Skautská nadace Jaroslava Foglara


Regionální a komunitní rozvoj Děti, mládež, rodina

Skautská klubovna ve Verměřovicích

Pomozte nám s rekonstrukcí verměřovické klubovny, díky které zajistíme příjemné prostředí pro všechny místní skauty a skautky.

Klubovna Verměřovice

Při dosažení cílové částky obdržíme darem 100.000 Kč od Skautské nadace Jaroslava Foglara.
540 825 Kč
vybráno 93 % z 584 025 Kč

zbývá

128 dní

přispělo

96 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V obci Verměřovice žije 711 obyvatel. Náš oddíl má 62 registrovaných členů, z toho 43 dětí a jsme součástí skautského střediska Bratra Robina Letohrad. Klubovnu na “Dolňáku“ máme moc rádi, ale je to stará chalupa, kterou je třeba opravit. Zároveň nám z důvodu velkého nárůstu členů přestaly vyhovovat její rozměry a vnitřní uspořádání. 

V současné době máme k dispozici jednu místnost, ve které probíhají všechny schůzky. Tato místnost nám už nestačí.


Rozhodli jsme se klubovnu celkově zrekonstruovat.


Rádi bychom celému objektu zachovali jeho historickou podobu, která je v této obci již jedinečná, a zároveň přizpůsobili podmínky pro důstojný chod našeho oddílu a střediska. Navíc, pokud to bude možné a podaří se nám sehnat dostatečné finanční prostředky, bychom v objektu vybudovali i zázemí pro možný víkendový pobyt skautských oddílů nejen z našeho regionu, ale také ze všech koutů republiky včetně možnosti krátkodobých výměnných pobytů pro skauty ze zahraničí.  

Bude třeba vyměnit staré roubení za nové obvodové zdivo, v přízemí vybudovat kuchyňku a jednu velkou místnost, v podkroví 2 menší místnosti a nové schodiště. Také je nutná výměna krovu a střešní krytiny.

V klubovně se bude moci scházet více dětí najednou. Každá družina bude mít k dispozici svůj prostor a navíc novou kuchyňku, díky které budeme moci pořádat pro děti i vícedenní akce. Vytvoříme bezpečný a příjemný prostor, ve kterém budou děti trávit svůj volný čas.S rekonstrukcí bychom chtěli začít na jaře 2023. Máme kompletní projektovou dokumentaci, vydané stavební povolení a  hotový rozpočet. 

Jsme připraveni věnovat svůj čas a energii, ale potřebujeme pomoc s financováním přestavby. 

Rekonstrukci plánujeme začít v září 2023 s rozpočtem 7.190.000 Kč. V současné době máme 700.000 Kč vlastních prostředků, ve spolupráci s MAS Orlicko jsme získali dotaci ze SZIF na rozvoj venkova ve výši 1.550.000 Kč. Byli jsme úspěšní s žádostí o dotaci na rekonstrukce základen z MŠMT ve výši 2.000.000 Kč. Proto potřebujeme pomoc zajistit zbývajících 2.940.000 Kč. Do dnešního dne pomohla obec Verměřovice, Skautská nadace Jaroslava Foglara, sponzoři a drobní dárci. Jsme připraveni si část prací provést sami, ale nestačíme na všechno, proto žádáme o pomoc. Tyto finanční prostředky bychom rádi získali z více zdrojů, zejména od obce Verměřovice a nadací, z burzy filantropie, ze sbírek v neposlední řadě i formou půjčky ze skautského ústředí a vlastních činností. Skautská nadace Jaroslava Foglara nám zde ke každé darované koruně přidá padesát haléřů. 

V další finanční prostředky doufáme od sponzorů a dárců, jimiž se můžete stát právě vy. Pomůžete nám s projektem, který zajistí důstojné a dostatečně velké prostory pro rozvoj mladých lidí v duchu skautských myšlenek? Budeme Vám moc vděčni za jakoukoli částku, kterou podpoříte naši snahu. 

Pro více informací sledujte náš web vermerovice.skauting.cz, případné nabídky pomoci směřujte na oddílový e-mail: klubovna.vermerovice@skaut.cz. Děkujeme za veškerou podporu.

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přípravné práce zahájeny! Parta kluků a holek zahájila práce na rekonstrukci vyklizením půdy. Bylo nutné přestěhovat táborové vybavení a odstranit od kun znehodnocenou tepelnou izolaci. Až budeme mít větší jistotu, že zaplatíme novou střechu, tak pokračujeme.

Milý dárci. Děkujeme za Vaši podporu v roce 2022. Jste skvělí!  Díky Vám jsme dosáhli skvělého nečekaného výsledku. Matching byl přislíben zatím pouze na roka 2022, proto nadledující dary v roce 2023 nebudou násobeny Skautskou nadací Jaroslava Foglara.
Děkujeme.

Založení projektu

Díky za skvělé tábořiště!

Vojtěch Pelikán
1 700 Kč

Zdravíme do naším srdcím milých Verměrovic. Lichorobiecovi

Barbora Lichorobiec
2 500 Kč

Zdárně to zvládněte 🍀

Petr Fiala
10 000 Kč

Přejeme vám, ať se vám dílo zdaří.

Pavel Jelínek

Krásný záměr, držíme palce. Taborníci z Brna

Barbora Lichorobiec
3 000 Kč

Máte skvělé tábořiště + na vylepšení klubovny

Pavel Číp
1 000 Kč

Ať Vám nová klubovna dělá radost! :)

Milena Moravcová

Ať se dílo podaří!

Miroslav Honzátko
5 000 Kč

Dej Bůh štěstí tomu domu ♥

Jitka Chmelařová
1 000 Kč

Lukáši, ať se daří.

Tonda Ř

Antonín Řehák
5 000 Kč