The Same Self z.s.


Vzdělávání a výzkum Kultura, umění a historie

Umělecko-vzdělávací zážitek pro školy v tématu ženského zdraví 🌸

PROMĚNLIVOST ŽENSKÝCH NÁLAD. MENSTRUAČNÍ CYKLUS. PŘIROZENOST. TABU. SEBEPŘIJETÍ. CYKLIČNOST. ☑️ dechberoucí představení obnaŽENA umělkyň z The Same Self ☑️ interaktivní přednáška v podání profesionálních lektorek projektu Zdravé dospívání ☑️ nová forma sebepoznání & vzdělávání ☑️ hluboký emoční zážitek

vybíráme od 26.8.2022

Můžeš. I ty.

Společně tvoříme a sdílíme, abychom inspirovali a pomáhali.
730 Kč

přispěli

3 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Co s tím?

Pochopit. Naslouchat. Přijmout. Zažít. 
A proto jsme vytvořily dopolední 2 hodinový program pro školy, který si užijou dívky, chlapci, učitelé i učitelky. Spojujeme umění, teorii, praxi. Vytváříme bezpečný prostor pro hluboký emoční i edukační zážitek.
Náš program koresponduje s obsahem Rámcového vzdělávacího plánu pro základní a střední školy:

  • 45 minutová interaktivní přednáška o ŽENSKÉM CYKLU v podání profesionálních lektorek projektu Zdravé dospívání
O smyslu, podstatě, proměnlivosti působení menstruačního cyklu na nás (ženy i muže). Publikum snáze pronikne do tématu hormonálních změn - a to nejen díky plyšovým pohlavním orgánům, které lektorky vybalí ze svého kufříku!
https://zdravedospivani.eu/


  • 60 minutová emotivní multižánrová inscenace obnaŽENA umělkyň z The Same Self
Je plná odpovědí na otázky, které trápí ženy i muže, a odhaluje celou škálu emocí, které ženám dávají sílu a zároveň je činí zranitelnými. Obnažuje fáze ženského cyklu. Proto, abyste cyklus pochopili, ale nemusíte být  ženou – energie, která prochází celým představením, dokáže emoce s cyklem spojené přiblížit i druhému pohlaví, které měsíčně neproplouvá emocionální bouří.
https://sameself.art/

 
Pro školy hrajeme & přednášíme 31.3.2023 - pro  SŠ a 7.-9. třídy ZŠ - od 10 do 12h v pražském Divadle BRAVO! Info a rezervace: jana.uher@iham.cz

Večerní představení pro širokou veřejnost hrajeme 31.3.2023 od 19h také v Divadle BRAVO! https://sameself.art/#vstupenky

Proč jsme se spojily?

Záměrem naší vzájemné spolupráce je na celospolečenské úrovni podporovat ženy v sebepřijetí a inspirovat muže k hlubšímu pochopení ženské emocionality a proměnlivosti. 

Co budeme dělat s vašimi dary?

Znáte to - kabelky, boty, rtěnky 💄. A možná i nějaké hezké šaty. Toho není nikdy dost! Hlavně v ovulační fázi to na nás vždycky přijde, chceme vyrazit mezi lidi a užívat si společnost a obdivné pohledy. (Ehm, ne, nebojte - tohle všechno už jsme beztak pořídily z loňských grantů 😎 )
V dynamické fázi to hezky všechno rozfofrujeme za pronájem divadla, honoráře lektorům, umělcům, osvětlovači a zvukaři, webhosting, opravíme a vypereme kostýmy, pronajmeme si tělocvičnu na zkoušení, ...
Ale taky... si fakt všechny společně zajdeme na ☕️ nebo 🍷 a budeme se radovat z toho, že i přes všechna roční období, fáze, emoce, horské dráhy a ledové sprchy jsme v tom všechny společně.

Jak nás můžete podpořit?

Náklady na 1 odehrané představení vychází na 60 000,-

- hrajeme v Divadle BRAVO! v Praze. Prostory to jsou krásné a jsme moc vděční Losers Cirque Company - jejichž domovská scéna to je, že nám umožňují pronájem divadla.
- při každém hraní potřebujeme zaplatit: pronájem prostor, honoráře technikům, umělcům, lektorům a režijní náklady spojené s propagací a organizací toho všeho...A co vám můžeme dát teď hned na oplátku my?

Praktický pracovní sešit Cyklíč pro ujasnění jednotlivých fází cyklu a kvalitně natočený záznam celého představení obnaŽENA.


Cyklíč i záznam si můžete nechat zaslat zdarma na svůj email - jak na to, najdete tady: https://obnazena.online/.


A ještě pár info pod čarou:

- obnaŽENA hrála třeba na Letní Letné, Freeman festivalu v Německu, CirkUFFU v Trutnově a dalších místech: https://sameself.art/#odehrano
- pochválil nás i Jaroslav Dušek 😇 https://blog.sameself.art/#recenze
- pozvání do diskuze před večerním představením přijala Simona Babčáková a 8 dalších žen: https://blog.sameself.art/#diskuze
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu