Destiny Pet z.s.


Zvířata

ATVA - Projekt na pomoc makedonskému útulku Happy Shelter

Jsou místa, kde ztraceným zvířatům svítí majáky v podobě azylů a útulků na jejich cestě za štěstím. Jsou místa, kde se v temnotě objeví mnoho světel a jsou místa, kde je lze jen těžko hledat. Takovým místem je pro psy i Makedonie, kde se snaží zářit jako jeden z mála útulek Happy Shelter. Zachraňuje psy i kočky a snaží se měnit lhostejnost místních lidí, pro které je polomrtvý pes na ulici normou. Sám na to ale nestačí a potřebuje i naši pomoc.

vybíráme od 16.6.2022
47 300 Kč

přispělo

64 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Projekt Atva vznikl tak náhodně jako bylo setkání s jedním psem, ale jsou to právě maličkosti, které mění život. Promáčený, podvyživený pes a jeho cesta za pomocí dovedla mé nohy k makedonskému útulku Happy Shelter, kterému jsem se rozhodla prostřednictvím své neziskové organizace pomoci.V Makedonii jsou zcela běžné stovky, tisíce psů na ulicích. Kojící feny, štěňata, umírající psi, které většina místních lidí překročí tak jako u nás se ignorují mnohdy kočky. Pes je něco co zkrátka na ulici je a jestli přežije je na něm. Toto se snaží změnit Happy Shelter, který se snáží v temnotě psích duší zazářit a pomoci ztraceným duším najít opět cestu. Snaží se změnit to, jak lidé této země psy vnímají tak, aby se o ně starali. Takových zařízení však moc není.Vše začalo jednoho večera, kdy jsem na dovolené přijela k hotelu, kde byl další z moha psů, které jsem potkala po cestě a nasypala mu jídlo. Celou noc pršelo. Když jsme ráno odjížděli, pes opět přišel, nechal si hodit balónek a zavrtěl ocáskem. Většina psů je zde bázlivá, ale stále je to nejlepší přítel člověka ať se k němu chováte jakkoliv. Chtějí kontakt, péči i lásku. Chtějí být členem rodiny a je vidět jak se v nich tyto pocity perou. Když ukážete dobrou duši, téměř vždy k vám nakonec přijdou, protože věří, že vy byste mohli být tou cestou za lepším životem. Věděla jsem, že musím udělat nemožné a najít mu pomoc. Pes dostal jméno Atva a nyní se rozhodl o nemožné i on. Pomoci místu, které mu otevřelo své dveře.Atva má již zajištěnou péči a jakmile to bude možné bude převezen do ČR odkud bude pomáhat útulku Happy Shelter a odkud se bude snažit pomoci změnit situaci v Makedonii k lepšímu. Happy Shelter je velmi skromný útulek, který založil bývalý voják, který navštívil i ČR a dokázal prohodit pár českých slov. Říkejme tomu tedy osud?Happy Shelter má nyní více jak 80 psů a má přeplněné kapacity. Když může pomáhají dokonce i kočkám a adopce jsou realizované v podstatě jen do Velké Británie, protože v Makedonii má málo kdo zájem o adopci s pravidly, když stačí otevřít dveře a na každém metru máte psa. Destiny Pet tedy navázalo s Happy Shelter spolupráci a doufám, že i když útulek není u nás, otevřeme svá srdce a pomůžeme změnit jinde svět trochu k lepšímu. Veškeré finanční prostředky na této tránce budou použity na nákup krmiva, potřeb pro psy, kastrace a kastrační program pro pouliční psy. Základ, kdy nebudou muset nevinná štěňata umírat na ulici.Děkuji za každou korunu, protože pomůže nějakému psovi k životu.

Happy Shelter lze podpořit i přímo proto přikládám odkazy:
https://www.facebook.com/HappyShelterSkopje
https://www.instagram.com/happyshelterskopje/?hl=cs

JIŽ JSME PŘISPĚLI:
1. Za 20 000 Kč jsme proplatili fakturu za krmivo a potřeby pro psy (které si útulek přímo nakoupil, takže se nehradila drahá doprava)


2. Za 10 000 Kč jsme proplatili fakturu za krmivo.


3.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji za chlupáčky.

Ilona Hannichová
500 Kč

Děkuji zato že pomahate i těm, kteří si sami pomoct nedokážou 🙏🐾

Veronika Klesnerova
100 Kč

Děkuji za chlupáčky

Ilona Hannichová
500 Kč

Děkuji za chlupáčky

Ilona Hannichová
500 Kč

Držím palce ❤️

Martina
500 Kč

❤️ ať je zase pár dušičkám líp

Jana Spisarová
200 Kč

Děkuji za chlupáče

Ilona Hannichová
500 Kč

Díky, za vše co děláte. 👌❤️👏

Denisa Housová
500 Kč

🐶❤️

Andys
100 Kč

přeji úspěch

helena vojtová
500 Kč