Cirk La Putyka, o.p.s.


Kultura, umění a historie Pomoc Ukrajině

Podpořte Kyjevskou cirkusovou školu v Praze

V reakci na probíhající válku na Ukrajině jsme se rozhodli pomoci studentům Kyjevské akademie divadelního a cirkusového umění (Kyiv Municipal Academy of Performing and Circus Arts). Právě teď je s námi 30 studentů, pedagogů a jejich rodinných příslušníků. Zajišťujeme pro ně střechu nad hlavou, stravování a administrativní výpomoc a především jim poskytujeme prostor pro realizaci v tom, co je jejich srdci blízko - v cirkusovém umění. Studenti se již zapojili do fungování Cirku La Putyka, zkoušejí s Rosťou Novákem a naší Young Blood crew. Mají lekce pohybu, akrobacie, tance, ale i českého nebo anglického jazyka. Zajišťujeme pro ně workshopy s odborníky z Česka i ze zahraničí. Budeme moc rádi za vaši pomoc, abychom zvládli tyto aktivity financovat tak dlouho, jak to bude nutné. Děkujeme za vaši podporu.

vybíráme od 7.3.2022
173 469 Kč

přispělo

115 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
24. února jsme se všichni probudili do války. Po prvotním šoku, sledování a vstřebání nové reality jsme začali přemýšlet nad tím, jak můžeme Ukrajincům pomoci. Rozhodli jsme se zapojit tím, co umíme nejlépe - cirkusem. Spojili jsme se s Kyjevskou akademií divadelního a cirkusového umění a její prorektorkou Ninou Araya Berrios. Ta rozeslala výzvu studentům a jejich rodinám, a začala tak organizovaná pomoc všem, kteří o ni projevili zájem.

Kromě nás pomáhají i další cirkusové školy, soubory a festivaly. My máme nyní u sebe na Jatkách78 dvacet studentů a pedagogů (včetně Niny) a další jsou na cestě k nám. Studenti se již zapojili do fungování Cirku La Putyka, trénují pod vedením Rosti Nováka ve společnosti naší Young Blood crew, učí se pohybu, tanci, akrobacii, ale také českému nebo anglickému jazyku. Organizujeme pro ně workshopy s českými i zahraničními lektory, trávíme s nimi čas a umožňujeme jim dělat to, co je jejich srdci nejblíže a co jim snad dává alespoň nepatrnou naději na odpoutání od reality. Kromě toho jim zajišťujeme střechu nad hlavou, stravování a administrativní výpomoc a staráme se o to, aby se tu v rámci možností měli dobře.

Budeme rádi, pokud se rozhodnete nám na jejich podporu přispět. Váš příspěvek bude použit na zajištění potřeb v jejich běžném i studijním životě a na hloubkovou práci s jejich talentem. Nevíme, jak dlouho tu s námi budou. Pokud by se však vybralo více prostředků, než kolik budou potřebovat, darujeme je Kyjevské akademii na obnovu jejich provozu.

Děkujeme za vaši podporu!
Cirk La Putyka & Jatka78
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

The show was excellent and good luck to you all. Slava Ukraini

Phil Gane
20 €

Thank you for the great show in Edinburgh last week! Amazing acrobatic skills as well as the touching story line.

Oliver

Zdeněk a Míša Brabcovi

Petra Krupičková
1 000 Kč

Sílu v rukou i v srdci. :)

Aneta

Díky moc za to, co děláte! Ať je společně strávený čas přínosem pro Vás pro všechny.

Vladana Vachtlová Vajsová
5 000 Kč

Pane Nováku a celá Jatka78, patří vám všem velké poděkování.

Ivana Holaňová

✌️😉✌️

Matej Vrabko
1 000 Kč

Děkuji za krásné představení a silný zážitek!

Gabriela Havejová
300 Kč

Šikovní jste!

Vladimíra Jindřichová
200 Kč

Jeden z mých přátel studuje Nový cirkus a nějaký čas byl členem týmu Cirku La Putika. Po odvysílání reportáže na ČT jsem se rozhodl alespoň malou částkou podpořit studenty Kyjevské cirkusové školy. Děkuji Cirku La Putika za přijetí studentů z Ukrajiny!

Jan Krbec
1 000 Kč