Lenka v říši divů z.s.


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Terapie pro Lenku

Lenka je krásná kudrnatá autistická holčička ze Žižkova, která potřebuje 14 hodin speciálních terapií týdně. Za rok jsou to opravdu nemalé náklady a ač se Lenky rodiče velmi snaží, občas jim prostě dochází dech. Tento projekt umožňuje podpořit Lenku jednorázovým příspěvkem na její každodenní terapie.

vybíráme od 5.4.2022

Terapie pro Lenku

Podpořte Lenku jakýmkoliv jednorázovým příspěvkem na její každodenní terapie. Týdenní náklad na ně je 5 400 Kč a týdnů je v roce 52.
72 550 Kč

přispělo

42 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Lenka se narodila jako zdravé dítě, ale po druhých narozeninách se začala stahovat do jiného světa, jako by jí tahle planeta přestala bavit. Rodiče s ní běhali po doktorech až to jednomu konečně došlo. Neslyší, protože nechce slyšet. Nemluví, protože nechce mluvit. Nejí, protože pro to nevidí důvod. Podtrženo sečteno, byla z toho diagnóza autismus 2. stupně s mentální retardací. Léňa dávala rodičům i mladšímu bráchovi Matýskovi pěkně zabrat. Po letech terapií ale našli cestu – zapojují se do Lenčina světa a ona se na oplátku zapojuje do toho našeho. A protože Lenka miluje muziku a pořád recituje a zpívá (úplně nejraději mezi 3. a 4. hodinou ranní), je to prostě Lenka v říši divů, zakletá princezna.

Lenka potřebuje péči 24 hodin denně a neobejde se bez každodenních speciálních terapií. Jednoduše řečeno, právě ony jí pomáhají najít cestu do našeho světa.

V současné době Lenka každý týden potřebuje 6 hodin terapie ABA (aplikace behaviorální analýzy), při které se učí nové dovednosti, zlepšuje komunikaci, učí se sebeobsluze, sociální interakci a také cvičí svojí fyzickou kondici. A k tomu navíc dalších 8 hodin nácviku sociálních dovedností s asistentkou.

Asi by vám sem o sobě ráda napsala sama, ale zatím to bohužel nedokáže. S vaší pomocí, to ale jednou určitě zvládne! :-) 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Hodně štěstí

Jana Muhlmannova

Lenke držím moc palce nech sa snaží žiť život naplno a vychutnávať si prítomný okamih. Nech jej terapie pomôže ako sa dá.

Kristina Gajdosova