Prague Pride z.s.


Lidská práva Regionální a komunitní rozvoj

LGBT+ komunitní centrum: bezpečný přístav v centru Prahy

V moři pocitů, reakcí okolí i pochyb o sobě samých je težké se zorientovat. Otevřená voda i možnosti mohou být fajn, ale přesto každý chceme po náročné plavbě stanout na pevné zemi. Tou je pro LGBT+ lidi Komunitní centrum Prague Pride, které jsme v prosinci 2021 otevřeli v Železné 18 na Praze 1.

99 824 Kč
vybráno 117 % z 85 000 Kč

přispělo

99 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
— Vzpomínáš na ten pocit? Sedíš s kufry ve vlaku a těšíš se, že už konečně nebudeš muset nic předstírat. Zároveň ale cítíš velkou nejistotu, nikoho tam neznáš a nevíš, co tě čeká… 

–– Chybělo ti někdy bezpečné místo, kde se můžeš potkat s přáteli a nemusíš u toho pít pivo a odmítat nechtěné návrhy?

–– A co místo, kde nemusíš nic hrát? Možná jenom PlayStation, když budeš chtít…

Budovat a přijmout vlastní identitu je dlouhý proces a všichni dobře víme, že ne každá vlna člověka posunuje vpřed. Některé umí i pěkně rozhodit. Bezpečný přístav pomůže najít ztracenou sebedůvěru a stabilitu těm, co se zatím hledají.

Naše “kácéčko” umožní všem zažít, že v tom nejsou sami. Mohou být s někým, kdo to má podobně. Říct si o pomoc. Nebo neříct vůbec nic. Být zkrátka tak, jak jim to vyhovuje. Společně jsme si vysnili otevřený a dostupný prostor, kde se budeme potkávat a tvořit kulturní i podpůrný program. První měsíce otevření Komunitního centra nás návštěvností přesvědčily o skutečné potřebnosti podobného místa. 

Komunitní centrum funguje zatím ve zkušebním režimu. Abychom mohli vyladit program a otevřít ho opravdu naplno, potřebujeme vybrat minimálně 85 000 Kč. Počítá se každá koruna – i ty nám nyní můžeš pomoci vytvořit bezpečný přístav. Pro sebe, pro ostatní, a taky pro své mladší já, které se v tom tehdy plácalo.

Na co peníze využijeme?

  • Provoz centra – nájemné, vodu, topení a obsluhu
  • Realizaci programu – chystáme například večerní školu, workshopy, jógu, podpůrné skupiny, filmové večery, debaty…
  • Odměnu pro komunitní pracovníky a pracovnice poskytující příchozím podporu a potřebné informace
  • Práva na promítání filmů
  • Propagaci programu
Děkujeme, že s námi vytváříte prostor, kde se mohou všichni cítit přijímáni bez ohledu na svou orientaci nebo identitu. Vaše podpora umožní zažít queer lidem pocit sounáležitosti po celý rok.

Máte zájem o bližší informace, potvrzení o daru nebo darovací smlouvu? Napište Sabině na sabina.sedlackova@praguepride.com.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Já osobně mám neskutečné štěstí a mám úžasnou podporující rodinu. Moc dobře ale vím, že ne všichni měli v životě takové štěstí a nemohou se před ostatními projevit tak, jak by opravdu chtěli. Chci tímto přispět aspoň trošku na tenhle úžasný projekt, který má smysl a který dá ostatním lidem pocit, že na to nejsou sami. Co víc, někdo možná najde i novou rodinu ♥.
And don't forget - you are fabulous! Keep being yourself!

Mika
5 000 Kč