Regionální a komunitní rozvoj
Děti, mládež, rodina
Pozemky pro Orlovy
Část pozemků v oploceném areálu Orlovské hájenky patří Lesům ČR. Naším cílem je areál Orlov zcelit a prostřednictvím směny a koupě potřebné pozemky pro středisko Humpolec získat.
Orlovy jsou nejskautstějstí ze skautskych základen. V této hájence položil A. B. Svojsík před 111 lety základy Junáka a díky velkému štěstí se jí podařilo počátkem devadesátých let dostat do našich rukou. Bohužel ne celou. Když potřebuješ jít na Orlovech na záchod, musíš projít přes pozemek patřící Lesům ČR. A také samotné sociálky za budovou jídelny nestojí na skautském pozemku, vlastně oficiálně ani neexistují – nejsou zakresleny v katastru. Chceme tento stav napravit, aby Orlovy opravdu celé patřily Svojsíkovým následovníkům. Část zvládneme vypořádat směnou pozemků, ale zbytek ve výši sto třicet tisíc Kč musíme doplatit. Přidej se darováním svojí částky, která kousek po kousku scelí blízké okolí hájenky v jeden skautský svět. Po získání pozemků pod přístavbou sociálek za jídelnou bude možné tuto část zaměřit a zlegalizovat. A jednou tam třeba vybudovat nové podkroví. Svojsíkovi by se snad také líbilo.
Potvrzení o přijetí daru bude zasláno v druhé polovině ledna 2023. Potvrzení je možné použít pro snížení základu daně z příjmů.
Projekt prodloužen do konce června, snad se podaří dosáhnout upravené cílové částky.
Lesy ČR vyčíslily částku, kterou bude po směně pozemků mezi Lesy ČR a střediskem Humpolec zapotřebí uhradit, na 129 020 Kč. Došlo k úpravě cílové částky.
Založení projektu
Tak ať slouží!
Opičák
6 000 Kč
Od Borůvky a Aleny, zdar všem dobré vůle.
Alena Hübnerová
2 000 Kč
Těším na viděnou na Orlovech.
Milan Janoušek
2 000 Kč
Petr Krampl
500 Kč
Ať se podaří.....
Špejbl
☘️
Michaela Leupoldová
1 000 Kč
<3
Jindřich Novák
Díky za tuhle iniciativu, ráda jsem přispěla. Snad se sjednocení podaří!
Dita Cihlářová
1 000 Kč
Na Orlovech jsem jako skaut nějaký čas strávil a doufám, že se akce podaří. Ondřej Kozub- Glum, Chotěboř 😀
Ondřej Kozub
1 000 Kč
Ať Orlovy i nadále slouží českým skautům. Hodně zdaru do další činnosti. Jenda
Tak ať slouží!