Psí život, z.s.


Pomoc Ukrajině Zvířata

Pomoc ukrajinským zvířatům

Ve válkou zasažené Ukrajině narůstá počet zraněných a opuštěných zvířat, o které se snaží postarat tamní útulky. Mnoho lidí však před válkou strastiplně prchá i se svými domácími mazlíčky... Všichni nyní potřebují naší pomoc zvenčí!

vybíráme od 24.2.2022

Pomozte ukrajinským zvířatům!

4 276 523 Kč

přispělo

3644 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ve válkou zmítané Ukrajině narůstá nejen počet zraněných lidí, ale také zvířat. Někteří lidé prchající před válkou vzali svá zvířata s sebou, jiní je opustili a zanechali svému osudu. Na Ukrajině byl i před válkou velký počet toulavých a zraněných zvířat, teď se bude situace ještě zhoršovat. Ukrajinské útulky nyní budou potřebovat mnohem větší pomoc zvenčí! Nejdříve jsme chtěli udělat sbírku "jen" pro ukrajinských útulek Friend ve městě Dněpropetrovsk, ale situace na Ukrajině je tak kritická, že pomoc potřebuje i spousta dalších útulků.

Jsme v kontaktu s mnoha českými i slovenskými organizacemi, které se do pomoci aktivně zapojují a dostáváme tipy na další ukrajinské útulky a organizace, které pomáhají zvířatům přímo v napadené zemi. Náročná je také situace na česko-slovenských hranicích, kde se nyní snažíme podporovat aktivní pomoc právě uprchlíkům se zvířaty. Za peníze vybrané od dárců posíláme na hraniční přechody krmivo pro zvířata, vodítka, obojky a hlavně přepravky, protože mnoho lidí nese kočky a malé psy jen v náručí, v provizorních taškách nebo prostě v krabicích.

Protože do naší republiky už přijíždějí uprchlíci z Ukrajiny i se zvířaty, rádi bychom jim pomohli i tady u nás - s veterinární péčí, léčkou, očkováním, čipováním, krmivem atd. Nezapomínáme ani na pomoc českým útulkům, do kterých už ukrajinská zvířata míří - buď přímo z přeplněných ukrajinských útulků a nebo z polských a slovenských organizací, které pro jejich velký příliv už nemají kam opuštěná zvířata dávat.

Peníze zde vybrané na pomoc ukrajinským zvířatům tedy budeme směřovat:
- přímo do útulků a "zvířecích" organizací na Ukrajině
- do prověřených útulků a organizací, které aktivně pomáhají se záchranou ukrajinských zvířat a nebo je u sebe přímo umísťují
- k ukrajinským majitelům zvířat, kteří prchají před válkou do České republiky.

Prosíme, pomozte, situace je opravdu kritická!
 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Za generála!

Vojtěch Petr
500 Kč

Stále potřebují naší pomoc!

Ing.František Houdek
4 000 Kč

Podpora hrdinné Ukrajině v obraně před agresorem. Sláva Ukrajině a demokratickému světu!

Lucie Tihounová
100 Kč

Pro zviratka, ktera potrebuji pomoct

Barbora
500 Kč

Děkuji všem, kteří pomáháte zvířatům v situaci, která je pro ně strašně těžká a ona sama si nemohou pomoct. A hlavně nemohou pochopit PROČ! ? nastala. Že se někdo rozhodne bezdůvodně napadnout teritorium jiného...
Snad i já aspoň malinko ulehčím nějakému zvířeti život.

Andrea Lukšová
1 000 Kč

Vážím si vaší práce a odvahy

Radim Svoboda
10 000 Kč

Díky, že pomáháte!

Alžběta Možíšová
500 Kč

Děkuji, za to, co děláte 🥰

Veronika Kocandová
500 Kč

Dakujem za vasu pomoc zvieratkam na UA!

Vladimír Slámka
1 500 Kč

My se nemáme za co stydět!

Lenka Kubíčková
500 Kč