SANANIM


Pomoc Ukrajině

Pomozme kolegům adiktologům na Ukrajině

Podpořte s námi lidi ohrožené závislostí ve válečném konfliktu!

vybíráme od 7.3.2022

Pomozme kolegům adiktologům na Ukrajině

Navzdory všem hrůzám války kolegové a aktivisté na Ukrajině riskují své životy a podporují komunitu lidí, kteří užívají drogy.
68 301 Kč

přispělo

54 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Podpora nejohroženějším lidem na okraji společnosti ve válečném konfliktu 

Všichni jsme zdrceni událostmi na Ukrajině. Civilisté nejen ztrácejí přístup k základním lidským potřebám, ale - v případě lidí užívajících drogy - i o podporu odborných pracovníků, adiktologů, zdravotníků a sociálních pracovníků, bez níž se neobejdou. Ti statečně pokračují ve své práci v nejvíce postižených oblastech, pomáhají a zajišťují pokračování služeb.

Eurasijská asociace Harm Reduction (EHRA) se snaží zajišťovat práva, svobodu a zdraví lidí, kteří užívají psychoaktivní látky. Nyní ve spolupráci s organizací SANANIM otevírá tuto dárcovskou kampaň na podporu Harm Reduction a adiktologických, zdravotních a sociálních služeb pracujících se závislými. Přednost budou mít klienti z nejvíce postižených měst. Vybrané prostředky budou distribuovány prostřednictvím neziskové organizace Convictus Ukraine na individuální humanitární pomoc.Ganna Dovbakh, výkonná ředitelka EHRA: "Má rodina, přátelé z komunity a kolegové z drogových služeb jsou nyní v Kyjevě, Oděse, Charkově a dalších městech a vesnicích Ukrajiny. Letecké útoky na rezidenční čtvrti, bezprecedentní ničení veškeré městské infrastruktury, ruské a běloruské tanky, pouliční bitvy – to je realita, ve které lidé nyní žijí, brání svou zemi, ale také si koordinovaně pomáhají. Shromážděné zdroje od vás umožní lidem přežít."

Eliza Kurcevic, programová manažerka EHRA: "Navzdory všem hrůzám války na Ukrajině kolegové a aktivisté riskují své životy a podporují komunitu lidí, kteří užívají drogy. Pomáhají klientům se dostat do programů substituční péče, získat vodu, jídlo, léky nebo bezpečné místo. Nyní je řada na nás, abychom podpořili ukrajinské kolegy a vzdali hold jejich hrdinským činům. Zveme vás, abyste přispěli na naši kampaň."

Podpořte opomíjené!
Sláva Ukrajině!
Слава Україні!

#StandWithUkrainePodpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Sláva Ukrajině 🇺🇦

Ivana Radimecká
2 000 Kč

Тримайтеся, колеги! Слава Україні! ❤️🙏🇺🇦🇨🇿 Jsme s Vámi!

Anna Radimecká

Harm reduction programy pro všechny!
Podporuji práci kolegů a kolegyň z adiktologických služeb na Ukrajině, v myšlenkách jsem s vámi... <3

Michael Daniel Jettmar
500 Kč

Jiří Staníček
1 000 Kč

škoda že nelze dělat víc...

Jakub Chudomel

Držte se!

Petra Vincíková
1 000 Kč