Girasole, sdružení pro pomoc a rozvoj, z.s.


Pomoc Ukrajině

Sanitkou na Ukrajinu

Cílená zdravotnická pomoc - tým zdravotníků a plně vybavená sanitka. Díky Vašim darům budeme moci nakoupit potřebný zdravotnický materiál, léky a pohonné hmoty.

vybíráme od 19.3.2022
576 177 Kč

přispělo

191 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Vyčistili jsme náš sklad, věnovali jsme zdravotnický materiál, nakoupili jsme léky. Vše nakládáme do sanitky, se kterou odjíždějí naši zdravotníci do spřáteleného hospice Polsku, který se stará o nemocné ukrajinské děti a Šeptyckého nemocnice na Ukrajině ve Lvově. Zde budou spolu s místními (už tak dost přetíženými) zdravotníky poskytovat zdravotní péči všem potřebným uprchlíkům utíkajícím do bezpečí. Součástí mise je také specializovaný transport (v režimu přepravy pacientů neodkladné péče) těžce nemocných, imobilních pacientů  do zdravotnických zařízení v Polsku, Slovensku a České republice. Jedná se o osoby s mnohdy vážnou, život ohrožující diagnózou, slabé, nemocné, včetně dětí,  pro které už sám útěk před hrůzami války je vážným ohrožením jejich zdraví a života. Tuto misi, budeme realizovat v týdenních turnusech (v zájmu vlastního bezpečí a duševního zdraví) tak dlouho, dokud to bude potřeba a dokud nám budete pomáhat s příspěvky na materiál a hlavně na pohonné hmoty, aby naše sanitka mohla plnit svůj účel - pomáhat nemocným a raněným. Aktuální informace můžete sledovat na našem facebooku.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkujeme moc za to, že jste a jací jste.
Blanka a Václav

Václav Bárta

Přispívám na pokrytí finanční částky starého finančního daru od Agrofertu, který dnes vyzval k vrácení. Od Babiše nebrat ani pozdrav! Děkujeme za to co děláte ❤️🤝

David Zientek
200 Kč

Pravda a laska zvitezi nad lzi a nenavisti, ze ano!

Karel Tejkal
1 000 Kč

Děkuji za Vaše gesto - Agrofert pobral na dotacích jen v roce 2021 2,2 miliardy korun a pak rozhazuje mince. Velmi děkuji za Vaši podporu Ukrajiny a za Vaši práci pro nemohoucí lidi.

Karel Machů
500 Kč

děkuji

Filip Šabat
2 000 Kč

Ať se daří! 🙂 Společně to zvládneme.

Jaroslav Linhart
300 Kč

AŤ SE VÁM DAŘÍ . Jsem od Danuše . A zdravím z Krušných Hor!

Ivana Tothová
300 Kč

Díky za Vaše gesto - vraťme Česku řád a klid.

Michal Klouda
1 000 Kč

Velký respekt k vrácení daru od ctihodného pana Babiše !!!
Karel a Beata Šourkovi. Dolní Bezděkov

Karel Šourek
300 Kč

Dobrý den. Moc děkuji za to co děláte... :-) Vrácení daru od "slušného" p. B. mě zahřálo u srdce. Ještě jednou děkuji a držím palce...

Zdeněk Michalec
1 000 Kč