CZ / EN

Cirk La Putyka, o.p.s.


Kultura, umění a historie Pomoc Ukrajině

Podpořte Kyjevskou cirkusovou školu v Praze

V reakci na probíhající válku na Ukrajině jsme se rozhodli pomoci studentům Kyjevské akademie divadelního a cirkusového umění (Kyiv Municipal Academy of Performing and Circus Arts). Právě teď je s námi 30 studentů, pedagogů a jejich rodinných příslušníků. Zajišťujeme pro ně střechu nad hlavou, stravování a administrativní výpomoc a především jim poskytujeme prostor pro realizaci v tom, co je jejich srdci blízko - v cirkusovém umění. Studenti se již zapojili do fungování Cirku La Putyka, zkoušejí s Rosťou Novákem a naší Young Blood crew. Mají lekce pohybu, akrobacie, tance, ale i českého nebo anglického jazyka. Zajišťujeme pro ně workshopy s odborníky z Česka i ze zahraničí. Budeme moc rádi za vaši pomoc, abychom zvládli tyto aktivity financovat tak dlouho, jak to bude nutné. Děkujeme za vaši podporu.

vybíráme od 7.3.2022
172 117 Kč

přispělo

113 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
24. února jsme se všichni probudili do války. Po prvotním šoku, sledování a vstřebání nové reality jsme začali přemýšlet nad tím, jak můžeme Ukrajincům pomoci. Rozhodli jsme se zapojit tím, co umíme nejlépe - cirkusem. Spojili jsme se s Kyjevskou akademií divadelního a cirkusového umění a její prorektorkou Ninou Araya Berrios. Ta rozeslala výzvu studentům a jejich rodinám, a začala tak organizovaná pomoc všem, kteří o ni projevili zájem.

Kromě nás pomáhají i další cirkusové školy, soubory a festivaly. My máme nyní u sebe na Jatkách78 dvacet studentů a pedagogů (včetně Niny) a další jsou na cestě k nám. Studenti se již zapojili do fungování Cirku La Putyka, trénují pod vedením Rosti Nováka ve společnosti naší Young Blood crew, učí se pohybu, tanci, akrobacii, ale také českému nebo anglickému jazyku. Organizujeme pro ně workshopy s českými i zahraničními lektory, trávíme s nimi čas a umožňujeme jim dělat to, co je jejich srdci nejblíže a co jim snad dává alespoň nepatrnou naději na odpoutání od reality. Kromě toho jim zajišťujeme střechu nad hlavou, stravování a administrativní výpomoc a staráme se o to, aby se tu v rámci možností měli dobře.

Budeme rádi, pokud se rozhodnete nám na jejich podporu přispět. Váš příspěvek bude použit na zajištění potřeb v jejich běžném i studijním životě a na hloubkovou práci s jejich talentem. Nevíme, jak dlouho tu s námi budou. Pokud by se však vybralo více prostředků, než kolik budou potřebovat, darujeme je Kyjevské akademii na obnovu jejich provozu.

Děkujeme za vaši podporu!
Cirk La Putyka & Jatka78
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

❤️

Jitka Crnčevićová
300 Kč

Dobrý den, přeji Vám všem hodně životního štěstí v této nelehké době. S pozdravem Ivo Prudký Brno

Ivo Prudký
2 000 Kč

Díky za to, co děláte!

Adéla Pfortnerová

Thank you for your great job, always, la Putyka

Pascal Felmy

Nevim, co sem napsat, aby to nebylo patetický anebo třeba nějak na prázdno vyslovený zbožný přání.. nebo ještě hůř nějaký heslo..
Ale celej život mě pronásleduje památná věta z České sody: "Sranda musí bejt, i kdyby fotra věšeli.."
A i to smutno může být, jen když je veselo..

Šimon Kočí
10 000 Kč

Bez kultury není národ. Díky za to, co děláte.

Lenka
2 000 Kč

hopla

Šárka Zlámalová
500 Kč

Бажаю вам нових знайомств і вражень у нашій країні та в цирковому мистецтві. І я також бажаю тобі якнайшвидшого повернення до своєї країни. Ми завжди в думках з вами та вашими близькими.
PS:Všem v Cirku - jste báječní!

Zuzana Sopuchová Šimíková

Good luck!

Jiří Sedlák