Artalk z.s.


Osvěta a poskytování informací Kultura, umění a historie

Podpořte Artalk – online magazín o současném umění

Po 15 letech fungování žádáme o příspěvek na vznik a fungování nového webu, který bude přehlednější, uživatelsky přívětivější, nabídne nekonečný archiv současného umění, lepší filtrování informací a zábavnější fresh design. Abychom mohli nadále psát o umění a publikovat informace dostupné pro všechny zdarma, potřebujeme finanční pomoc. Z nasbíraných peněz budeme financovat vznik nového webu, bez něhož by Artalk dál fungoval jen těžko. Jakákoliv částka nám pomůže. Jste v tom s námi? Podpořte Artalk na Darujme.cz. Děkujeme.

vybíráme od 10.11.2022
27 316 Kč
vybráno 46 % z 60 000 Kč

přispělo

40 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Artalk je časopis o současném vizuálním umění a jedinečný webový projekt s více než 26 tisíci aktivními čtenáři a čtenářkami měsíčně, který se zabývá reflexí dění na výtvarné scéně v Česku, na Slovensku i v zahraničí. Vznikl v roce 2008 s cílem poskytnout prostor pro kritiku a teoretickou diskusi. Od roku 2013 má také slovenskou redakci. Kromě publikování textů vstupuje aktivně do veřejného prostoru prostřednictvím organizování diskuzí, produkcí podcastů a vydáváním Artalk Revue.

Artalk podporuje skrze mediální spolupráci kromě velkých státních institucí také regionální a nezávislé umělecké projekty. Je součástí kolektivu Feministických (uměleckých) institucí a sítě východoevropských časopisů o současném umění East Art Mags. Od roku 2021 funguje jako spoluorganizátor Ceny Věry Jirousové pro začínající a etablované kritiky a kritičky umění. Artalk se řídí principy formulovanými v Etickém kodexu časopisu Artalk.

Po 15 letech fungování žádáme o příspěvek na vznik a fungování nového webu,
který bude přehlednější, uživatelsky přívětivější, nabídne nekonečný archiv současného umění, lepší filtrování informací a zábavnější fresh design. 

Abychom mohli nadále psát o umění a publikovat informace dostupné pro všechny zdarma, potřebujeme finanční pomoc. Z nasbíraných peněz budeme financovat vznik nového webu, bez něhož by Artalk dál fungoval jen těžko. Nové rozhraní představíme společně s oslavou 15. narozenin Artalku v příštím roce! Jakákoliv částka nám pomůže. 
Jste v tom s námi? Podpořte Artalk na Darujme.cz.

Děkujeme.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím palce!

Pavlína Morganová
500 Kč

Příspěvky na stránkách Artalk velice ráda čtu, vždy si tam vyberu něco, co mě zajímá. Líbí se mi, že se nebojíte uveřejňovat kritické články, které vyvolávají polemiku. Držím vám všem palce, ať se vám i v dalším roce daří nadále šířit osvětu v oblasti kultury, která je stále nějak na okraji zájmu těch „nahoře“.

Danuše Martinová
1 000 Kč

🫶

Ján Gajdušek

Artalk je potřebný

Dárce
250 Kč

🧚‍♀️🍟

Y Events
666 Kč

<3

Noemi Purkrábková

Drzim palce!

Simona Binkova

Držím palce a těším se na nový web se stejně kvalitním obsahem! :)

Tomáš Hrůza
300 Kč

Drzim palce!

Damas Gruska
500 Kč

Nezávislé médiá potrebujú práve dnes podporu. A nezávislosť nie je zadarmo.

Dušan Buran
1 000 Kč