Pexeso, z.s.


Děti, mládež, rodina

S PEXESEM PLNÍME VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

Doba adventu je doba vánočních přání, klidu a pohody v kruhu rodiny. Ne každá rodina má ale takové štěstí. Některé se potýkají s dopady inflace a zdražování, jiné žijí v těžké životní situaci dlouhodobě, další řeší komunikační problém uvnitř rodiny, některé se potýkají s nepochopením, diskriminací, samotou a bezmocí. Následkem toho jsou rodiny a jejich děti vystaveny neustálému stresu a sami si nedokáží pomoci. S vaším příspěvkem můžeme pomáhat rodinám v těžké životní situaci. Zajistit pro ně podporu, pomoc, zázemí a dostupné kurzy pro trávení volného času dětí z těchto rodin.

vybíráme od 10.11.2022

S PEXESEM PLNÍME VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

Doba adventu je doba vánočních přání, klidu a pohody v kruhu rodiny. Ne každá rodina má ale takové štěstí. Některé se potýkají s dopady inflace a zdražování, jiné žijí v těžké životní situaci dlouhodobě, další řeší komunikační problém uvnitř rodiny, některé se potýkají s nepochopením, diskriminací, samotou a bezmocí. Následkem toho jsou rodiny a jejich děti vystaveny neustálému stresu a sami si nedokáží pomoci.
24 800 Kč

přispělo

8 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
- za Vašich 1.500,-Kč můžeme přispět jedné rodině na volnočasový kroužek pro dítě. 
- za Vašich 1.000,-Kč  může proběhnout jedno bezpečné předání dítěte mezi rodiči za asistence sociální pracovnice nebo  párová terapie pro rodinu.
- za Vašich 500,- Kč pomůžeme rodině s hlídáním dítěte při terapii rodičů nebo přispějeme jedné rodině s doučováním dítěte.
Každá částka je důležitá! Buďte v tom s námi!

Pro všechny tyto rodiny jsme připraveni spolu s vámi zkusit splnit přání lepších dní. Pomozte nám rozbalit všechny dárky pod vánočním stromem, podpořte tak  komunitní centrum Pexeso, které pomůže  těm, kteří potřebují odbornou pomoc, individuální přístup, pochopení, podporu ve vzdělávání či smysluplné využití času pro své děti. Nejčastějšími klienty v Pexesu, jsou rodiny postižené krizí díky rozvodu nebo rozchodu partnerů. Velmi častou příčinou složité životní situace, jsou partnerské neshody, vyplývající z vážné nemoci, finanční tísně, ztráty zaměstnání, apod.. V těchto stavech trpí rodiče a především děti.

Abychom mohli těmto rodinám podat pomocnou ruku a nasměrovat je lepším směrem, musíme pro ně zajistit dostatek odborné pomoci (sociální poradenství, terapie), ale také zajistit bezpečný a klidný prostor,  dostupné kroužky a kurzy pro trávení volného času dětí. Velmi nesnadno se shání finanční prostředky na zajištění doprovázení dětí ze škol na plánované terapie, kroužky do našeho centra v době, kdy jsou rodiče v zaměstnání.
 
Podpoříte-li nás, dejte o tom vědět i svým známým!
DěkujemePodpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu