CityChurch.cz, z.ú.


Pomoc Ukrajině

Pomozte Ukrajinským rodinám prchajícím před válkou

Citychurch.cz ve spolupráci s církví Philadelphia church Ternopil vyhlašuje veřejnou sbírku na přímou pomoc rodinám z Ukrajinsko/Ruské hranice, kterým hrozí bezprostřední nebezpečí války. Tyto rodiny potřebují zajistit bezpečí, dopravu, ubytování, jídlo a další nezbytné potřeby.

vybíráme od 22.2.2022
1 406 923 Kč

přispělo

259 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ukrajinské rodiny, které žijí na hranicích s Ruskem prochází kvůli hrozbě války obdobím velké nejistoty a nebezpečí. Z rozhovorů s nimi víme, že často slyší střelbu a výbuchy, a proto potřebují ochránit sebe, své děti a své nejbližší. Z důvodu vlastní ochrany mnohým nezbývá nic jiného, než opustit svůj domov a utéct do bezpečí.
Církev Philadelphia church Ternopil již v minulosti pomohla mnohým rodinám z východní Ukrajiny najít útočiště a nyní znovu organizuje pomoc potřebným. Tato církev působí ve městě Ternopil v západní části Ukrajiny, které se nachází v dostatečné vzdálenosti od ohrožené oblasti.
Vybrané peníze budou sloužit pro zajištění dopravy, ubytování a dalších základních potřeb pro rodiny, které prchají před válkou.
Citychurch.cz má dlouhodobé osobní vztahy s církví Philadelphia a podnikla v posledních letech na východní Ukrajinu mnoho misí na kterých vznikly kontakty a hluboké vztahy s církvemi a lidmi žijícími v Doněcké a Luhanské oblasti na východě Ukrajiny.
Každý z nás můžeme přispět na pomoc těmto rodinám, předem děkujeme za Vaše dary.


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

V posledních dnech jsme se více soustředili na rodiny, které už jsou v ČR a to konkrétně v Ostravě. Denně rozdáme kolem 10-15 „Starterpacků“ se základními potravinami pro uprchlíky, kteří jsou v ČR, ale ještě nedostali finanční podporu od státu nebo čekají na vyřízení bankovních účtů a karet. Děkujeme moc za podporu krmtehladove.cz a konkrétně Danovi Skokanovi, díky kterému máme ještě více financí na nákup potravin.


Současně se rozrůstá i křesťanská komunita v Ostravě, která pomáhá všem přesídlencům, kteří potřebují praktickou, duchovní, ale i terapeutickou pomoc. Toto jsou fotky z nedělní bohoslužby v divadle https://studiog.cz/. Děkujeme moc všem, kdo se podílíte na tomto projektu.


Dalším přírůstkem do našeho humanitárního vozového parku byl díky vašim štědrým darům tento "vozík". Nyní bude sloužit v Kyjevě, Buči a okolí. Vozit bude jídlo, stavební materiál na opravu zničených domů. Děkujeme, že s vámi můžeme pomáhat!
 

Milan se Zdeničkou se vrátili z výpravy do Ternopilu. Jejich cílem bylo nejen dovézt humanitární pomoc, odvézt některé z uprchlíků, ale také povzbudit místní církvi v jejich službě. Mykola a Anna Semenovovi a Eduard a Lena Kuratovi a celý tým Philadelphia church od samého počátku války přijímají v budově sboru uprchlíky z východu Ukrajiny. Někteří zůstanou déle, někteří jen přespali a pokračovali dále na své cestě. Služba samotná je však ohromně náročná, protože už ve vysokém tempu trvá velmi dlouho. Mají kolem sebe skvělý podpůrný tým, ale vědomí toho, že konec války je zatím v nedohlednu, musí být nesmírně ubíjející. Jsou to neuvěřitelně stateční lidé!
Do Ostravy jsme přivezli Innu s dvěma dětmi, kteří přicestovali z Bachmutu, města na hranicích s Ruskem, kde jsme v létě se CityChurch pomáhali s kempem pro děti. Inna před válkou utíká už podruhé. Jen z Bachmutu do Ternopilu cestovala čtyři dny a nyní je ubytována u našich přátel v Ostravě.
Jsme vděční za všechny, kdo nabízejí jakoukoliv pomoc! Díky Bohu za každého z vás.

Naše dodávky nově pomáhají našim ukrajinským přátelům při nebezpečné ale nutné dopravě humanitární pomoci do Buči. Nyní se snažíme sehnat a koupit skříňovou dodávku s tažným vozíkem, která by nám pomohla oblast zásobovat jak jídlem, tak stavebním materiálem na opravu poškozených domů.
Do Kyjeva v těchto dnech také přijíždí zbytek zásilky projektu "300 spacáků pro Ukrajinu", tedy 200 urgentně potřebných spacáků, které teď mohou využít lidé, ukrývající se v kyjevském metru.
Do Ternopilu se mezitím vypravili i Milan se Zdeničkou osobně, samozřejmě se zásobou další humanitární pomoci. Děkujeme za vaši podporu a vaše modlitby!

Náš první zakoupený autobus! Nyní ho již v servise připravujeme na jeho cestu na Ukrajinu. 
Kromě jídla jsme také stihli odeslat první část "300 spacáků na Ukrajinu" - první stovka už slouží tam, kde má. Děkujeme vám za podporu! 
Mezitím v Česku se ukrajinské rodiny zabydlují - například také u našeho motorkářského pastora Tomáše Suchánka v Černé v Pošumaví. 

V úterý dorazila do Kyjeva obrovská dodávka jídla, kterou jsme posílali ve spolupráci s organizací Krmte hladové - celkem asi 12 tun jídla na 30 paletách. Tato pomoc je dále distribuována místními dobrovolníky. V kyjevském metru se nyní neschovávají pouze místní, ale i ti, kteří sem utekli ze silně bombardovaných oblastí, jako je Záporoží nebo Charkov.
Mimo to se do polského campu H2O podařilo přepravit dalších 25 lidí, z toho polovina bude dále směřovat do Česka a druhá polovina do Dánska. Děkujeme vám za modlitební i finanční podporu! Bez vás bychom naší mise nebyli schopni.

Včera jsme odeslali na Ukrajinu dodávku č. 10 společně s 1000l paliva a dneska posíláme zálohu na 18ti místný autobus. Auta i palivo posíláme Ukrajincům v Kyjevě, Dněpru v Charkovské oblasti i na Luhansku, kde jsou používány na evakuaci lidí z často oblehaných i bombardovaných území, a kteří se nemají jak sami dopravit na vlak/odvoz. Dále s nimi svážíme lidi z Ternopilu do Polska/ČR. V neposlední řadě slouží na dovoz jídla, léků a dalšího tam kde je to nejvíce potřeba. Děkujeme všem za podporu.

Včera naše barevné dodávky opět dopravily 25 lidí z Ukrajiny do bezpečí Polska. Vše koordinujeme s nakládáním zásob jídla, které se nám díky Bohu podařilo sehnat a kterými už plníme sklady na polsko-ukrajinských hranicích.


V pondělí jsme dopravili 25 uprchlíků z Ternopilu do Rzeszowa, poté jsme je s pomocí organizace JosiahVenture byli schopni poslat do hotelu v Malenovicích, odkud budou pokračovat zase dále. Zároveň jsme vyslali na místo dodávku plnou zdravotnických potřeb.
Momentálně máme potravinové sklady i dodávky nastaveny na dopravu 100 lidí denně, sháníme další dodávky a také autobus. V tuto chvíli však řešíme také evakuaci lidí z východních částí Ukrajiny, které jsou válkou nejvíce zasaženy, na západ do Ternopilu, odkud mohou cestovat dále do Evropy.
Děkujeme za vaši neuvěřitelnou materiální, finanční i duchovní podporu!

V minulých dnech se událo opět sousta věcí. David N. byl osobně několik dní v Ternopilu a organizoval převoz uprchlíků z Ukrajiny. Zároveň s ogranizací Krmte hladové připravujeme dodávku 16 palet s jídlem do Ternopilu. V Ostravě se formuje Ukrajinská misijní církev, která chce sloužit Ukrajincům ve městě. Vytvořili projekt Ukrajinci - Ukrajincům ve kterém bude nabízet uprchlíkům jídlo, oblečení, praktickou a duchovní pomoc. 
Když se podíváme na období od začátku války trochu v číslech vypadá to takto:
Pomohli jsme evakuovat kolem 150 lidí.
Dovezli jsme na Ukrajinu 5 tun jídla, ale taky 2000 litrů nafty.
Dvě dodávky, které jsme dodali na Ukrajinu jezdí 3 x týdne trasu Ternopil - Kiev a dovážejí do Kieva potraviny a odvážejí uprchlíky.
Tři dodávky, které jsme dodali na Ukrajinu jezdí 5 x týdně trasu Ternopil - Polsko a odvážejí z Ukrajiny uprchlíky a z posla vozí do Ternopilu jídlo.
Prosím berte tato čísla jako průměrová a to s určitou rezervou, protože každý den je jiný a těžce vyhodnotitelný. 
V příštím týdnu přivítáme dalších 5 uprchlíků, kteří míří do CityChuch v Ostravě a věříme, že se nám povede s organizací Krmte hladové dostat na Ukrajinu 16 palet s potravinami.
Děkujeme všem dárcům a lidem, kteří za touto službou stojí duchovně. Jsme moc vděčni.Více podrobností a fotek můžete najít tady: https://www.facebook.com/david.nitra

Převoz uprchlíků z Ukrajiny stále pokračuje, ačkoliv se již převážně neshromažďují v Ostravě. Náš poslední výlet skončil ve středu, kdy se David vrátil do Ostravy poté, co rozvezl jednu rodinku do Krakova k dceři, druhou rodinku do Bratislavy k přátelům, a jednoho tureckého studenta, který na Ukrajině studoval, poslal na letadlo do Budapešti.
V přejezdech hranic již máme systém a umíme se přes ně dostat rychleji a rychleji. Momentálně již máme zařízený i sklad poblíž polsko-ukrajinských hranic, který budeme průběžně plnit zásobami tak, aby naše humanitární přeshraniční pomoc byla ještě efektivnější. Odvoz ukrajinských uprchlíků stále probíhá, ubytovací kapacity Česka a Polska jsou již však na hraně. Proto jednáme s německou a norskou pobočkou organizace YWAM, se kterou jednáme na Ukrajině.

Další tři dodávky se vydaly na cestu na Ukrajinu, odkud v pondělí večer odjížděli s dalšími rodinami, prchajícími před válkou. CityChurch zároveň pro tyto účely organizuje sbírku oblečení, drogerie, nábytku a dalších věcí, kterými můžeme nově příchozí Ukrajince při příjezdu vybavit, protože s sebou často mají jen pár základních věcí. Mezitím nezahálíme, hledáme autobusy, které by mohly uprchlíky dopravovat od hranic do ČR, odkud se pak pravděpodobně budou již vydávat do dalších zemí. Také hledáme sklad u ukrajinsko-polských hranic, kde můžeme uskladnit potraviny k zásobování církve v Ternopilu. Děkujeme za vaši neustálou podporu a modlitby! 

Ve čtvrtek brzy ráno dojelo našich pět dodávek do Ternopilu. Všichni naši řidiči jsou už zkušení v přechodu přes hranice a mají všechny nezbytné formality, což celý proces výrazně urychluje, díky Bohu! Opět jsme dovezli nutné zásoby jídla, nafty a dalších nezbytností. Po odpočinku se řidiči s dalšími Ukrajinci vydají zpět do ČR.
V Ostravě čile pokračujeme v procesu ubytovávání a registrace uprchlíků na Červeném kříži a chystáme pro ně další navazující aktivity.  V neděli se již bude konat první ukrajinská bohoslužba!

Víkend byl ve znamení shánění ubytování pro naše nově příchozí ukrajinské přátele. Díky Bohu se v tuto chvíli podařilo všechny ubytovat! V neděli se k nám dokonce přidali na bohoslužbu v Clickostele.
Poslední dny jsme v CityChurch už ale trávili opět na nákupech zásob jídla do Ternopilu a Kyjeva. Řešili jsme nákup dodávek a jejich servis, logistiku celé cesty i převoz dalších rodin do ČR. A nakonec na Ukrajinu včera večer konečně znovu vyjely tři dodávky humanitární pomoci. Dvě z nich budou z Ternopilu pokračovat s jídlem a léky do Kyjeva a třetí se s šesti uprchlíky vrátí zpět. Dnes, ve středu, vyjede z Ostravy dalších pět dodávek, z nichž čtyři se poté vrátí zpátky s 25 lidmi na palubě. Až budeme vědět přesné počty a složení, rozběhne se opět celý koloběh s hledáním ubytování. Další dodávky se poté na Ukrajinu vypraví v pátek nebo sobotu. Děkujeme za vaši podporu a finanční, materiální a modlitební pomoc!
 

- vyprovázíme naše úterní statečné řidiče do Ternopilu a Kyjeva.

Včera po šesté ráno dorazil do Malenovic konvoj z Ternopilu s 18 lidmi, mezi nimi i maminka Kristina v devátém měsíci těhotenství a patnáctiletý klučina Slavik s Downovým syndromem. Mají za sebou dvanáct hodin dlouhou cestu a náročný přechod ukrajinsko-polských hranic. Po cestě několikrát uvízli v zácpách a mnohokrát se museli dohadovat s celníky a policisty. Jedna z dodávek se u hranic také rozhodla, že dál nepojede, a až potom, co ji jeden z řidičů musel i se sedmi lidmi na palubě odtlačit (!), se po výměně baterie mohlo jet dále. Při vybalování v Malenovicích se navíc ukázalo, že děti propašovaly na palubu čtyři černé (a zrzavé) kočičí pasažéry. I těm se naštěstí už podařilo najít domov :) Díky Bohu za to, že mohli všichni (lidští i kočičí) cestující dojet v pořádku! Nyní je čeká regenerace. My pokračujeme ve sbírkách humanitární pomoci, kterou v úterý povezeme opět na Ukrajinu. Děkujeme všem za obrovskou a velmi cennou vlnu podpory!

Dnes se vrací další tři dodávky, spolu s Petrem B., který se na Ukrajině stále angažoval v evakuaci dětí z Kyjeva. Nyní měli kapacitu přivézt do ČR dalších 20 uprchlíků.
My v Ostravě mezitím stále pokračujeme v přípravách úterního odjezdu na Ukrajinu. Zároveň buď přepravujeme uprchlíky, kteří si po dlouhé cestě stihli trochu odpočinout, do Červeného kříže k registraci, nebo jim pomáháme dostat se do jiných měst, kde mají kontakty. Dva seniory a jednu maminku s dítětem, kteří přijeli dodávkami z Ternopilu ve čtvrtek, včera pomohl David dostat do Varšavy k příbuzným. Děkujeme VÁM VŠEM za šťastné konce, kterých můžeme být svědky!

Dnes odpoledne s pomocí přátel z organizace JosiahVenture přijedou lidé z dalšího z našich partnerských sborů v Severodoněcku. Pro ty teď intenzivně hledáme bydlení minimálně do neděle. 
Momentálně také nakládáme další várku zásob do Ternopilu. Odjíždět budeme v úterý večer čtyřmi dodávkami, dvě z nich na Ukrajině poté zůstanou na pomoc při stále probíhající evakuaci dětí z Kyjeva, jedna zůstane na pomoc v Ternopilu a čtvrtá se vydá zpět do ČR. Do Ternopilu posíláme i dvě tiskárny, o které místní pastor Mykola požádal. Ze sboru v Ternopilu máme také zprávy od Petra B., který zítra opět odjíždí s dalšími lidmi do ČR. Momentálně ve sboru již není kvůli množství lidí pořádně kde spát, lidé se tísní všude. Modlíme se tedy za další možnosti, jak jim pomoct! 

Po zhruba hodinovém čekání na polsko-ukrajinských hranicích (zázrak!) nakonec obě dodávky úspěšně dojely do ČR. Petr V. se zastavil vyložit část pasažérů v Katovicích a poté stejně jako Marek vyložil ostatní v Malenovicích. Nyní je čeká odpočinek a nezbytné formality. Jedna dodávka s Petrem B. stále zůstává v Ternopilu.
Mezitím my v ČR sháníme další dodávky, které bychom mohli poslat na Ukrajinu. 
 
Na obrázku dvě maminky s dětmi (vlevo osmiměsíční Marek), které již nyní po dlouhé cestě odpočívají v hotelu.

Ternopil před chvílí opustily dvě dodávky, vezoucí dva velmi staré a nemohoucí seniory a čtyři maminky se čtyřmi dětmi, z toho jeden osmiměsíční chlapeček. V oblasti již v době odjezdu zněly válečné sirény. Nyní se musí během následujících několika hodin dostat včas na ukrajinsko-polské hranice. Modlete se tedy s námi za jejich ochranu a bezpečný návrat.

 

Dnes dopoledne dorazili naši stateční řidiči do Ternopilu. Přes hranice se jako ostřílení humanitární pomocníci dostali bez problému. S místními pastory a vedoucími práce s uprchlíky okamžitě začínáme řešit převoz 21 lidí do ČR, kde už na ně čeká další podpůrná síť a ubytování. Souběžně řešíme situaci s dětmi v Kyjevě, kteří potřebují okamžitou pomoc a přepravu do západní části Ukrajiny. Mnohokrát děkujeme za vaši finanční i praktickou pomoc!


 

Do Ternopilu jsme v úterý  v pozdních hodinách vyslali další tři vozy se čtyřmi statečnými řidiči a s humanitární a finanční pomocí. Kvůli častým výpadkům elektřiny jsme tentokrát nakoupili elektrocentrály, dále pak palivo, léky, matrace, potraviny, hotovost a další dary v celkové hodnotě cca 300.000,- Kč. Na Ukrajině momentálně zoufale chybí auta, řidiči a palivo, takže jsou velmi omezené možnosti, jak maminky s dětmi dopravovat do bezpečí, obzvláště z východní části Ukrajiny a tito naši stateční řidiči budou pomáhat v této oblasti. Obrovské díky patří všem, kteří se na této pomoci podílejí a sdílejí ji svým blízkým a všem dobrovolníkům, ktetří jsou zapojeni

Z Ternopilu dnes Petr B. přiveze 6 lidí do KC Malenovice. Další 2 lidi přiváží do Ostravy David N. Dostali jsme informaci, že v Kyjevě je připraveno 300 dětí, které potřebují evakuovat do Ternopilu a jsme v kontaktu kolem toho s Mykolou S. Z této potřeby vyplývá, že Petr B. obratem vyrazí zpátky do Ternopilu doveze tam další várku pomoci a nabere opět další utečence do ČR. Cíl naší sbírky je 2 mil. Kč - aktuálně jsme od dárců z ČR a USA získali kolem 800 tis. Velmi děkujeme a prosíme o další příspěvky. 

UPDATE 28.2. 2022 PRO SITUACI V TERNOPILU V CÍRKVI PHILADELPHIA, KTERÁ POMÁHÁ RODINÁM Z VÝCHODNÍ UKRAJINY:

VIDEO: PŘÍJEZD POMOCI DO CÍRKVE PHILADELPHIA V TERNOPILU PO 24 HODINÁCH NA CESTĚ:

https://www.instagram.com/tv/CafpMK7F7Oy/?utm_source=ig_web_copy_link

CIRKEV V TERNOPILU K TOMU PÍŠE:
"Today we were blessed and touched. We are so thankful that many Czechs, people we know and don’t gathered a van of supplies for us (groceries, sleeping bags, sleeping mats and other stuff). Now we are able to have more people. Thank you so much @clickostel @milanmichalko @michalkovazdenka
And a special thank you to Peter, Czech who drew 24 hours to get here, to Ukraine."

Vyslali jsme do Ternopilu humanitární pomoc a finanční dary v hodnotě 200.000,- Kč:

V sobotu 26. 2. 2022 jsme díky statečnosi pastora z Turnova - Petrovi Boudnému =  a štědrosti Vás všech mohli do města Ternopil do Církve Philadelphia odvézt potraviny, hygienické potřeby, spacáky, karimatky, palivo a finanční dary v celekově hodnotě 200.000 Kč. Zároveň Petr dopravil 7 lidí, kteří se potřebovali dostat na Ukrajinu. Petr se bezpečně dopravil do Ternopilu v neděli 27.2. v dopoledních hodinách. Momentálně se do teté církve snaží dopravit další desítky rodin z východní části Ukrajiny.Krátké poděkování vedení církve Philadelphia v Ternopilu za podporu:

Čtvrtek 24.2. 9.00 - z videochatu s pastorem Mykolou Semenovem máme informace, že 100 lidí z Východoukrajinských církví je na cestě na Západní Ukrajinu do města Ternopil. Mykola s týmem se snaží pronajmout byty za Západní Ukrajině pro tyto utečence.

Založení projektu

Děkuji že pomáháte

Štěpán

Ukrajinci, jsme s Vámi. Modlíme se!!!!

Vladěn L.

Děkuji za to,co pro prchající před válkou děláte! Respekt před vámi a vašimi činy!

Kateřina Hrubizna Machů
1 000 Kč

Na dobré dílo...

Dárce
10 000 Kč

Společně to zvládneme! Sláva Ukrajině!

Jan Mertl

Jsme s Vámi.

Jana Stuchlá
1 000 Kč

Modlím se za Vás.

Dárce

Držte se Ukrajinci !!! Nejste v tom sami.

Dalibor Stuchlý

Děkuji všem co pomáhají a jsou do přímé pomoci jakkoli zapojeni 🙌 Buďte požehnaní

Kateřina Tichá
300 Kč

Jsme s Vámi.

Jaroslava Šmétková
500 Kč