UNICEF Česká republika


Pomoc Ukrajině Děti, mládež, rodina

UNICEF pomáhá na Ukrajině

Konflikt na Ukrajině znamená bezprostřední ohrožení života a duševního zdraví pro 7,5 milionu dětí. Války takového rozsahu nezůstávají bez dětských obětí na životech. V zemi je ostřelována kritická infrastruktura včetně vodovodních systémů, zdravotnických zařízení a škol. UNICEF má již nyní informace o velmi závažném nedostatku vody v některých oblastech.

vybíráme od 21.2.2022

UNICEF rozšiřuje pomoc na východě Ukrajiny

Společně můžeme ukrajinským dětem pomoci – poskytněte jim vodu, vzdělání nebo psychosociální podporu. Děkujeme za podporu!
1 060 454 Kč

přispělo

718 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
UNICEF i přes rizika spojená s prací ve válce zůstává na Ukrajině v plném provozu, včetně oblasti Donbasu. Pracovníci UNICEF jsou v první linii pomoci a spolupracují s místními partnery na co nejrychlejší humanitární reakci po prudké eskalaci konfliktu dne 24. února 2022. Čtyři pobočky UNICEF mají 130 pracovníků v oblasti Doněcku, Luhansku, Kramatorsku, Mariupolu a v Kyjevě.

Humanitární potřeby na Ukrajině se zvyšují každou hodinou. Velké množství obyvatel již před válkou uniklo do Polska, Rumunska, Moldavska a Maďarska. UNICEF rodinám na útěku již předal přes 20 tisíc litrů pitné vody. Podél klíčových tras do sousedních zemí zřizuje podpůrná zařízení, kde poskytuje informace a vytváří bezpečné místo pro matky s dětmi. V těchto zařízeních také provádí identifikaci nezaopatřených dětí a zajišťuje jim bezpečí.

Současně UNICEF spolupracuje s lokálními autoritami a umisťuje humanitární pomůcky do devíti strategických oblastí na východě, západě a centrální části země. Ty budou pokrývat akutní potřeby lidí bezprostředně prchajících před konfliktem. V oblastech Kramatorsku, Novohrodivky, Marupolu, Mariinky a Bakhmutu fungují mobilní týmy, které poskytují nezbytnou zdravotnickou pomoc. Na výzvu lokálních autorit také rozváží vodu.

Deset mobilních týmů poskytuje v terénu psychosociální podporu dětem a jejich rodičům. UNICEF s ukrajinskou vládou také spolupracuje na zavedení koordinačního mechanismu ochrany dětí a prevence násilí či zneužívání.

Více informací a fotografie z terénu jsou k dispozici na www.unicef.cz.

Čtrnáctiletý Aleksey Agapin žije v doněcké oblasti. Přišel o tři prsty, když mu v ruce explodoval granát. „Bylo to v létě, šel jsem zrovna plavat k rybníku s kamarády. Kolem nás projel armádní konvoj a z jednoho auta něco vypadlo. Nevěděl jsem, co to je, vypadalo to jako pero,“ popisuje Aleksey. „Když jsem to zvedl, vybouchlo mi to v ruce. Byl jsem v šoku a cítil jsem hroznou bolest. Když jsem se podíval na svoji ruku, viděl jsem, jak mi z ní visí prsty.“
© UNICEF/Gilbertson VII Photo
Společně můžeme ukrajinským dětem pomoci – poskytněte jim vodu, vzdělání nebo psychosociální podporu.
Děkujeme za podporu!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Jsme v srdci s vámi.

Lucie

We are with you

Patrik Černý

jsme s Vámi

Jakub Smola
410 Kč