Destiny Pet z.s.


Životní prostředí Zvířata

Přidejte se k budování rodinného útulku ,,Zrzečkovo"

Stojíme před dalším krokem a zároveň velkou výzvou. Podařilo se nám i přes nepřízeň doby získat prostory k dlouhodobému užívání. Místo, které nám umožní lépe a kvalitněji měnit zvířecí životy k lepšímu. Léčba týraných a nemocných psů, koček a dalších drobnějších zvířat. Místo s maximální péčí a komfortem pro němé tváře. Díky prostorám dokážeme rozšířit naše kapacity a zachránit mnohem více zvířat. Abychom vše zvládli, budeme potřebovat i vaši pomoc.

vybíráme od 15.4.2022
151 450 Kč

přispělo

205 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
K 15.4.2023
Poslední aktualizace. :) Pozemek 561m2 v Praze, který jsem zdědila od rodiny jsem prodala a za tuto sumu (a 200 000 Kč, které jsem si půjčila od kamarádů) byl zakoupen pozemek s domem na praze - východ o rozloze 1385m2 pozemku a z toho 364m2 užitkové plochy na kraji lesa s menšími stájemi. Dům i pozemek byly hrazeny výhradně z prodeje chaty a mých prostředků, protože Destiny Pet takový obnos nevlastní (pozemek v Lahošti je stále v prodeji a peníze budou posléze opět připsány na transparentní účet ze kterého byly čerpány a kde je vyhlášena sbírka a účet podléhá kontrole).

Domek má přízemí, kde budu se psy.  Součástí je i garáž se samostatným vstupem kde mám v plánu vybudovat karanténu s vyhřívanými boxy, takže konečně bude pořádná a především oddělená zcela od prostor. V prvním patře mám v plánu udělat jen kočičí zázemí. Je tam terasa a balkónek. Obojí mám v plánu zasíťovat a tyto dva pokoje budou určeny pro FIV a FeLV pozitivní kočky. Časem mám v plánu udělat vstupy z oken do voliérek, aby z každého pokojíčku mohli kočky bezpečně ven.

V podkroví je jedna obytná jednotka, kterou bych ráda nechala udělat jako garsonku pro dobrovolníka nebo někoho, kdo tam zkrátka zrovna bude pomáhat a další dva pokojíky, samozřejmě pro kočičky.  Dům prošel před několika lety rekonstrukcí, takže je v dobrém stavu.

Na základě % jakými se bude čerpat na karanténu a další zázemí z prostředků organizace se dle právního zástupce udělá smlouva o pronájmu nebo se určité % přepíše na organizaci, pokud dosáhne určité výše.

Ráda bych každý kočičí pokoj uzpůsobila jako klasický pokojík a dělala mazlící dny. Prostě aby bylo Zrzečkovo kontaktní a otevřené lidem. Aby si kdokoliv mohl přijít a mezi kočkami si třeba přečíst knihu, mrknout na film, dát si šlofíka nebo si s nimi jen tak pohrát tak, jako je to v klasické domácnosti.

-----------------------------------------------------------------------------------------
K 1.1.2023 AKTUALIZACE
Vzhledem k nenadálé situaci se pozemek v Lahošti prodává a jakmile se prodá za stejnou částku, bude připsána zpět na účet. K dispozici se nám dostal menší pozemek v Praze o rozloze 561 m2 a vzhledem k tomu, že Destiny Pet v Praze působí několik let bude stát Zrzečkovo zde.

V posledních letech jsme poskytli zázemí, péči a léčbu mnoha zvířatům z nichž většina dostala nálepku eutanazie. Díky nadstandardní péči, lásce a profesionálnímu veterinárnímu ošetření je většina z nich v nových domovech. Žádostí o pomoc těmto zvířatům přibývá, avšak my jsme limitováni kapacitou.Jsme tu proto, abychom stáli pevně jako maják a zářili těm, kteří se ztratili v temnotách. Jsme tu proto, abychom opět rozzářili pohaslé hvězdy v očích těch, kteří si sami pomoci nedokážou. Když se utišíte a zaposloucháte, uslyšíte naději, která tiše bije v jejich srdcích. Naději v lepší zítřky, kterou čekají, až někdo vyslyší. Naději, která se u nás stává skutečností.Původní vize byly trochu jiné, ale doba nám nepřeje a tak jsme se museli uskromnit. I tak ale víme, že i s menšími prostorami dokážeme obrovské věci! Díky vám, dárcům, jsme zakoupili nyní stavební pozemek o rozloze 631m2 za 1 200 800 Kč. První a zároveň nejtěžší krok je za námi a nyní je na řadě vybudování kompletních prostor, kde najdou útočiště nejen kočky, ale i hlodavci, ptáci, psi a každý, komu jen budeme moci pomoci. Momentálně je potřeba srovnat pozemek, zavést přípojky a věřím, že když se do toho opravdu opřeme, příští rok budeme moci stavět, bez vás to ale nedokážeme! Po vyčíslení nám ke kompletní stavbě zbývají vybrat 2 000 000 Kč. Částku, která znamená start fungujícího rodinného útulku.Přidáte se do budování Zrzečkova, který je jen malý krůček od skutečnosti, s námi?


Proč? Protože to bude zkrátka jiné. Lepší a jedinečné. 🎉


Co o nás psali? Přečtěte si příběh

Moodyho a Luise: https://cnn.iprima.cz/stastne-konce-kdyz-adopci-nezabrani-slepota-ani-motoricka-porucha-1134

Slamáčka: https://cnn.iprima.cz/slamacek-slepy-plny-hnisu-cekal-na-smrt-u-silnice-sanci-na-zachranu-ma-i-stary-kocour-28074

Knedličky: https://cnn.iprima.cz/ceska-senzace-drive-nez-v-torontu-zachranili-kote-bez-ritniho-otvoru-u-nas-28007

FeLV pozitivního Orea: https://cnn.iprima.cz/myslel-ze-je-mrtvy-pribeh-orea-kociciho-dedecka-ktery-mel-vuli-zit-50684

Pojďte tvořit zázraky s námi! 🤲A
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím palce

Dárce
100 Kč

Děkujeme

Dárce

Přeji hodně štěstí k vybudování projektu a posílám velké objetí pro zvířátka ♥️

Jana Tonková
200 Kč

Hodně štěstí! ❤️

Petra Rylichová
500 Kč

Držím vám všem moc palce!

Iva Bohuňovská
5 000 Kč

Děkuji Vám za všechny kočičky a pejsky

Renata Havránková
10 000 Kč

Držím palce!

Petr Mencák

Mám doma 5 nalezenců. 6 odešel nedávno za duhový most. Byl mladičký necelé 2 roky. Ale špatný start do života mu poškodil ledviny. Moc nám chybí . Přeju aby se váš projekt zdařil.

Radka Macková
500 Kč

Držím palce, ať se vše poraří podle plánu.

Renata Morawiecová
1 000 Kč

Doufám, že alespoň trochu pomůže :)

Dominik Lukeš
300 Kč