Bez mámy, z.s.


Rozvojová spolupráce Děti, mládež, rodina

Škola Simike prosí o pomoc

Česká škola ZŠ Uherský Brod Mariánské náměstí pomáhá škole Simike v Tanzanii už přes 14 let. Ale každý další rok přináší nové výzvy a v chudé africké škole je vždy co dělat! Simike nutně potřebuje nové třídy, protože ty staré padají žákům doslova na hlavu. Pukají zdi, zatéká do střech. Škola se snaží o drobné úpravy, ale ty už jsou neefektivní. Postavme letos základy nové budovy!

vybíráme od 15.9.2022

Pomoc škole Simike

Nové třídy jsou potřeba. Kéž se podaří udělat alespoň základy!
20 000 Kč

přispělo

17 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Za léta spolupráce ZŠ Uherský Brod (Mariánské náměstí) a Simike se podařilo nejen nakoupit množství lavic a pořídit sportovní vybavení, ale i opravovat třídy nebo se podílet na výstavbě budovy mateřské školky.

V roce 2022 se povedlo:

Za částku  20 000 Kč se pořídilo 30 nových dřevěných lavic do tříd, kde už měli lavice rozpadlé. Za zbývající finance se postavil tzv. strong room na učebnice a testy, aby je chránil před případným požárem a také před termity, kterým prý učebnice chutnají :-D. Letos se velmi zlepšila spolupráce s touto školou, zástupci vesnice aktivně chodí na všechny naše schůzky. Jen tak dál, Simike!


Simike je opravdu velmi chudá a zapadlá škola, to se odráží jak na učitelském sboru, tak na žácích a celkové výuce. Díky tomu, že se vybudovala mateřská školka, uvolnila se jedna ze tříd pro žáky základní školy, ale stále musí děti docházet do školy "na směny". Již je nutně potřeba další nové třídy.
Plně vybavená budova o dvou třídách vychází na 250 000  Kč.
Po malých krůčcích by se to ale podařit mohlo. Kéž se nám na příští misi podaří udělat základy!
Děkujeme za všechno, co už se díky vám povedlo! Jestli chcete trochu zavzpomínat, mrkněte zde: http://www.bezmamy.cz/zs-uhersky-brod


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu