Psí život, z.s.


Pomoc Ukrajině Zvířata

Pomoc ukrajinským zvířatům

Ve válkou zasažené Ukrajině narůstá počet zraněných a opuštěných zvířat, o které se snaží postarat tamní útulky. Mnoho lidí však před válkou strastiplně prchá i se svými domácími mazlíčky... Všichni nyní potřebují naší pomoc zvenčí!

vybíráme od 24.2.2022

Pomozte ukrajinským zvířatům!

3 901 782 Kč

přispělo

3571 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve válkou zmítané Ukrajině narůstá nejen počet zraněných lidí, ale také zvířat. Někteří lidé prchající před válkou vzali svá zvířata s sebou, jiní je opustili a zanechali svému osudu. Na Ukrajině byl i před válkou velký počet toulavých a zraněných zvířat, teď se bude situace ještě zhoršovat. Ukrajinské útulky nyní budou potřebovat mnohem větší pomoc zvenčí! Nejdříve jsme chtěli udělat sbírku "jen" pro ukrajinských útulek Friend ve městě Dněpropetrovsk, ale situace na Ukrajině je tak kritická, že pomoc potřebuje i spousta dalších útulků.

Jsme v kontaktu s mnoha českými i slovenskými organizacemi, které se do pomoci aktivně zapojují a dostáváme tipy na další ukrajinské útulky a organizace, které pomáhají zvířatům přímo v napadené zemi. Náročná je také situace na česko-slovenských hranicích, kde se nyní snažíme podporovat aktivní pomoc právě uprchlíkům se zvířaty. Za peníze vybrané od dárců posíláme na hraniční přechody krmivo pro zvířata, vodítka, obojky a hlavně přepravky, protože mnoho lidí nese kočky a malé psy jen v náručí, v provizorních taškách nebo prostě v krabicích.

Protože do naší republiky už přijíždějí uprchlíci z Ukrajiny i se zvířaty, rádi bychom jim pomohli i tady u nás - s veterinární péčí, léčkou, očkováním, čipováním, krmivem atd. Nezapomínáme ani na pomoc českým útulkům, do kterých už ukrajinská zvířata míří - buď přímo z přeplněných ukrajinských útulků a nebo z polských a slovenských organizací, které pro jejich velký příliv už nemají kam opuštěná zvířata dávat.

Peníze zde vybrané na pomoc ukrajinským zvířatům tedy budeme směřovat:
- přímo do útulků a "zvířecích" organizací na Ukrajině
- do prověřených útulků a organizací, které aktivně pomáhají se záchranou ukrajinských zvířat a nebo je u sebe přímo umísťují
- k ukrajinským majitelům zvířat, kteří prchají před válkou do České republiky.

Prosíme, pomozte, situace je opravdu kritická!
 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Velký dík všem, co pomáhají ohroženým zvířatům.

Jiří Kosina
1 500 Kč

Moc děkuji všem skvělím a neskutečně obětavým lidem,kteří mají srdce na pravém místě a zachraňují zvířátka z válečného pekla,to jsou pro mě ti největší hrdinové dnešní doby,příběhy zvířátek jsou velmi dojemné a když mají dobrý konec,jsou pro mě velkým povzbuzením, nadějí a vírou v dobro.Milí přátelé, ať je vaše práce se záchranou zvířátek vždy jen úspěšná,myslíme na vás a na zvířátka...Radka,Jarda a kočičky

Radka Hájková

Díky za všechno co děláte pro ty čtyřnohé kamarády.

Marie Kořínková

Děkuji za to , co všechno děláte pro ty nebohé němé tváře. Jste skvělí.

Gabriela Janoušová
500 Kč

Velký dík za Vaši práci.Martina Uxová
1 500 Kč

Слава Україні! Героям слава!

H2O
1 000 Kč

Použijte prosím na pomoc tam, kde uznáte, že je to nejvíce potřeba. Kdo má rád zvířátka, nemůže zůstat lhostejný.

Miroslava Konrádová
1 500 Kč

velký dík...

Jana Kolínská
500 Kč

Doufejme, že tato nesmyslná válka brzy zkončí! 🙏🏻

Michaela Reynolds
1 000 Kč

Posílám zatím jen malý příspěvek a doufám, že aspoň trochu pomohu zvířatům v nelehké situaci, do které se dostala ..

Andrea Lukšová
1 000 Kč