Oživení, z.s.


Vzdělávání a výzkum Legislativa a právní pomoc

BEZVADNÍ RADNÍ

AŤ SI NA RADNICI VĚDÍ RADY Do taxi s řidičem bez řidičáku nenastoupíte. Na operaci k léčiteli nepůjdete. A naše města přece také nenecháme řídit nekompetentní lidi. Každý se potřebuje vzdělávat, aby ve své práci nedělal chyby. A za chyby radních platí všichni občané. ⚠️VAŠI RADNÍ NEMUSÍ BÝT BEZRADNÍ!⚠️ Podpořte vzdělávání svých radních a zastupitelů, ať vaše obec roste spolu s nimi. Podpořte práci Oživení ještě dnes!

vybíráme od 17.10.2022
vybráno 125 % z 35 000 Kč
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

VZDĚLANÝ ZASTUPITEL = PŘÍNOS PRO OBČANA A MĚSTO

🏛️ Váš dar nyní pomůže zajistit, že naše města budou řídit kompetentní radní. 

⚖️ Váš dar nyní pomůže radním zvládat náročná rozhodnutí z oblasti práva a financí.

🏅 Váš dar nyní zajistí radním přístup k odborné podpořě a dalšímu vzdělávání. 

Nově zvolení i ostřílení radní musí v rekordním čase zvládnout mnoho nových vjemů a dělat sebevědomá rozhodnutí ve velmi odborných otázkách. Oživení je neziskovka, která pomáhám radním se v komunální politice rychleji zorientovat.  Víme, jaké jsou nejčastější problémy, se kterými se setkávají. Víme, co jim poradit. A stejně jako Vy víme, že rychlá a dobrá rada může mít cenu zachráněných tisíců z veřejné pokladny nebo jen klidného spánku.

VAŠI RADNÍ NEMUSÍ BÝT BEZRADNÍ!


CO NA PRÁCI OŽIVENÍ ŘÍKAJÍ OSTATNÍ?

“Vaše školení mi velmi pomohlo na začátku mandátu zejména v získání základního právního povědomí. Nabídka vaší právní poradny během celého mandátu mi dala oporu, že bude na koho se obrátit.”
Jana Vidímová, radní

“Začátky v zastupitelstvu pro mne nebyly snadné proto, že jsem se neměla o koho se opřít.  Potkat se s právníky z Oživení bylo nesmírně obohacující, neboť mi to pomohlo utřídit si priority i jakým způsobem pracovat za tak obtížných podmínek.”
Jana Krumpholcová, zastupitelka 

DARUJTE NYNÍ. Školení 1 radního nebo radní vychází na 2000,- Kč 

Na co konkrétně přispějete:

·       Poskytujeme průběžné právní poradenství po celou dobu mandátu
·       Ukážeme příklady dobré praxe a kauz – pro dobrou správu a fungování obcí a měst 
·       Podpoříme férovost, aby zastupitelé a radní vykonávali svůj mandát eticky, čestně a bez ostudy
·       Vyškolíme zástupce samospráv (zastupitele, radní)
·       Zpracujeme přehledné doporučení, co si na zastupitelstvu a radnici musí ohlídat

↗️ Darujte nyní. Školení 1 radního nebo radní vychází na 2000,- Kč. Začněte výběrem částky na obrazovce vpravo (pokud jste na počítači) nebo úplně nahoře (pokud jste na mobilu). Každý dar znamení lepší život u nás v ČR nejen pro Vás, ale i pro ostatní občany. Díky za Vaši odvahu měnit společnost u nás k lepšímu.

💛Chcete, aby zastupitelé a radní byli přínosem pro radnice, města a občany? Podpořte nás, aby vaši radní nebyli bezradní! A byli bezvadní.

💛 V Oživení dlouhodobě usilujeme o to, aby města vedli kompetentní lidé, a odhodlání, poctivost ani inteligence k tomu nestačí. Je třeba se průběžně vzdělávat v oblasti práva, veřejných zakázek a transparentnosti, což není pro zastupitele ani radní povinností.  Poskytujeme nejen vzdělání, ale i průběžnou podporu po dobu trvání celého mandátu. Aby si na radnici věděli rady. 
---
Chci bezvadné radní.Zajímá Vás, jak to bylo doopravdy? Je vám to povědomé? Pamatujete na Ostravský poprask? Nechceme špatné smlouvy a neodstranitelné sochy, chceme vzdělané radní!Je vám to povědomé? Pamatujete na Ondřeje Prokopa? Nechceme ztrácet nervy ani pejsky, chceme vzdělané radní!Je vám to povědomé? Pamatujete na Trojskou lávku? Nechceme padající mosty a špatná rozhodnutí. Chceme vzdělané radní!
Je vám to povědomé? Tok Labe ještě nikdo naštěstí neotáčel. Nechceme nesmyslná rozhodnutí, chceme vzdělané radní!

↗️ Darujte nyní. Školení 1 radního nebo radní vychází na 2000,- Kč. Začněte výběrem částky na obrazovce vpravo (pokud jste na počítači) nebo úplně nahoře (pokud jste na mobilu). Každý dar znamení lepší život u nás v ČR nejen pro Vás, ale i pro ostatní občany. Díky za Vaši odvahu měnit společnost u nás k lepšímu.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Člověk nikdy neví, kdy podobné školení bude sám potřebovat. :-)

Jaromír Beránek
1 000 Kč

Skvělý počin! Bezvadní vzdělaní radní jsou třeba👍

Dárce

Vysoká škola života politikům nestačí

Dárce