Jako doma - Homelike, o.p.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny

10 lety to nekončí! Pomozte Jako doma pokračovat

Deset let podporujeme ženy bez domova a v nouzi. Pomáháme jim řešit složité životní situace, hledat práci, bydlení i vlastní hlas. Pomozte nám shromáždit 1 000 000 Kč, ať nemusíme zavřít komunitní centrum pro ohrožené ženy! K desátým narozeninám máme jediné přání: moci pokračovat ve své práci.

541 988 Kč
vybráno 54 % z 1 000 000 Kč

přispělo

206 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Ženy bez domova jsou naše superhrdinky. Už 10 let spolu s nimi pořádáme konference, kampaňujeme, spojujeme se s umělkyněmi, zahraničními organizacemi i úřady. Naše společné aktivity vycházejí z potřeb žen v tísni. V Jako doma považujeme ženy za expertky na svou situaci a aktérky svého života.

Komunitní centrum v Libni byl náš společný sen. Ženy zde mohou naplnit své potřeby (sprcha, pračka, jídlo, oblečení apod.) a najdou zde posilující, terapeutické i relaxační aktivity. Na zahradě každé úterý 150 ženám rozdáváme potravinovou pomoc. A teď se připravujeme na další výzvu - ohrožené ženy z Ukrajiny a ty, které k nám přivede energetická krize a inflace.

Na podzim nám končí grant, díky němuž jsme dosud financovaly provoz denního centra, a bude těžké toto období překlenout. Podpora 150 žen, které u nás nacházejí materiální i sociální zázemí, je v ohrožení. Nechceme zavírat právě, když začne zima a vzroste počet sociálně ohrožených žen v důsledku inflace, pandemie a uprchlické situace. Bude nás třeba.

Přestože ženské bezdomovectví není téma, které plní přední stránky novin, jste s námi už 10 let. Moc za to děkujeme. Postavte se prosím za nás i teď a pomozte nám shromáždit 1 000 000 Kč. Umožní nám to pokrýt provoz komunitního centra v období říjen až prosinec, získat čas na zajištění dlouhodobého financování a nadechnout se do dalších deseti let, které nás čekají. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Lásku, mír a bezpečí!

Klub Vzducholoď
15 000 Kč

:-)

Jana Peloušková

Vybrané peníze z oslavy 5. let od zákazníků a přátel Barberette.
Ať vám poskytnou to nejlepší.

Barberette
14 500 Kč

Držím pěsti ať vyberete celou částku a celý projekt se daří!

Dárce
750 Kč

Je důležité přispět.

Dárce

Ať se daří na dalších deset!

Dárce

Ať se vám, děvčata daří! Ať naleznete systémové řešení svého financování!

Monika Hoření
500 Kč

Skvělý počin. Držím projektu palce.

Mirek Z.
500 Kč

Diky za vasi praci!

Marv

Jste skvělý a dělejte to dál!

Dárce
3 000 Kč