Jako doma - Homelike, o.p.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny

10 lety to nekončí! Pomozte Jako doma pokračovat

Deset let podporujeme ženy bez domova a v nouzi. Pomáháme jim řešit složité životní situace, hledat práci, bydlení i vlastní hlas. Pomozte nám shromáždit 1 000 000 Kč, ať nemusíme zavřít komunitní centrum pro ohrožené ženy! K desátým narozeninám máme jediné přání: moci pokračovat ve své práci.

vybíráme od 22.3.2022
156 843 Kč
vybráno 16 % z 1 000 000 Kč

zbývá

127 dní

přispělo

132 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ženy bez domova jsou naše superhrdinky. Už 10 let spolu s nimi pořádáme konference, kampaňujeme, spojujeme se s umělkyněmi, zahraničními organizacemi i úřady. Naše společné aktivity vycházejí z potřeb žen v tísni. V Jako doma považujeme ženy za expertky na svou situaci a aktérky svého života.

Proto vzniklo i komunitní centrum v Libni, kde ženy mohou naplnit své potřeby (sprcha, pračka, jídlo, oblečení apod.) a kde najdou posilující, terapeutické i relaxační aktivity. Na zahradě každé úterý 150 ženám rozdáváme potravinovou pomoc. A teď se připravujeme na zvládnutí další výzvy - ohrožené ženy z Ukrajiny a ty, které k nám přivede energetická krize nebo inflace.

Na podzim nám končí grant, díky němuž jsme dosud financovaly provoz denního centra, a bude těžké toto období překlenout. Podpora 150 žen, které u nás nacházejí materiální i sociální zázemí, je v ohrožení. Nechceme zavřít v období začínající zimy a předpokládaného nárůstu počtu sociálně ohrožených žen v důsledku inflace, pandemie a uprchlické situace. Bude nás třeba.

Přestože ženské bezdomovectví není téma, které plní přední stránky novin, jste s námi už 10 let. Ohromně za to děkujeme. Postavte se prosím za nás i teď a pomozte nám shromáždit 1 000 000 Kč. Umožní nám to pokrýt provoz komunitního centra v období říjen až prosinec, získat čas na zajištění dlouhodobého financování a snad se i nadechnout do dalších deseti let, které nás čekají. Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ať se daří, díky!

Tomáš Barendregt
1 000 Kč

Díky za vaši práci!

Ondřej Hanus

Dalších 10 let Jakodomačkám!

Dárce

na kafíčko :-)

Stanislava Mattanelli
500 Kč

Držte se

Michal Štingl
200 Kč

Bohužel lidí bez domova rok od roku přibývá :(. Díky za to, že se staráte o ženy, ty to mají na ulici obzvláště těžké.

Klára Bočková
1 000 Kč

💛

Eliška Šťastná Fialová
200 Kč

Az prijedu do Cech, stavim se k vam na obed. Drzte se!

Petr Silhan

Díky za vaší práci!

Kristýna Fendrychová
1 000 Kč

Ať to jde!

Klara Čmoliková
500 Kč