Lipensko pro život, z.s.


Osvěta a poskytování informací Životní prostředí

Šiříme informace o Lipensku - ať je i nadále pro život

Podpořme osvětovou činnost o situaci na Lipensku – vydávání časopisu Občasníku Lipensko pro život, pořádání besed (již se uskutečnily 2), natáčení dokumentů a přednášek, atd.

vybíráme od 26.5.2022

Šiříme informace o Lipensku - ať je i nadále pro život

Podpořme osvětovou činnost o situaci na Lipensku
96 452 Kč

přispělo

43 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Co je naším cílem?

Nejsme odpůrci turistiky a rekreace, ty k Lipnu jednoznačně patří. Chceme pouze zastavit další výstavbu, oslovit politiky i místní občany a s jejich přispěním přimět zodpovědné úřady, aby revidovaly územní plány obcí na Lipensku a uvedly je do souladu s Územní studií krajiny Jihočeského kraje.

Lipenský kraj nutně potřebuje jinou strategii rozvoje, takovou, která bude udržitelná a nebude znamenat devastaci přírody a naprostou zkázu Lipenské nádrže.

Našim cílem je ochránit a pro budoucnost zachovat hodnoty a krásy lipenské oblasti pro všechny, kteří ji mají rádi, a místním obyvatelům vytvořit takové podmínky, aby zde mohli trvale a kvalitně žít.


Pokud dojde k realizaci všech naplánovaných rekreačních resortů, bude to znamenat kompletní devastaci krajiny v okolí Lipna a zhoršení kvality vody v nádrži do té míry, že už nebude možné se v ní koupat. Připadá nám zvrácené stavět další a další apartmány na březích jezera, které bude v důsledku přemnožených sinic zelené, a turisté se na ně budou moci maximálně dívat z bazénu naplněného pitnou vodou.

Kromě toho předpokládáme, že další resorty typu Lipno nad Vltavou již nebudou ve zničeném přírodním prostředí nacházet dostatek zájemců o drahou rekreaci, neboť představa jezdit se rekreovat z jednoho města do jiného je absurdní. Další výstavba resortů navíc vyžene i trvalé obyvatele, jejichž počet kvůli snižující se kvalitě života stále klesá. Nedopusťme to!

(Obr.: Lipno pokryté sinicemi 10/2017)

Děkujeme za vaši podporu a zájem o naše životní prostředí.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím palce!!!

Martin Holeček
500 Kč

Děkuji za Vaši práci pro nás všechny. Eva Miglová.

Eva Miglová
250 Kč

Ať se Vám to podaří

Jiří Alexa
500 Kč

Děkuji za vaše úsilí a odhodlání.

Blanka Lavičková
500 Kč

Vážení přátelé, jako rodilá Jihočeška jsem velice smutná z dané situace! Obdivuji Vaše úsilí o zlepšení a držím pěsti, aby co nejvíce rozumných lidí a milovníků naší přírody Vás podpořilo nejenom finančně!!! Jde přece i o naši budoucnost!!!!!!!!

Irena Himlová
1 000 Kč

Moc si vážím toho co děláte a přeju vám hodně psychických sil . Jsem moc rád že se našel někdo komu není lhostejné co se na Lipensku děje .Vřelé díky budu vás nadále podporovat.Společně to zvládnem

Petr John
500 Kč

hodne stesti :)

Alexandr Makovetsky
250 Kč

Držím vám, kteří bojujete za naše Lipno v těžkém boji proti movitým chamtivcům bez ohledu na cokoliv, palce.
Peníze vládnou, ale věřme, že naše snaha bude úspěšnější.
Přírodu je třeba chránit.

Karel Chrt
2 602 Kč

Posílám příspěvek na podporu aktivit LIPENSKA PRO ŽIVOT. Za chatařskou oblast Vltavická zátoka. Vondrová

Daniela Vondrová
500 Kč

Děkuji za starost o Lipno.

Miloslava Osvaldová
500 Kč