Zdravotní klaun, o.p.s.


Děti, mládež, rodina Zdraví

Lékarny ipc pomáhají smíchuplně!

Děkujeme z celého nosu 🔴, že jste se rozhodli podpořit radost a smích, které i díky vám nosí celkem 93 Zdravotních klaunů pravidelně do 63 nemocnic, 10 zařízení pro seniory a 1 hospice.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Nejvýznamnější a nejrozsáhlejší činností organizace Zdravotní klaun jsou zdravotní klauniády pro hospitalizované děti. Profesionální Zdravotní klauny potkáte nejčastěji na pediatrii, chirurgii, ale i na onkologii, JIPce a pohotovosti. Zdravotní klauni doprovází děti i na operační sál či navštěvují vážně nemocné děti v domácí péči. Mezi další klaunské programy patří hudební představení Kutálka, které je určené handicapovaným dětem a dále i týdenní program Cirkus Paciento pro dlouhodobě hospitalizované malé pacienty. V roce 2021 jsme realizovali 50 087 klaunských návštěv po celé České republice. 
 
Zdravotní klauni jsou především profesionálové ve svém oboru; mají herecké nadání, výbornou schopnost improvizace, hudební talent, vrozenou empatii a především kladný vztah k dětem.

S každým zařízením, které navštěvujeme máme dlouhodobou smlouvu, která přesně stanoví den a hodinu, kdy Zdravotní klauni na návštěvu přijdou. Hospitalizované děti proto už předem vědí, kdy se na Zdravotní klauny mohou těšit. Pravidelnost klauniád je důležitá zvláště pro dlouhodobě nemocné pacienty, pro něž klauniády bývají jedním z mála světlých bodů jejich života s nemocí. 
 
Váš dar je velmi důležitý! Protože více než 80 % našich finančních prostředků pochází od lidí, jako jste vy. 
 
Pošlete prosím svůj dar ještě dnes. Za nemocné děti, které pravidelně navštěvujeme, vám ze srdce děkujeme!

Lékárny ipc
podporují misi Zdravotního klauna výnosem z prodeje červených nosů.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu