Bikeheart z. s.


Regionální a komunitní rozvoj Sport a volný čas

Cyklistické centrum v Plzni – sportovně-kulturní prostor

Pomozte nám, milovníkům horských kol, gravelů, silniček, fixek a bmx, splnit si sen a dokončit druhou část oprav historické budovy, které jsme v létě 2020 vdechli život a proměnili ji v Bikeheart Centrum cyklistiky, kde jsou srdečně vítáni cyklisté, pěší i všichni ostatní. Pojďme společně tenhle srdeční projekt dotáhnout do finiše! Pokud patříte mezi obdivovatele architektury, kultury a dobré kávy, tenhle projekt děláme i pro vás! Jsme vášniví cyklisté z Plzně, kterým se podařilo vytvořit oblíbené místo setkávání, kde už teď můžete využívat sdílený servis kol, doplnit síly v cyklokavárně nebo plánovat další cesty podle map v infocentru. Nyní dáváme do kupy původní společenský sál. Co tam vznikne?

vybíráme od 1.6.2022
130 246 Kč

přispělo

86 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Sport, kultura, vzdělávání

Ve 30. letech minulého století byla v budově u řeky Radbuzy kuželna a společenský sál TJ Sokol Plzeň 1. Poslední nájemci prostor předělali na truhlářskou dílnu a rozvrtali, co se dalo. Tak dlouho jsme se při startu společných vyjížděk před chátrající budovou scházeli, až jsme se rozhodli udělat velký krok a prostoru vrátit původního sportovně-kulturního ducha. Vstupní část Centra cyklistiky se nám podařilo opravit v roce 2020. Nyní zachraňujeme o poznání větší kus objektu. Rozlehlá část budovy má kapacitu 110 lidí a bude sloužit jako prostor pro cvičení, pořádání výstav, koncertů, tančíren, přednášek, promítaček a školení. Vytvoříme tu i půjčovnu dětských kol a rozšíříme dílnu pro bike servis.

Co je třeba udělat?

Před tím, než dojde na slavnostní otevření, musíme zadní prostor proplést elektřinou, vykopat odpady, roztahat vodu a všechno to schovat do podlahy, do zdí a stropů. Nikdo neříká, že to bude srandy kopec, ale víme, že to společně s vámi zase zmákneme. Nejsme lenoši, co umíme, děláme svépomocí, posloucháme instrukce architektů a na odborné práce si najímáme osvědčené řemeslníky. Materiál a práce řemeslníku však nejsou zadarmo, peníze sháníme, kde se dá a co vydělá provoz cyklokavárny, pošleme do rekonstrukce. Tuhle dárcovskou výzvu jsme vytvořili, abychom včas stihli rekonstrukci dotáhnout do zdárného konce. Termíny máme stanovené v nájemní smlouvě, takže do 29. 11. 2023 musí být hotovo. Pomůžete nám?
 

Co je náš cíl?

Zásadní jsou nyní práce v interiéru. Když se podaří vybrat dostatek peněz, završíme letošní snahu opravou fasády ve dvoře. Celá rekonstrukce téhle téměř 90 let staré hodnotné historické budovy vyjde na 2 350 000 Kč. Díky grantu Prazdroj lidem 2022 jsme mohli začít s rekonstrukcí za 150 000 Kč - a neflákáme se! Připravené jsou rastry na stropě a proudem nabitá kabeláž. Každému dalšímu kroku můžete pomoct nyní VY!
 
 Podaří-li se nám vybrat 100 000 Kč, připravíme vše pro proudění čisté a odpadní vody tam, kam patří. Když společně vybereme dalších 150 000 Kč na betonování 179 m2 podlahy, budeme tu všichni společně s vámi skákat radostí. Téměř 280 000 Kč potřebujeme na instalaci vytápění celého prostoru. Na finální úpravu podlahy potřebujeme ještě 138 000 Kč.  A každá další koruna se bude hodit na omítky, sádrokartonové podhledy a příčky, vnější fasádu a vybavení interiéru. 
 

Proč to děláme?

Cyklistika je nádherný sport, ať už se dělá na jakékoliv úrovni. Na kole člověk zažije dobrodružství, o která se chce podělit. K cyklistické kultuře patří výborná káva, setkávání se u přenosu Tour de France, vzdělávání se v péči o tělo i o kolo. Stejně jako v Itálii, Francii, Nizozemsku nebo Velké Británii fungují Cycling Clubhouses, chceme vytvořit cyklistickým sportem i kulturou pulsující místo v ČR. Navíc zachráníme půvabnou budovu s historií, jejíž prostory jsou pro společenský život jako stvořené.


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme za podporu v roce 2022!
Všem bychom vám chtěli moc poděkovat za podporu, kterou jste nám v letošním roce vyjádřili! Díky vám jsme zvládli obrovský kus práce na pokračující rekonstrukci zadní části Centra cyklistiky. Máme připravené rozvody elektřiny, vody, odpadů a hlavně máme vybetonováno! Je to obrovský rozdíl, když porovnáme stav před rokem a nyní. Ještě není hotovo, čeká nás dokončení stropů, instalace topení, stavba příček, rozšíření toalet, finální úprava podlah i zdí a vybavení interiéru. A máme na čem stavět! To je důležité. :) Děkujeme a doufáme, že i pro vás je rok 2022 plný úspěchů a splněných přání!

Do roku 2023 vám přejeme pevné zdraví, plno energie do všech dní, lásku a podporu přátel, na které se můžete spolehnout!
Za celý tým Bikeheart vás zdraví Vendula Mirošovská

Základní instalatérské práce, abychom měli čerstvou vodu v budoucích kohoutcích a správně odvedenou odpadní vodu, jsou hotové! Díky Vaší podpoře si můžeme odškrtnout jednu položku z ještě dlouhého seznamu prací. Skvělý pocit, když se krok po kroku dostáváme blíž cíli! DĚKUJEME!

Založení projektu

Těšíme se na léto a pivo v BH ;)

Jan Růžička
1 000 Kč

Máte můj obdiv!

Petra Hájková
1 000 Kč

At se dari, stavi a shredi jako za mlada!

Lukas Melichar
1 000 Kč

Držím palce

František Havíř
1 000 Kč

♥️

Gabriela Pochopová
100 Kč

Thanks for your support last weekend 21/8

Baltus van Laatum
1 000 Kč

Na skvelou vec !

Lukáš Němec
1 500 Kč

Držím palce

Tomas Filipek
2 000 Kč

Jsem rád, že jsem podpořil tento super projekt! Držím palce a těším se, že se tam brzy zastavím!

Michal Valta

At se vam dari ! 🤍

KarBar Street food