PROTEBE live, z.s.


Kultura, umění a historie Regionální a komunitní rozvoj

Podpoř VÝMĚNÍK

Prostor pro kreativitu, vzdělávání a kulturu ve zrekonstruovaném Výměníku. Příjemné a inspirativní místo pro společné setkávání, tvoření a dobré nápady. Do proměny starého výměníku v kulturní a kreativní centrum je zapojeno 5 karlovarských spolků: PROTEBE live, Vzbuďme Vary, Cirkus Céres, Žijeme TUhnice a KultiVary. Všem zapojeným spolkům podobné místo ve Varech chybělo, proto se rozhodly spojit síly a takové místo vytvořit.

vybíráme od 17.6.2022
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Tvoříme Varské epicentrum kultury

Karlovým Varům chybí větší multifunkční prostor pro kreativní vzdělávání, kulturu a komunitní akce, není zde ani sdílený a atraktivní prostor pro spolky či jednotlivce.

Proto ho právě teď tvoříme. Místo, kam můžete přijít na divadelní představení, koncert, výstavu, vzdělávací program, cirkusový nebo pohybový workshop, můžete se sejít a popovídat si, pronajmout prostor na cestovatelskou přednášku nebo tu třeba zorganizovat kroužek. Nebude chybět ani designový obchůdek, galerie, kavárna. Vše pod jednou střechou pro lidi různého věku z celého regionu.

Děláme na tom vlastníma rukama

Na DIZAJNPARKu děláme v drtivé většině dobrovolně, ve volném čase a částečně ho i financujeme. I když nás to strašně baví, každá další koruna navíc nám v jeho rekonstrukci významně pomůže. Z vybraných peněz zafinancujeme další rekonstrukci.

Na co se můžete v DIZAJNPARKu těšit? 

INSPIRUJTE SE A TVOŘTE – kreativní laboratoř a dílna
Kreativní zóna pro děti, mládež i dospělé
- KreativLab - kreativní, designové a zážitkové vzdělávaní i tvůrčí relax / designové, řemeslné a výtvarné workshopy a kurzy
- Cirkusiště - protáhni si tělo / pohybové dílny nového cirkusu a tance
- Dizajniště - stálá interaktivní dílna kde si vyzkoušíte a naučíte myslet jako designér

VYCHUTNEJTE SI DESIGN A UMĚNÍ
Umělecká a design zóna
- Galerie - výstavy o designu, kreativitě a současném umění, design obchod
- Mobilní jeviště/hlediště - taneční / divadelní / novocirkusová představení  nebo koncerty.
- Zkušebna pro divadelníky a tanečníky a prostor pro tvůrčí rezidence

HOĎTE SE DO KLIDU A SETKÁVEJTE SE S PŘÁTELI
Společenská zóna
- Kavárna a relaxační zóna - malá kavárna, knihovna a prostor s židlemi a křesílky pro setkávání a odpočinek
- Komunitní zóna - pořádání víkendových slavností: Trh malých nakladatelů/Swapy (výměna květin/oblečení) apod.
- Netradiční prostor pro setkání - za symbolický poplatek bude zašívárnou pro váš klub, teambuilding kolegů z práce nebo kolbiště třídního srazu

Na co půjdou vybrané peníze?

Rekonstrukci máme rozdělenou do několika fází. V úvodní fázi jsme nahrubo vyklidili prostor, aby se dal omezeně používat na sezónní akce. V dalších fázích plánujeme udělat novou podlahu, vyměnit okna, udělat pódium, skladovací prostory, prostor pro kavárnu, druhé patro a posezení na střeše.

Jak to ve výsledku bude vypadat?Moc děkujeme za podporu prvního kulturně kreativního centra ve Varech. Moc si toho vážíme!


Jdeme do toho. S odvahou.

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu