Skautská nadace Jaroslava Foglara


Děti, mládež, rodina Regionální a komunitní rozvoj

Skautská klubovna ve Verměřovicích

Pomozte nám s rekonstrukcí verměřovické klubovny, díky které zajistíme příjemné prostředí pro všechny místní skauty a skautky.

vybíráme od 29.4.2022

Klubovna Verměřovice

382 025 Kč

přispělo

71 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V obci Verměřovice žije 711 obyvatel. Náš oddíl má 62 registrovaných členů, z toho 43 dětí a jsme součástí skautského střediska Bratra Robina Letohrad. Klubovnu na “Dolňáku“ máme moc rádi, ale je to stará chalupa, kterou je třeba opravit. Zároveň nám z důvodu velkého nárůstu členů přestaly vyhovovat její rozměry a vnitřní uspořádání. 

V současné době máme k dispozici jednu místnost, ve které probíhají všechny schůzky. Tato místnost nám už nestačí.


Rozhodli jsme se klubovnu celkově zrekonstruovat.


Rádi bychom celému objektu zachovali jeho historickou podobu, která je v této obci již jedinečná, a zároveň přizpůsobili podmínky pro důstojný chod našeho oddílu a střediska. Navíc, pokud to bude možné a podaří se nám sehnat dostatečné finanční prostředky, bychom v objektu vybudovali i zázemí pro možný víkendový pobyt skautských oddílů nejen z našeho regionu, ale také ze všech koutů republiky včetně možnosti krátkodobých výměnných pobytů pro skauty ze zahraničí.  

Bude třeba vyměnit staré roubení za nové obvodové zdivo, v přízemí vybudovat kuchyňku a jednu velkou místnost, v podkroví 2 menší místnosti a nové schodiště. Také je nutná výměna krovu a střešní krytiny.

V klubovně se bude moci scházet více dětí najednou. Každá družina bude mít k dispozici svůj prostor a navíc novou kuchyňku, díky které budeme moci pořádat pro děti i vícedenní akce. Vytvoříme bezpečný a příjemný prostor, ve kterém budou děti trávit svůj volný čas.S rekonstrukcí bychom chtěli začít na jaře 2023. Máme kompletní projektovou dokumentaci, vydané stavební povolení a  hotový rozpočet. 

Jsme připraveni věnovat svůj čas a energii, ale potřebujeme pomoc s financováním přestavby. 

Předpokládané náklady rekonstrukce jsou 7.560.000 Kč. Z dotace od MAS Orlicko bychom mohli získat 1.5500.000 Kč. Na MŠMT budeme žádat investiční dotaci  ve výši 4.920.000 Kč. Zajistit tedy potřebujeme ještě 1.090.000 Kč. Tyto finanční prostředky bychom pokryli z více zdrojů, zejména od obce Verměřovice, od sponzorů a nadací, z burzy filantropie, ze sbírek v neposlední řadě i formou půjčky ze skautského ústředí a vlastních prostředků. Skautská nadace Jaroslava Foglara nám zde ke každé darované koruně přidá padesát haléřů. 


V další finanční prostředky doufáme od sponzorů a dárců, jimiž se můžete stát právě vy. Pomůžete nám s projektem, který zajistí důstojné a dostatečně velké prostory pro rozvoj mladých lidí v duchu skautských myšlenek? Budeme Vám moc vděčni za jakoukoli částku, kterou podpoříte naši snahu. 

Pro více informací sledujte náš web vermerovice.skauting.cz, případné nabídky pomoci směřujte na oddílový e-mail: klubovna.vermerovice@skaut.cz. Děkujeme za veškerou podporu.

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se dílo podaří! Děkujeme, že jste tu a nejen pro děti.

Marie Pecháčková
20 000 Kč

Hodně štěstí, ať se dílo podaří 🍀

Petr F.
2 000 Kč