Prague Pride z.s.


Lidská práva Osvěta a poskytování informací

Patříme na Západ. A my nás tam dostaneme.

Pomozte nám dostat Českou republiku na svobodný a spravedlivý Západ. Již 17 zemí Evropy – naprostá většina zemí na západ od nás – nedělí lásku, páry, vztahy, rodiny a děti do lepší a horší kategorie. Jednoduše si užívají manželství pro všechny páry. Podle slov našich politiků a političek patříme na Západ. Zatím to jsou ale jen prázdná slova. Již podruhé předložený zákon o rovných sňatcích opět leží v Poslanecké sněmovně a čeká na projednání a hlasování. Podpořte prosím naše aktivity darem, aby se podařilo tento zákon prosadit a ukotvit tak naši zemi mezi západními demokraciemi.

796 485 Kč
vybráno 133 % z 600 000 Kč

přispělo

477 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V roce 2017 iniciativa Jsme fér odstartovala celospolečenskou diskuzi o manželství, které by mohly uzavřít dvě ženy nebo dva muži. Registrované partnerství zakládá nerovné postavení gay a lesbických párů a jejich rodin s dětmi. Je v pořádku, aby se registrovala auta nebo zvířata, ale ne páry, co se milují! Postavení statisíců LGBT lidí, desetitisíců gay a lesbických párů a tisíců rodin s dětmi v naší zemi je ponižující. Ačkoliv jsou řádnými občany a občankami, kteří platí daně a pečují s láskou o své nejbližší a o naši zemi, nemají stejnou právní ochranu, jistoty ani výhody jako ostatní.

VÁŠ DAR POMŮŽE POSÍLIT SMĚŘOVÁNÍ ČESKA NA ZÁPAD
Země na východ od nás jako teroristické Rusko, nedemokratické Maďarsko a ultrakonzervativní Polsko omezují svobodu svých občanů a občanek, spravedlnost a lidská práva. Tyto země ústavně zakazují, aby dvě ženy nebo dva muži mohli uzavřít manželství. My jejich cestu přeci nemůžeme a ani nechceme následovat. Pokud jakákoliv země dokáže legislativně omezit práva jedné skupiny lidí, další skupiny jsou téměř vždy na řadě. Důkazem je například omezování práva žen svobodně nakládat se svým tělem v Polsku, Slovensku a nejnověji v Maďarsku. Chápeme, že každý z vás v tuto chvíli váží, jak utratit každou korunu. Zabraňme ale společně otáčení naší země směrem k nesvobodě, neprosperitě, nespravedlnosti a utahování šroubů.


JAK POMŮŽE VÁŠ DAR?
Náklady na zajištění dalšího roku fungování naší iniciativy jsme vypočítali na 600 000 Kč. Díky takové částce si udržíme advokační tým složený z Lucie, Adély a Mira, budeme moci pokračovat v navazujících aktivitách i celorepublikové propagaci. Věříme, že se nám během nadcházejícího roku podaří společně s vámi nastartovat a dotáhnout legislativní cestu zákona o manželství pro všechny páry do šťastného konce. Z Poslanecké sněmovny se zákon vydá do Senátu a následně k podpisu novému prezidentovi nebo prezidentce. 

Za 200 000 Kč si udržíme právní a expertní tým, který jako ostříž sleduje a brání zhoršení situace LGBT lidí a rodin s dětmi. Váš dar použijeme na:
• hlídání, bránění, upozornění na to, co chystají a dělají naši zákonodárci, zákonodárkyně a státní instituce v oblasti rovnoprávnosti lidí;
• práci týmu našich 3 právníků a právniček, bez kterých se neobejdeme.

Za 100 000 Kč zařídíme předvolební aktivity před prezidentskými volbami. Váš dar použijeme na:
• koordinaci předvolebních aktivit i komunikaci s týmy kandidujících;
• vytvoření nové sekce s informacemi o kandidujících na našem webu a navazující kampaň.

Za 150 000 Kč zařídíme výstavu s fotkami gay a lesbických rodin s dětmi. Váš dar použijeme na:
• vytvoření série dokumentárních portrétů gay a lesbických rodin s dětmi ve spolupráci se světově uznávanou fotografkou Janou Ašenbrennerovou.
• produkci putovní výstavy a vernisáž na frekventovaném místě v Praze.

Za 100 000 Kč vytvoříme regionální tým apoštolů a apoštolek Férové šípy. Váš dar použijeme na:
• nábor, školení, produkci materiálů pro týmy pro jednání s politiky a političkami po celém Česku.

Za 50 000 Kč postavíme nové stánky Jsme fér pro regionální aktivity. Váš dar použijeme na:
• výrobu nových stánků pro regionální aktivity - podpis petice, prodej merche Jsme fér a debatování s lidmi v regionech.


JAKÝ JE NÁŠ SPOLEČNÝ CÍL? 
Aby všichni občané a občanky naší země, včetně dětí, měli stejná práva. Není to nic revolučního, máme to nakonec napsáno i v Ústavě. Schválení zákona o manželství pro všechny páry není jediné řešení, ale bude mít pro naši společnost velký význam. Česká republika se zařadí mezi země západní Evropy a dalších 34 států, které nedělí lidi, páry, rodiny a děti do nadřazených a podřadných kategorií. Všechny páry, rodiny a děti v naší zemi budou žít spokojenější a šťastnější život s právní ochranou, důstojností a respektem, který si zaslouží a který potřebují. Vždyť se všichni shodujeme, že rodina je základ státu. A stát by měl tedy uznávat všechny rodiny bez rozdílu. Bez ohledu na to, jestli rodinu tvoří máma a máma s dětmi, máma a táta se synem, babička s vnučkou nebo pěstouni s dětmi.

PROČ JSOU VAŠE PODPORA A DAR DŮLEŽITÉ?
Vaše pomoc zabrání posilování pozice extremistů a ultrakonzervativních aktivistů a aktivistek ve strukturách státu. Své aktivity zabalili do líbivých kabátů “ochrany rodiny, dětí, tradic, morálky nebo řádu”. Své skutečné cíle ale zakrývají – chtějí omezit svobodu a práva všech lidí v zemi. Pokud se jim podaří zabránit manželství pro všechny páry, nezastaví se. Další na řadě bude omezení potratů, zákaz vztahové a sexuální výchovy ve školách, omezení umělého oplodnění a řada dalších věcí, které považujeme ve svobodné a moderní společnosti za absolutní samozřejmost. Bez vás se neobejdeme. Jen s vaší podporou dokážeme čelit snahám o přesměrování České republiky na Východ.

OTÁZKY A ODPOVĚDI
Co se stane, když vybereme víc než cílovou částku? 
Vaše dary využijeme pro rozvoj dalších aktivit iniciativy Jsme fér. Máme v plánu rozšířit náš velmi úspěšný pořad a podcast www.presprah.cz i veřejné debaty v regionech. 

Co se stane, pokud vybereme méně než cílovou částku?
Budeme muset výrazně omezit naše aktivity. Nejdražší z nákladů je vedení našeho právnického týmu. Museli bychom ho zeštíhlit, což by mělo dopad na naše klíčové činnosti. 

Pokud máte jakékoliv další otázky, napište Sabině na sabina.sedlackova@zamanzelstvi.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za všechnu Vaši práci.

Dárce

Děkujeme za trpělivost a odhodlanost !

Milouš Mrkáček

Díky za Vaši práci ❣️

Lucie Zelená

Dobrý den, líbí se mi vaše iniciativa a líbily se mi emaily, které nás informovaly o senátních volbách. Ráda bych, abych je dostávala pravidelně. Prosím také informace o tom, který politik je pro sňatek i když by ho nezabýval manželstvím. Děkuji mnohokrát.

Dárce
500 Kč

Bojujte prosim dal za nas za vsechny!

Veronika Šedivá
500 Kč

Věřím, že jakmile se schválí zákon o rovném manželství pro všechny, tak se opravdu zasadíme dalším dílem na Západ. A také věřím že to pomůže stovka páru k lepšímu a kvalitnějšímu životu. :-)

Michal Vonderka

Díky moc za všechno!

Ondřej Kaška

Díky za Vaší práci 🙂

Klára Pešková
1 000 Kč

Je na čase, aby si Parlament uvědomil, co si přeje většina občanů, a že k obdobným změnám k nám dochází ve srovnání se Západem sice se zpožděním, ale přece. Vždycky.

Osobně jsem podporovatel obou institutů - reg. partnerství a manželství. Obou ale pro všechny.

Vojtěch Vít
5 000 Kč

Z celého srdce děkuju za vaší práci. I já chci žít svobodně s mým partnerem, jako další páry na Západě.

David
1 000 Kč