zach k tomu říká: 
,,S Caballinem jezdím již 9 let a je to pro mě nejlepší rehabilitace a trénink zároveň. Na koni zapojím téměř celé tělo, a to při žádném jiném cvičení nelze. Opravdu mi to pomáhá."

 Naše patronka Eva Adamczyková (Samková) nás podporuje již několik let a je si vědoma jak je rehabilitace důležitá a naše klienty doprovází intenzivně po celý život. “Hipoterapie je skvělá forma fyzioterapie” říká.  • Příběhy našich klientů
,,Od narození trpí vzácnou svalovou dystrofií, nikdy nelezl, nechodil, ani se sám nepostaví. Na pomoci rodičů či ostatních je závislý 24 hodin denně. K hipoterapii se Adámek dostal před 3 lety jako doplněk ke každodenní fyzioterapii a zamiloval se do ní. Je to psychická a fyzická léčebná metoda, při které zapojuje svaly, které by sám v životě nezapojil, ale které jsou pro něj nesmírně důležité. V leže na hřbetu oblíbeného Gatsbyho zatíná svaly, zvedá hlavu s pomocí a maká jako zdravý člověk v posilovně. Navíc, když se ke konci hodiny dostane do sedu, učí se stabilitě a rovnováze - miluje ten rozhled z koňského hřbetu a pocit, že sedí a jede jako ostatní zdravé děti. V tu chvíli jsou koně jediní, kdo mu můžou alespoň na chvíli darovat "nové nohy” a umožnit mu se dostat do míst, kam se dosud nepodíval.”    Klára s Adámkem

,,Valinka se narodila s kvadruparetickou formou DMO, která patří k těm nejzávažnějším. Využívá invalidní vozík, na svých nožičkách se udrží pouze s oporou a velkou dávkou úsilí. Tahle věčně usměvavá 9letá slečna koně miluje. Vzhledem ke spasticitě - zvýšenému svalovému napětí, jsou to právě oni, kteří jí s tímto problémem pomáhají a na  jejichž hřbetě se dokáže tato statečná slečna dostatečně uvolnit. Navíc je prokázáno, že koně zlepšují také schopnost učit se, čehož je Valinka zdárným příkladem. Největším přínosem je hlavně psychika, neboť jak už bylo řečeno, koně má ráda a je na nich neskutečně šťastná, a co víc si člověk v danou chvíli může přát…"     Simona s Valinkou


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

❤️

Jiří Boleš
300 Kč

Dárce

Na dobrou věc : )))

Andrea Tomiczková
300 Kč