CZ / EN

Diakonie ČCE Středisko humanitární a rozvojové spolupráce


Humanitární pomoc Pomoc Ukrajině

Pomoc lidem na Ukrajině

Podporujeme aktivně naše partnerské organizace na Ukrajině! Ty potřebují pomoci při zajištění bezpečnosti vlastních klientů a také podporu uprchlíků, kteří v důsledku konfliktu opouští své domovy. Pomáháme financovat jídelny, zajišťovat léky, trvanlivé potraviny, spacáky a mnoho dalšího.

vybíráme od 24.2.2022
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Teplé jídlo lidem na Ukrajině
V průběhu prosince jsme prostřednictvím našeho partnera Mirne Nebo v Charkovské oblasti podpořili distribuci více jak 6 000 teplých jídel denně v humanitárních kuchyních a v této pomoci dále pokračujeme.  Za podporu Vám velmi děkujeme!

Video z humanitární jídelny v Charkově:
https://bit.ly/3iRPxZY

-------------------------------------------------------------------------
„Advokát, dídžej, event manager"… a jejich sklad v kavárně. Tahle partička, kterou jsme právě navštívili v Charkově, již přes osm měsíců dobrovolně pomáhá těm, kdo to nejvíce potřebují. Nyní zejména v nově osvobozených oblastech, které jsou místy naprosto zničené a větší pomoc se tam dostává pomalu nebo vůbec. Dnes například dodali generátor do nemocnice v Izjumu, která byla „osvoboditeli“ kompletně vyrabována. Jsme rádi, že je můžeme díky vám podporovat“.

Naše partnerské organizace potřebují pomoci při zajištění bezpečnosti vlastních klientů a také na podporu lidí, kteří v důsledku konfliktu příjdou o střechu nad hlavou. Vytvářejí zásobu léků, trvanlivých potravin, spacáků a dalších potřeb. Evakuují do bezpečí děti a ženy.

Diakonie a Českobratrská církev evangelická mají k Ukrajině velmi blízko. Dlouhodobě tam spolupracujeme s organizacemi, které poskytují náhradní rodinnou péči a pomoc lidem bez domova“ vysvětluje Erik Siegl, vedoucí zahraničních projektů Humanitárního střediska Diakonie ČCE a dodává: „v současné situaci chceme zvýšit svou podporu těmto partnerům, kteří také pomáhají lidem z konfliktem zasažených oblastí do Kyjeva.“

Fotografie jídelny organizace Mirne Nebo, kterou nyní podporujeme.


Jednoznačně odsuzujeme akt vojenské agrese vůči Ukrajině. Jsme v kontaktu s našimi partnery na Ukrajině. Monitorujeme cesty, jak jim pomoci finančně i jinak. Dejme jim společně najevo, že lidem v Česku leží jejich situace na srdci.

Děkujeme za všechny vaše projevy solidarity s lidmi z Ukrajiny.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

V průběhu prosince jsme prostřednictvím našeho partnera Mirne Nebo v Charkovské oblasti podpořili distribuci více jak 6 000 teplých jídel denně v humanitárních kuchyních a v této pomoci dále pokračujeme.  Za podporu Vám velmi děkujeme!

Na naši sbírku jste poslali již více než 13,5 mil Kč. Děkujeme! Díky vašim darům můžeme podporovat tři místní organizace v Kyjevě a Užhorodě, které pomáhají lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Starají se o bezpečí svých klientů, lidem na útěku poskytují dočasné přístřeší, jídlo a další péči.

Užhorod hostí v tuto chvíli zhruba 20 tisíc uprchlíků. Mnozí nich cestovali 2 nebo 3 dny, než se dostali sem. Jsou vyčerpaní. Před přechodem hranic potřebují dočasné přístřeší, stravu a další základní péči.

Diakonie ČCE prostřednictvím svého Střediska humanitární pomoci poskytla místní organizaci Blago okamžitou finanční pomoc a organizovala spolu s pražským FS ČCE u Salvátora a panem Hradeckým sbírku hmotné pomoci. Ta slouží lidem dočasně ubytovaným v užhorodských školách a komunitním centru Blago.

V reakci na útok ruské armády na Ukrajinu jsme otevřeli veřejnou sbírku na podporu lidí zasažených ozbrojeným konfliktem. K 25.5. jste na sbírku poslali již 12,3 mil Kč. Děkujeme! Do finanční i materiální pomoci je možné se stále zapojit.

Pro naši místní partnerskou nevládní organizaci působící v Užhorodě sbíráme materiální pomoc pro lidi, kteří utekli před válkou ze svých domovů a míří do zahraničí.

Užhorod hostí v tuto chvíli zhruba 20 tisíc uprchlíků. Mnozí nich cestovali 2 nebo 3 dny, než se dostali sem. Jsou vyčerpaní. Před přechodem hranic potřebují dočasné přístřeší, stravu a další základní péči.

Diakonie ČCE prostřednictvím svého Střediska humanitární pomoci poskytla místní organizaci Blago okamžitou finanční pomoc a organizuje spolu s pražským FS ČCE u Salvátora a panem Hradeckým sbírku hmotné pomoci. Ta slouží lidem dočasně ubytovaným v užhorodských školách a komunitním centru Blago.

Více informací  https://www.diakoniespolu.cz/clanky/pomoc-ve-svete/ukrajina-novinky/sbirka-potravin-a-hygienickych-potreb-pro-uzhorod/ 


Infolinka Diakonie k pomoci Ukrajině

pracovní dny od 9 - 17 hodin

242 487 828

Děkujeme vám za obrovskou solidaritu s Ukrajinou. Na naší sbírce je k dnešku přes 3 mil. Kč. V pátek jsme odeslali první rychlou finační pomoc Otcovu domu. Peníze pro Dům milosrdenství jsou také již na cestě, poté, co jsme ověřili, že jsou schopni disponovat svými účty. 

Založení projektu

Děkuji za vaši pomoc.

Přemysl Veverka
1 000 Kč

Ať dar dobře poslouží Ukrajině 👍

Pavel Bárta
1 000 Kč

Díky za organizování pomoci ukrajinským lidem!

Josef Hejzlar

Vytrvejme!

Hynek Procházka
500 Kč

Děkuji za vaši setrvávající pomoc na Ukrajině.

Daniela Doucková
1 000 Kč

Ef 6,14-17

David Král
5 000 Kč

Ať všem chutná a teplé jídlo zahřeje..

Zbynek
10 000 Kč

Myslíme na vás a modlíme se Jana a Eliannka

Jana Burianova
100 Kč

Kapka ke kapce

Šimon Pumr
3 000 Kč

Pořád na vás myslíme, další Vánoce už budete slavit v míru

Magda Kalašová
2 000 Kč