Bikeheart z. s.


Sport a volný čas Regionální a komunitní rozvoj

Dokončení Bikeheart Centra cyklistiky

Opravujeme budovu s historií z roku 1935, aby nezůstala jen ve vzpomínkách a mohla sloužit mnoha dalším generacím! Krok za krokem z bývalé kuželny vytváříme místo, kde jsou cyklisté doma a všichni ostatní srdečně vítáni! Vdechni život zadní části bývalé kuželny v centru Plzně, ať je Centrum cyklistiky kompletní. Kromě víceúčelového sálu pro sport a kulturu tu vznikne půjčovna dětských kol, bikeservis i úschovna pro návštěvníky.

vybíráme od 1.6.2022
112 111 Kč

přispělo

70 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Jak to začalo

V roce 2020 se nám s pomocí mnoha drobných mecenášů podařilo zprovoznit první část cyklistické základny v centru Plzně pod taktovkou Kamil Mrva Architects. Otvíračka byla BOMBA! Po pár týdnech skvělé cykloatmosféry jsme se proměnili ve výdejní Vokno a přežili první zimu plnou omezení. Ufff! Během toho jsme se pustili do dalších oprav na zadní části budovy - té větší. Začalo to tedy bouráním nemožných přístaveb, pokračovali jsme opravou střechy, aby dovnitř už konečně neteklo, pak jsme se vrhli na 45 metrů dlouhou fasádu směrem k řece, následovala výměna oken a dveří, aby se nám už nikdo nezvaný neusídlil uvnitř, ale hlavně, abychom měli při první velké otevírací PÁRTY pěkný výhled všude kolem! Ještě než dojde na oslavu, musíme zadní prostor proplést elektřinou, vykopat odpady, roztahat vodu a všechno to schovat do podlahy, do zdí a stropů. Nikdo neříká, že to bude srandy kopec, ale víme, že to společně s vámi zase zmákneme a vznikne tu půjčovna dětských kol, dobíječka na elektrokola, plnohodnotný bikeservis, úschovna zavazadel i multifunkční sál pro sportující i po kultuře dychtící veřejnost! Bude to jízda!

Co je náš cíl?

První část rekonstrukce prověřila naše odhodlání, schopnosti řešit strašidelně vyhlížející kostlivce ze skříně i trpělivost. Nakonec se ukázalo, že všechno jde zmáknout, když máš kolem sebe bezva partu nadšených, pracovitých, šikovných přátel a cyklistů, zkušených architektů a zručných řemeslníků.

Takže cíl pro letošní rok je uvést do života zbývající část objektu, kde budou cyklisté doma a všichni ostatní srdečně vítáni. Rádi bychom rekonstrukci stihli do letošní zimy. Zásadní jsou nyní práce v interiéru, když se podaří vybrat dostatek peněz, završíme letošní snahu opravou fasády ve dvoře. Celá tahle paráda na rekonstrukci téměř 90 let staré krasotinky vyjde na 2 350 000 Kč. Díky grantu Prazdroj lidem jsme mohli začít s rekonstrukcí za 150 000 Kč - a neflákáme se! Připravené jsou rastry na stropě a proudem nabitá kabeláž. Každému dalšímu kroku můžete pomoct nyní VY!

Podaří-li se nám vybrat 100 000 Kč, připravíme vše pro proudění čisté a odpadní vody, tam kam patří. Když společně vybereme dalších 150 000 Kč na betonování 179 m2 podlahy, budeme tu všichni společně s vámi skákat radostí. A každá další koruna se bude hodit na omítky, sádrokartonové podhledy, vnější fasádu a vybavení interiéru.

Kdo jsme?

Jsme parta vášnivých cyklistů, kteří nejsou lhostejní k životu kolem sebe. Od roku 2018 pořádáme cyklovyjížďky pro děti od 5 let i pro dospěláky až do věku aktivních seniorů. Milujeme přírodu, a tak jí třeba prostřednictvím úklidu lesa vracíme to, že je tak skvělým místem ke společným projížďkám. Vážíme si zdraví, proto pořádáme kurzy první pomoci nejen pro cyklisty, abychom nenechali nikoho ve štychu. Pravidelné cyklobazárky zase pomáhají pacientům Kardiologické ordinace Dětské kliniky Fakultní nemocnice Plzeň. A vším, co děláme, se bavíme. Jsme parta pohodářů, která se stále rozrůstá a doufáme, že to tak bude i nadále!

Proč to děláme?

Cyklisté jsou jedna parta! Naším rajónem jsou lesní cesty, polňačky, cyklostezky i silnice, ale po výkonu se chceme potkávat a bavit v místě, kde se cítíme dobře a máme po ruce vše, co my sami i naše kola potřebují. Jsme lidé přátelští, takže ve své společnosti máme rádi i ostatní sportovce a náhodné kolemjdoucí, kteří si užívají život plnými doušky.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Základní instalatérské práce, abychom měli čerstvou vodu v budoucích kohoutcích a správně odvedenou odpadní vodu, jsou hotové! Díky Vaší podpoře si můžeme odškrtnout jednu položku z ještě dlouhého seznamu prací. Skvělý pocit, když se krok po kroku dostáváme blíž cíli! DĚKUJEME!

Založení projektu

Držím palce

František Havíř
1 000 Kč

♥️

Gabriela Pochopová
100 Kč

Thanks for your support last weekend 21/8

Baltus van Laatum
1 000 Kč

Na skvelou vec !

Lukáš Němec
1 500 Kč

Držím palce

Tomas Filipek
2 000 Kč

Jsem rád, že jsem podpořil tento super projekt! Držím palce a těším se, že se tam brzy zastavím!

Michal Valta

At se vam dari ! 🤍

KarBar Street food

Byl jsem zde!

Fantomas
10 000 Kč