Girasole, sdružení pro pomoc a rozvoj, z.s.


Hospicová a paliativní péče Pomoc Ukrajině

1. Paliativni sanitka - sanitka splněných přání.

Projektem Sanitkou na Ukrajinu jsme pomohli více než padesáti nemocným a raněným dětem a dospělým dostat se z Ukrajiny do bezpečí a hlavně k plnohodnotné léčbě. Odvezli jsme velmi těžce nemocného pacienta z ČR na Ukrajinu, abychom mu splnili poslední přání: vrátit se domů ke svým blízkým aby tam mohl zemřít. Takových přání v závěru života je ale mnohem víc... zajet do lesa, na ryby, na pole, do svého rodiště... a tyto můžeme díky sanitce plnit. K tomu potřebujeme Vaši pomoc.

vybíráme od 3.7.2022

Sanitka plní přání.

83 600 Kč

přispělo

40 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Díky štědrosti dárců v projektu Sanitkou na Ukrajinu, jsme koupili sanitku, které dál bude pomáhat. Stane se z  ní ale i taková PALIATIVNÍ SANITKA, která bude plnit našim pacientům přání. Nejen odvézt domů, ale třeba na ryby, do hor, k moři nebo je do přírody vidět svítání či západ slunce. Potřebujeme ale vybavení sanitky: pacientský monitor/defibrilátor (150 tis. použitý), infuzní pumpa a dávkovač (55 tis.) odsávačka (35 tis.), ventilátor pro plicní ventilaci (20 tis. použitý), schodolez (20 tis.), vakuová matrace (20 tis.) scoop rám (15 tis.), kyslíkové lahve (20 tis.), mobilní kyslíkový koncentrátor (50 tis.) a spoustu spotřebního materiálu (uvítáme také, pokud nám někdo z výše uvedených věcí daruje. Nemusí být nové, hlavně plně funkční. Děkujeme, každá koruna pomůže!
Začalo to příběhem pana Yevhenije. Pan Yevhenij, lékař a jeho žena, dětská lékařka, utekli do České republiky. V době, kdy se život zdál být bezpečný daleko od hrůz války, přišla další rána. Yevhenijovi se udělalo špatně, onemocněl a skončil v nemocnici. Krátká nemoc a prodělaná vyšetření odhalila ještě větší hrůzu. Rakovinu slinivky v pokročilém stádiu. Nejde už nic dělat, nejde léčit, tabletky, injekce, operace... nic už nemá smysl, nic už nad nemocí nezvítězí. Pan Yevhenij má už jen čas, který mu zbývá, který ale každým dnem ubývá a zkracuje se. Každý večer usíná s tím, že není jisté, jestli se probudí do nového rána.
Pan Yevhenij si moc přál vrátit se domů, do Kyjeva, aby se ještě potkal se svými blízkými, aby si ještě řekli všechny ty důležité věci, na které v běžném životě zapomínáme - mám tě rád, děkuji ti, miluji tě, odpouštím ti, odpusť mi... Pan Yevhenij si moc přál zemřít doma, mezi svými blízkými, ve své posteli...
Dlouho nebyla žádná možnost, jak pana Yevhenije a jeho ženu dostat domů. Je nutný speciální sanitní transport s rizikem, že pacient může kdykoli zemřít. Dlouho nebyla možnost, než se informace dostala k nám. Jezdíme sanitkou na Ukrajinu a zároveň provozujeme domácí hospic Girasole. Přímo symbolické propojení. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Hodně dobrých lidí při vaší náročné práci❤️

Adela Franke
500 Kč

Moc si vážím toho, že jste odvážní a nebojíte se . Děkuji

Daniel Marek
1 000 Kč

Krásný nápad! :-)

Ivana Loňková
300 Kč

Děkuju!

Dárce

Z hlediska vyššího principu mravního jste se příkladně a odvážně rozhodli vrátit významnou částku. Máte můj obdiv za to i za veškerou vaši práci, pomoc a soucit. Děkuji!

Mirka El Maghrabi

Malým darem děkuji za Váš morální přístup a rozhodnutí o vrácení daru Agrofertu. Snad se Vám brzy vrátí od drobných přispěvatelů. Díky za Vaši přáci. Navrátil Jakub

Jakub Navrátil

Aspoň něco málo na tak krásný nápad.

Markéta
200 Kč

Skvělý nápad, co udělá radost mnoha lidem.:)

Jana Pláteníková
2 000 Kč

Rada jsem podpořila

Edita Berauerová
500 Kč

Ráda jsem podpořila.

Edita Berauerová
300 Kč