Zachraň jídlo, z.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny Životní prostředí

Obědovka

Obědovka znamená žaludek plný teplého jídla i záchranu nevydaných porcí z firemních jídelen před jistým vyhozením. Je to poukaz, který nasytí potřebné a pomůže neplýtvat jídlem. Její koupí nám pomůžete doručit nevydané obědy z pražských jídelen k potřebným do sociálních zařízení.

vybíráme od 14.3.2022

Darujte Obědovku

303 538 Kč

přispělo

418 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Co je Obědovka?
Obědovka znamená žaludek plný teplého jídla i záchranu nevydaných porcí z firemních jídelen před jistým vyhozením. Je to poukaz, který nasytí potřebné a pomůže neplýtvat jídlem. Její koupí nám pomůžete doručit nevydané obědy z pražských jídelen k potřebným do sociálních zařízení. 
  
Přes snahu provozovatelů co nejlépe plánovat, zbyde v každé jídelně denně 10 – 20 porcí denně. To je zhruba 72 000 nevydaných jídel denně. 72 000 vyhozených šancí nasytit ty, kteří si sami teplý oběd dovolit nemohou. 
  
Pomozte nám to změnit. Stačí málo.
  • za 300 Kč zachráníme 15 porcí a nasytíme 15 lidí v nouzi 
  • za 500 Kč zachráníme 30 porcí a nasytíme 30 lidí v nouzi 
  • za 1000 Kč zachráníme 70 porcí a nasytíme 70 lidí v nouzi 
Obědovka jako dárek? No jasně! Máme pro vás dárkový poukaz, který vám automaticky zašleme e-mailem po zadání daru.
 
Jeden teplý oběd zahřeje u srdce, ovšem každodenní sytost může pomoci k odhodlání změnit celý život. 

Staňte se pravidelným dárcem. ‘‘Obyčejné‘‘ teplé jídlo každý den může dlouhodobě obrátit život k lepšímu. Ne nadarmo se přeci říká, že s prázdným žaludkem nám to nemyslí.

Cílová částka je 500 000 Kč. Ta nám umožní zachránit a převézt potřebným celkem 20 000 porcí jídla v průběhu roku 2023 a spustit aplikaci pro zjednodušení darování.
  
Jak to funguje? 
Spolupracujeme s firemními jídelnami, které vaří ve velkém pro zaměstnance nebo veřejnost, a výrobcem hotových sendvičů a salátů. Jmenovitě Compass Group, Zátiší group nebo Fresh Point. Uvařené obědy, které zde zbydou, od nich převezme distribuční firma DoDo a zdarma je převeze na místa, kde si je lidé ihned sní. Kam je to možné, převážíme jídlo v REkrabičkách, abychom minimalizovali odpad skutečně na minimum. 
  
Ke komu se obědy dostanou? 
Zachraň jídlo spolupracuje se zavedenými charitativními organizacemi, např. Arcidiecézní charitou. Dále pak s nejrůznějšími azylovými domy, kde na teplé jídlo čekají tisíce lidí v tíživé životní situaci, včetně matek samoživitelek. 
  
Jak váš příspěvek využijeme? 
Přebytečné jídlo dostaneme od jídelen zdarma. Potřebujeme ovšem pokrýt náklady na koordinaci převozů nevydaných porcí a na provoz aplikace, která darování usnadní. Víme, že jeden oběd zahřeje u srdce, ale teplé jídlo každý den může změnit život. Proto chceme Obědovku rozšiřovat i dál propojováním nových dárců a příjemců skrze web www.zachranobed.cz.  
 
Co jsme už dokázali? 
Od spuštění projektu jsme i díky vám zachránili přes 17 000 obědů a číslo stále stoupá. V současnosti denně převážíme okolo 70 porcí. V azylových domech ovšem čekají tisíce lidí. Aby se darování stalo běžnou praxí, spustili jsme v září 2022 webové stránky propojující dárce a příjemce: www.zachranobed.cz, kde mají možnost se ke službě přihlásit. Díky vašemu příspěvku můžeme s projektem pokračovat a navyšovat každým dnem počet zachráněných jídel, a tím i naplněných žaludků. 
  
Pomozte nám využít naplno potenciál přebytečných porcí z jídelen a cateringů, které se nyní běžně vyhazují. Chceme, aby darování vařených pokrmů bylo v ČR běžnou praxí. Lepší darovat než vyhazovat!  

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Od koho a kam přesně jídlo darujeme?
Freshpoint v Braníku -> Azylový dům sv. Gerarda v Hlubočepech pro maminky s dětmi
Eurest U nás v Holešovicích -> Azylový dům Naděje na Žižkově pro muže
Vision Café v Holešovicích -> Otevřené srdce v Holešovicích pro maminky s dětmi
Scolarest na Hradčanech -> K srdci klíč v Dejvicích pro lidi v nouzi
Innogy Malešice -> Noclehárna Malešice pro muže
Kooperativa v Karlíně -> Azylový dům sv.Terezie v Karlíně pro lidi bez domova
SFOOD Brumlovka -> Azylový dům v Záběhlicích pro seniory

Obědovka jako dárek v každém ročním období? No jasně! Nově ke každému daru posíláme e-mailem dárkový poukaz. 📨


Obědovka pod vánočním stromkem je dárek pro vaše blízké i pro lidi v nouzi. 🎄
Vytvořili jsme dárkový poukaz, který vám automaticky zašleme při každém daru. Tak chutné a veselé! 

První finanční milník. Díky vám se podařilo vybrat 100 000 Kč. ❤️ Děkujeme, že nám pomáháte eliminovat potravinový odpad a darovat lidem v nouzi. 

A tohle jsme my. :-) Díky, že jste v tom s námi!Od začátku projektu se nám podařilo darovat 10 000 obědů lidem v nouzi. Děkujeme!

Založení projektu

🥦🐉

Petr Dlouhý
500 Kč

Děkuji za Vaši práci.

Eva Zemanová

Díky za Vaši práci!

Kateřina Kloubova
300 Kč

Diky za prospesnou a dulezitou praci

Jakub Razga
1 000 Kč

at se Vam prace dari

Dárce

Obědovka je další skvělá aktivita Zachraň jídlo, které už několik let odvádí skvělou práci. Bylo mi ctí na tuto aktivitu přispět jménem naší firmy Hezkey.

Pavel Mrázek-Argyelán

Dobrou chuť

Dárce
500 Kč

Respekt 👍🏻

Lanny Dudra
500 Kč

Marie

Děláte dobrou práci, jen tak dál. 👍👍

Josef Hrma