Mezinárodní vězeňské společenství


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Andělský kemp 2022

Aby děti vězňů mohly být zase dětmi - hrát si, smát se, zpívat, běhat po lese a najít si kamarády!

vybíráme od 6.5.2022

Darujte dětem vězňů nezapomenutelné prázdniny

285 430 Kč
vybráno 95 % z 300 000 Kč

přispělo

392 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
"Na prázdniny se netěším. Proč taky. Budeme s bráchou zase trčet doma a poflakovat se po sídlišti. Táta je ve vězení. A máma je ráda, když máme co k večeři. A na září se netěším už vůbec. Všichni budou vyprávět, co skvělýho zažili o prázdninách. A já zase nic."

V Česku je odhadem 30 tisíc dětí, které mají rodiče za mřížemi. Samy nic nezpůsobily, ale přesto nesou následky a psychicky strádají. I  děti odsouzených si zaslouží šanci na lepší život. Proto jim chceme dopřát alespoň 1 týden, kdy mohou být zase dětmi: mohou si hrát, smát se, zpívat, běhat po lese a najít si kamarády, kteří je neodsuzují kvůli chybě jejich rodiče!

Andělské kempy jsou bezpečným prostředím, kde děti mohou:
  • sdílet své problémy s kvalifikovanými odborníky (mnohdy je to poprvé, kdy jim někdo skutečně naslouchá),
  • zažívat přijetí a je pečováno o každé dítě jednotlivě,
  • dostávat naději v tomto nově vytvořeném zázemí,
  • na kempu mohou relaxovat, užít si dostatek zábavy, radosti i sounáležitosti – to vše tyto děti velmi potřebují.
Dětí, které mají zkušenost s odsouzením rodiče, je v ČR hodně. I letos proto plánujeme kempy dva!

Pomozte nám darovat dětem vězňů týden plný zážitků a spolu s ním ujištění, že nejsou zapomenuty!

Máme obrovskou radost, že se nám již podařilo vybrat finance na realizaci jednoho Andělského kempu. Týden pro jedno dítě nás vyjde zhruba na 7 tisíc korun. A protože v letošním roce pořádáme kempy dva, rozhodli jsme se dárcovskou výzvu ještě prodloužit. Děkujeme, že pomáháte spolu s námi zlepšovat život dětem vězňů!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Nakonec se orevod povedl, penize se urcite jeste stale hodi.petra v

Petra Vesela
1 000 Kč

Dobrý den, děkujeme, Vaše podpora se určitě hodí, stále je před nám Andělský kemp v Čechách a ještě je toho mnoho, co musí být zaplaceno na kemp pro moravské děti. Díky Vám !

Mezinárodní vězeňské společenství

Každé dítě si zaslouží zažit něco hezkého🌸❤️.

Veronika Hapalová Hubáčková

Děkujeme za Vaše milá slova a finanční podporu, tyto děti si určitě zaslouží zažít hezké prázdniny, ze kterých budou mít mnoho hezkých zážitků. Jejich život totiž bohužel tak hezký není. Ještě jednou srdečně děkujeme za Váš dar.

Mezinárodní vězeňské společenství

Rád pomohu, i když ve srovnání se skautským táborem mi cena přijde dost vysoká. Ale chápu potřebu více dospělých...

KVážný
7 000 Kč

Dobrý den, důvodů pro to, abychom pro tyto děti připravili tábor jiný než skautský je více a vyplývají z prostředí, ve kterém žijí a z potřeb, které mají. Jsou to např. :
personální - jedou s námi děti, které nejsou zvyklé vždy respektovat pravidla, ze svých rodin mají jiné návyky a zvyky než běžné děti a těžko by se zařazovaly do chodu běžného tábora, musíme mít více vedoucích a personálu, který je hlídá
technické: - děti, které s námi jedou, nemají vybavení na klasický tábor, často ani pláštěnku nebo pořádné pevné boty, dostanou je od nás. Pokud by nám na stanovém táboře pršelo, s dětmi bychom to nezvládali, prostě na to nemají vybavení, ani dost oblečení (nemají holínky nebo pohorky, softshellové bundy..)
doprava: na kemp jedeme pronajatým autobusem, tyto děti, kterých je 40, často nemají kufr, ani pořádně zabalené věci, nikdy necestovaly vlakem nebo autobusem, neumí dodržovat (zpočátku) nastavená pravidla..
program: tyto děti neumí hrát klasické hry, ani je nebaví, ani nejsou schopné se soustředit, musí mít velmi živý a neustále se měnící program, aby je zaujal. Spoustu workshopů, promítání, pohybu. Klasické táborovky by nedaly.
Personální: na tomto táboře mají děti možnost individuálních terapií s etopedem, máme i psychologa, který sem přijede.
Snažíme se, aby cena byla nastavena racionálně, většinu vybavení hraček a oblečení se snažíme pokrýt z grantů a darů. Bohužel ne všechno pokrýt takto jde. A se stoupajícími ceny energií a provozu už nedostaneme ani ubytování za loňské ceny.
Cena opravdu odpovídá tomu, abychom pro tyto děti připravily hezký tábor s tím, že jim zároveň pomůže v jejich osobní situaci a v tom, aby se vyrovnali se ztrátou rodiče a traumatem, které jim to způsobí. S těmito dětmi a jejich rodinami pak nadále zůstáváme v kontaktu a připravujeme pro ně návazný program a pomoc. Velmi si ceníme Vaší podpory a moc Vám děkujeme. Přejeme Vám mnoho dobrého, také krásné prázdniny a hezký den.

Mezinárodní vězeňské společenství

Snad budou mit alespon chvili usmev na tvari a trosku normalni zazitky z detstvi...

Dárce
500 Kč

Děkujeme. Děti mít určitě úsměv na tváři budou díky dárcům jako jste Vy. Jejich rodiny jim nemohou dopřát to, co jiné děti běžně mají a co mohou zažít.

Mezinárodní vězeňské společenství

Není to moc.., ale snad tato částka přispěje k radosti těch dětiček.

Gabriela Plevová
300 Kč

Děkujeme, určitě přispěje k jejich radosti, tyto děti nemají ani možnosti jak trávit volný čas nebo léto jako jejich vrstevníci, jejich rodiny žijí většinou ve velké chudobě. Díky dárcům jako jste Vy zažijí krásné prázdniny.

Mezinárodní vězeňské společenství

Dětem patří zábava o prázdninách

Michaela Míkovcová
500 Kč

Naprosto s Vámi souhlasíme a děkujeme, že těmto dětem pomáháte !

Mezinárodní vězeňské společenství

Krásné prázdniny 🍀

Váchová Jolana

Děkujeme. Díky laskavým dárcům jako jste Vy budou mít děti vězněných rodičů skutečně krásné prázdniny.

Mezinárodní vězeňské společenství

Užijte si to

Ilona Zdeňková
500 Kč

Děkujeme, díky dárcům jako Vy, si děti tábor určitě užijí, snad i víc proto, že takové léto, které je samozřejmostí pro jejich vrstevníky, tyto děti ve velké většině nemají. Ještě jednou děkujeme za ně.

Mezinárodní vězeňské společenství

Moc si to užijte!

Dagmar Hladká
1 000 Kč

Děkujeme. Díky dárcům jako jste Vy si děti vězněných rodičů léto opravdu užijí tak jako si ho normálně užívají jejich vrstevníci.

Mezinárodní vězeňské společenství

Přeju dětem krásné prázdniny 🙂

Lenka
1 000 Kč

Děkujeme za vaše milé přání, je pro nás povzbuzením a podporou, díky dárcům jako jste Vy mohou mít děti vězňů krásné prázdniny.

Mezinárodní vězeňské společenství