Terapeutická linka Sluchátko, z.ú.


Zdraví

Dostupná terapie - po telefonu, anonymně a zdarma

Pomozte nám zajistit stabilní provoz linky Sluchátko tak, aby byla k dispozici pro všechny pro koho není běžná psychoterapie dostupná. Na lince jsme k dispozici v češtině, angličtině, ukrajinštině a ruštině.

vybíráme od 3.3.2022

Dostupná terapie - po telefonu, anonymně a zdarma

Pomozte nám zajistit stabilní provoz linky Sluchátko tak, aby byla k dispozici pro všechny pro koho není běžná psychoterapie dostupná. Na lince jsme k dispozici v češtině, angličtině, ukrajinštině a ruštině.
10 850 Kč

přispělo

15 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Terapeutická linka Sluchátko z.ú. není linkou krizovou, ale psychoterapeutickou. Fungujeme od října 2020 a za tu dobu u nás proběhlo více než 1200 psychoterapií.
Naše služba je zdarma - klient platí pouze standardní poplatek operátorovi dle svého tarifu, zatímco zůstává v bezpečí svého domova a úplné anonymitě.
Po vytočení čísla 212 812 540 v provozní době linky klienta automaticky spojíme s jedním z psychoterapeutů. Ten se klientovi bude až 50 minut věnovat. Klient zůstává v anonymitě.
Terapeut se přizpůsobí klientovi, jeho situaci a tomu, co potřebuje řešit. Pokud bude mít klient zájem, může se s terapeutem domluvit na dalším hovoru a rezervovat si termín své distanční psychoterapie. Ty může na lince uskutečnit až tři, senioři pak čtyři a lidé zasažení mimořádnými událostmi až šest.
Provozní dobu vždy průběžně upravujeme, aktuální vždy uvádíme na www.linkasluchatko.cz.

Proč jsme potřeba?
Pandemie ukázala, jak moc je potřeba mít k dispozici dostupnou terapii. Prokázala také, že je možné nabízet kvalitní službu i bez osobního kontaktu v pracovně terapeuta, že terapie po telefonu je funkčním způsobem terapeutické práce. Výhodami setkávání po telefonu je možnost zůstat v anonymitě, v bezpečí a v prostoru, který klient zná a který si sám vybere. 

Terapeutická linka Sluchátko je unikátním řešením těchto problémů. Snažíme se terapii detabuizovat a svou nízkoprahovostí ji učinit dostupnou všem. Ti, kteří se stydí nebo si nejsou jistí vyhledáním pomoci, u nás najdou velkou míru anonymity. Ti, kteří o terapii mnoho nevědí a nevěří v její přínosy, si na Sluchátku mohou terapii zdarma vyzkoušet a najít směr, který jim nejvíce vyhovuje. A těm, kteří ve svém okolí psychoterapeuta nenajdou, se po telefonu otevře cesta do světa terapie nejen na lince, ale i ve formě doporučení navazující terapie, pokud o ní klient projeví zájem.


Na co využijeme vaše dary?
- honoráře psychoterapeutů, terapeutů a psychologů 
- supervize pro profesionály na lince
- provoz linky
- účetní a právní služby Všechny potřebné informace naleznete na www.linkasluchatko.cz. 

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

#desatekproukrajinu přeposlaný příspěvek od Monči J.

Andrea Leová
150 Kč

Držte se, zdravá hlava je důležitá

Vasily Mikhaylov
2 000 Kč