Zachraň jídlo, z.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny Pomoc Ukrajině

Oběd v nouzi

Denně zbývá v každé komerční jídelně 10 - 20 nevydaných pokrmů. Přestože se provozovatelé jídelen snaží co nejlépe plánovat, vždy něco zbyde. Jídlo se vyhodí, ačkoliv je v naprostém pořádku, přitom se do něj při výrobě investovalo nemalé množství energie a peněz. Pomozte nám propojit závodní a komerční jídelny s lidmi v nouzi, kteří si teplé a výživově hodnotné jídlo nemohou dovolit.

vybíráme od 14.3.2022
20 706 Kč

přispělo

25 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Je lepší čerstvě uvařené obědy vyhodit, nebo je dovézt lidem v nouzi? 

Spouštíme pravidelný rozvoz přebytečných hotových pokrmů v Praze, k čemuž potřebujeme zajistit náklady na logistiku a organizaci převozů i materiál (koordinátor, obaly, termoboxy apod.). Váš příspěvek využijeme právě na náklady s tím spojené, jídlo dostaneme od jídelen zdarma. Za pravidelný dar ve výši 500Kč převezeme každý měsíc 38 obědů. 

Ke komu se obědy dostanou a jak

Zachraň jídlo spolupracuje se zavedenými charitativními organizacemi, např. Arcidiecézní charitou, nebo s organizacemi pro pomoc uprchlíkům. Zároveň komunikuje s manažery komerčních jídelen, které vaří ve velkém pro firemní kantýny nebo veřejnost, jako je Perfect Canteen nebo Compass Group. Uvařené obědy, které zde zbydou, od nich převezme distribuční firma DoDo a převeze je na místa, kde si je budou moci lidé ihned sníst (jako jsou azylové domy či hotely pro uprchlíky). 

Pro zajímavost: V ČR má skoro 60 000 lidí starobní penzi nižší než 8000 Kč. Hranice příjmové chudoby pro člověka, který žije sám, je přitom 13 640 Kč. Nyní do Prahy přibyly desetitisíce uprchlíků, kteří nemají prostředky na nákup obědů v restauraci, často si ale nemají kde uvařit. Z projektu by tak mohly profitovat desítky tisíc lidí.  

Co už jsme dokázali?

Na podzim jsme uskutečnili pilotní rozvoz hotových pokrmů z jídelen do charit - převezli jsme 70 porcí během jediného dne. Vydali jsme příručku Jak darovat hotové pokrmy?, která vyjasňuje podmínky ohledně hygieny, DPH a právní odpovědnosti. Od poloviny března jsme začali s pravidelným doručováním asi 60 porcí denně do hotelu v centru Prahy, kde jsou dočasně ubytovaní uprchlíci z Ukrajiny.

Pomozte nám využít naplno potenciál přebytečných porcí z jídelen a cateringů, které se nyní běžně vyhazují. Chceme, aby darování vařených pokrmů bylo v ČR běžnou praxí. Lepší darovat, než vyhazovat!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky, za to, co děláte.

Kláří

Jsem moc rád, že jste a že snižujete plýtvání potravinami.

Daniel Suchánek
500 Kč

Kazdy krucek ke zdravemu rozumu se pocita)

karle hauk