Ukrajinská iniciativa jižní Moravy z.s.


Kultura, umění a historie Pomoc Ukrajině

Společné kořeny Pardubice

Válka, která začala již v roce 2014, 24. února propukla novým brutálním požárem. Nenechala lhostejným nikoho na celém světě. Miliony lidi chtěli v klidu žít své životy ve svých domovech, museli ale utéct často jen s igelitkou v ruce. Utekli do cizích zemí, které neznají a kde nemají vůbec nic..

vybíráme od 18.3.2022
135 850 Kč

přispělo

21 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Váš příspěvek poslouží na podporu ukrajinským uprchlíkům. Pomůže lidem z uměleckého prostředí, kteří byli nucení opustit svoji zemi a nemají možnost se aktivně zabývat tvorbou. Částka v plné výší zůstane v České Republice a bude použita pro rozvoj kulturních aktivit uprchlíků a na podporu udržování jejich tradic. Naším úkolem bude také poskytnout jim výuku českého jazyka, pomáhat s komunikací na úřadech a v jiných institucích, poskytovat školení ohledně života v ČR a otázek integrace do české společnosti. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji všem našim partnerům, sponzorům i jednotlivým dárcům, kteří se na naši výzvu do podpory Ukrajinské iniciativy zapojují. Našim ukrajinským kolegům přeji co nejrychlejší vyřešení katastrofální situace.
Petr Dohnal, ředitel VČD

Petr Dohnal
20 000 Kč

Přeji ať nesmyslná válka brzo skončí. Z. Roudná

Zdenka Roudná
1 000 Kč

Rád pomohu ukrajinským umělcům v této nelehké situaci ve které se ocitli.

Petr Vašíček
20 000 Kč