Girasole, sdružení pro pomoc a rozvoj, z.s.


Hospicová a paliativní péče

1. Paliativni sanitka - sanitka splněných přání.

I sanitkou lze plnit přání. Přání v závěru života. Takových přání v závěru života je ale mnohem víc... zajet do lesa, na ryby, na pole, do svého rodiště... a tyto můžeme díky sanitce plnit. K tomu potřebujeme Vaši pomoc. Někdy je možné tato přání uskutečnit pouze se zajištěnou zdravotní péčí, kdy pacient už nemůže cestovat osobním autem. Důvodů může být několik. Nejčastějším je ten, že pacient může cestovat pouze vleže na lehátku, jelikož každý další pohyb a změna polohy je velmi bolestivá. Zdá se, že přání takovým pacientům není možné splnit. Ale je! Je to možné...naší sanitkou. A vy můžete spolu s námi splnit někomu další přání.

vybíráme od 3.7.2022

Sanitka plní přání.

přispělo

68 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Někdy je možné tato přání uskutečnit pouze se zajištěnou zdravotní péčí, kdy pacient už nemůže cestovat osobním autem. Důvodů může být několik. Nejčastějším je ten, že pacient může cestovat pouze vleže na lehátku, jelikož každý další pohyb a změna polohy je velmi bolestivá. Zdá se, že přání takovým pacientům není možné splnit. Ale je! Je to možné...naší sanitkou. 
Posádku sanitky tvoří vždy zdravotníci - lékaři, pokud jsou potřeba, zdravotničtí záchranáři nebo zdravotní sestry. Umíme zajistit vše, co pacient potřebuje: komfort přepravy a vhodnou polohu (pohodlně v křesle nebo na lehátku), podávání nezbytných léků včetně kyslíkové terapie, monitorování životních funkcí a další... stejně, jako doma. To vše pod odborným dohledem lékaře paliatra, internisty nebo anesteziologa. A místo v sanitce máme také pro doprovod pacienta. Můžeme splnit přání "na pár metrů" a vyjet s lehátkem třeba do zahrady, nebo na stovky či tisíce kilometrů, třeba k moři nebo do hor. Nemáme žádný ceník, nemáme žádné dotace na tuto činnost. Kdo nám může přispět na splnění přání, ten přispěje. Kdo má hluboko do kapsy, po tom nic nechceme. Nechceme, aby finanční nouze byla překážkou ke splnění přání. Některé věci jsou prostě důležitější, než peníze!
To vše se děje v rámci propojení našich zdravotních služeb a jednotlivých odborností: paliativní medicína, zdravotnická dopravní služba a přeprava pacientů neodkladné péče.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Z hlediska vyššího principu mravního jste se příkladně a odvážně rozhodli vrátit významnou částku. Máte můj obdiv za to i za veškerou vaši práci, pomoc a soucit. Děkuji!

Mirka El Maghrabi

Malým darem děkuji za Váš morální přístup a rozhodnutí o vrácení daru Agrofertu. Snad se Vám brzy vrátí od drobných přispěvatelů. Díky za Vaši přáci. Navrátil Jakub

Jakub Navrátil

Aspoň něco málo na tak krásný nápad.

Markéta
200 Kč

Skvělý nápad, co udělá radost mnoha lidem.:)

Jana Pláteníková
2 000 Kč

Rada jsem podpořila

Edita Berauerová
500 Kč

Ráda jsem podpořila.

Edita Berauerová
300 Kč

Drzim palce! ❤️

Katerina Stedronska

Moc krásný projekt, držím palce, abyste mohli splnit mnoho posledních přání...

Diana Tuyet-Lan

Jste úžasní !!!

Jana Šedovičová
500 Kč

Držím palce, ať se pán stačí setkat se svými nejbližšími.

Jiří Michna
500 Kč