Skautská nadace Jaroslava Foglara


Regionální a komunitní rozvoj Děti, mládež, rodina

Skautská jurta - nový domov skautů z Loučné nad Desnou

V roce 2020 jsme založili oddíl v Loučné nad Desnou, kde skautování nemělo žádnou tradici. Za 2 roky fungování jsme zcela naplnili kapacity (přes 35 dětí + 10 vedoucích), ale kvůli rychlému růstu nemáme odpovídající zázemí pro družinové schůzky. V obci bohužel není prostor, kde by mohla „kamenná“ klubovna vzniknout. Tak jsme se rozhodli, že si ji postavíme sami. Přidejte se k naší snaze o nový skautský domov pro děti a pomozte nám postavit Skautskou jurtu.

Skautská jurta v Loučné nad Desnou

348 800 Kč
vybráno 87 % z 400 000 Kč

zbývá

131 dní

přispělo

53 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Příběh našeho oddílu se začal psát, když se skamarádily 4 skautské páry, které z různých důvodů mají vztah ke skautingu a krásné obci Loučná nad Desnou. Měli jsme velmi různorodou zkušenost z odlišných oddílů na Šumpersku. Po rozmýšlení, které nakonec nebylo nijak dlouhé, jsme si řekli, že podhorské údolí, kterým protéká řeka Desná, si zaslouží svůj vlastní skautský oddíl. Shodli jsme se, že máme společnou vizi a chuť být u zrodu 1. oddílu Loučná nad Desnou. A tak se i téhož roku stalo a hned v září se nám přihlásilo 28 děvčat a kluků a začali společně skautovat ve 3 družinách. Dnes je nás dohromady více než 45 a máme za sebou téměř 2 roky činnosti, spoustu družinových schůzek a mnoho krásných akcí (drakiádu, výlet za zmizelým letadlem, pouť s rodiči na Ivančenu, rozdávání Betlémského světla,…). Chystáme se letos také na druhý letní tábor na Ramzovou na louku pod Obřími skalami.

Proč Skautská jurta?

Od samého vzniku oddílu se potýkáme s jednou hlavní překážkou, která nám brání v dalším růstu a poskytování vyhovujícího zázemí pro naše děti. Nemáme vhodný prostor pro oddílovou klubovnu. V té se odehrává velká část skautské činnosti, protože se zde během týdne pravidelně scházejí jednotlivé družiny. Provizorně nám pomohly Lesy ČR, kterým moc děkujeme, ale dále toužíme po vlastním prostoru, který bychom si mohli zařídit podle svých aktivit. A jelikož taková místnost není ani nikde jinde v obci, tak jsme se rozhodli pro velmi atraktivní řešení – postavit si jurtu a z ní udělat naši klubovnu. Tuto cestu jsme si zvolili kvůli tomu, že chceme být s dětmi co nejblíže přírodě. Je to také jednodušší a zároveň rychlejší varianta z pohledu schvalování na úřadech. Neplánujeme ji samozřejmě dělat úplně sami, ale spojili jsme se již s firmou Tentwood, která nám pomůže s výrobou a následným stavěním. Základy a podlahu si chceme zařídit vlastními silami.

Přidejte se k nám

Celková cena jurty včetně stavby a úpravy pozemku je 600 000,-Kč. Máme již z grantových zdrojů zajištěnou třetinu cílové částky. Podporu nám zatím přislíbila obec Loučná nad Desnou, Nadace ČEZ a finančně se bude podílet i šumperské skautské středisko, jehož je oddíl členem. Jednáme zároveň o další podpoře od soukromých subjektů a veřejných nadací.

Část nákladů pro realizaci našeho snu nám ještě chybí, a právě proto si teď čtete tyto řádky. Nabízíme Vám možnost se k naší cestě za postavením Skautské jurty připojit. Budeme moc rádi, pokud se tak rozhodnete a společně posuneme skautování v celém údolí o mílové kroky kupředu. 


Co bude znamenat výše Vašeho zapojení:

  • Jurta má mít průměr 7 metrů, což je zhruba 38,5 metrů čtverečních.
  • Cílová částka v této kampani je 300 000,-Kč, přičemž Skautská nadace Jaroslava Foglara nám přidá ke každému daru polovinu darované částky . 
  • Přispěním 5000,-Kč můžeme tedy vybudovat 1 metr čtvereční Skautské jurty.
  • Budeme Vám vděční za jakoukoliv pomoc.
                                                                                                         Tady bude Skautská jurta stát.

Potvrzení o přijetí daru, které lze použít pro snížení základu daně z příjmů, bude všem dárcům zasláno v druhé polovině ledna 2023.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Rozhodli jsme se navýšit cílovou částku na 400 000,-Kč. Nedostali jsme dotaci z Nadace ČEPS a navíc věříme, že když se nasbíralo už skoro celých 300 000,-Kč jen od rodičů a blízkých přátel, tak máme šanci s Vaším zapojením dosáhnout i tohoto cíle.

Dosažením cílové částky 300 000 Kč jsme vyčerpali matching (navýšení) darů od Skautské nadace JF. Dary nad 300 000 Kč již nejsou násobeny. 

Založení projektu

Tak doufám, že brzy při projížďce na kole po Loučné uvidím tu pěknou jurtu! ;)

Jan Ristovský
696 Kč

Ať Vám Jurta slouží jako zázemí při poznávání krás Jeseníků.

Václav Mazánek
5 000 Kč

Děkuji za Vaši užitečnou práci s dětmi ve vašem volném čase. Ať to co nejvíce baví Vás i je

Jiří Kopecký
5 000 Kč

Ať to klapne :) zamlouvám si přespání s rodinou ...

Šroubek

Rádi jsme přispěli, pro naše vnoučata aby měli svou základnu Skautů v Loučné nad Desnou.
Navržená jurta se nám velmi líbí.

Jarmila Komárková
5 000 Kč

Ať se dílo zdaří !

Anna a Václav Novákovi

Držím palce!

Filip Marek

Moc fandíme a těšíme se na nové, vlastní zázemí, loučenského skautingu! Děkujeme moc za to, co děláte pro naše děti, a tím i pro nás všechny. Kéž všichni členové skautingu ze srdce hodnoty, kterým je učíte, prožívají a žijí, a děkujeme za vše, co to přináší. Kačka a Inka

Kristýna Inka Daňová

😘

Eva Gotkowski
300 Kč

Děkujeme, že jste a že rozvíjíte naše děti v těch nejlepších hodnotách a ctnostech. Držíme Vám palce ve Vašem počínání.

Ivica a David Másilkovi
10 000 Kč