UNICEF Česká republika


Pomoc Ukrajině Děti, mládež, rodina

UNICEF pomáhá na Ukrajině

Konflikt na Ukrajině znamená bezprostřední ohrožení života a duševního zdraví pro 7,5 milionu dětí. Války takového rozsahu nezůstávají bez dětských obětí na životech. V zemi je ostřelována kritická infrastruktura včetně vodovodních systémů, zdravotnických zařízení a škol. UNICEF má již nyní informace o velmi závažném nedostatku vody v některých oblastech.

vybíráme od 21.2.2022

UNICEF rozšiřuje pomoc na východě Ukrajiny

Společně můžeme ukrajinským dětem pomoci – poskytněte jim vodu, vzdělání nebo psychosociální podporu. Děkujeme za podporu!
1 060 454 Kč

přispělo

718 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
UNICEF i přes rizika spojená s prací ve válce zůstává na Ukrajině v plném provozu, včetně oblasti Donbasu. Pracovníci UNICEF jsou v první linii pomoci a spolupracují s místními partnery na co nejrychlejší humanitární reakci po prudké eskalaci konfliktu dne 24. února 2022. Čtyři pobočky UNICEF mají 130 pracovníků v oblasti Doněcku, Luhansku, Kramatorsku, Mariupolu a v Kyjevě.

Humanitární potřeby na Ukrajině se zvyšují každou hodinou. Velké množství obyvatel již před válkou uniklo do Polska, Rumunska, Moldavska a Maďarska. UNICEF rodinám na útěku již předal přes 20 tisíc litrů pitné vody. Podél klíčových tras do sousedních zemí zřizuje podpůrná zařízení, kde poskytuje informace a vytváří bezpečné místo pro matky s dětmi. V těchto zařízeních také provádí identifikaci nezaopatřených dětí a zajišťuje jim bezpečí.

Současně UNICEF spolupracuje s lokálními autoritami a umisťuje humanitární pomůcky do devíti strategických oblastí na východě, západě a centrální části země. Ty budou pokrývat akutní potřeby lidí bezprostředně prchajících před konfliktem. V oblastech Kramatorsku, Novohrodivky, Marupolu, Mariinky a Bakhmutu fungují mobilní týmy, které poskytují nezbytnou zdravotnickou pomoc. Na výzvu lokálních autorit také rozváží vodu.

Deset mobilních týmů poskytuje v terénu psychosociální podporu dětem a jejich rodičům. UNICEF s ukrajinskou vládou také spolupracuje na zavedení koordinačního mechanismu ochrany dětí a prevence násilí či zneužívání.

Více informací a fotografie z terénu jsou k dispozici na www.unicef.cz.

Čtrnáctiletý Aleksey Agapin žije v doněcké oblasti. Přišel o tři prsty, když mu v ruce explodoval granát. „Bylo to v létě, šel jsem zrovna plavat k rybníku s kamarády. Kolem nás projel armádní konvoj a z jednoho auta něco vypadlo. Nevěděl jsem, co to je, vypadalo to jako pero,“ popisuje Aleksey. „Když jsem to zvedl, vybouchlo mi to v ruce. Byl jsem v šoku a cítil jsem hroznou bolest. Když jsem se podíval na svoji ruku, viděl jsem, jak mi z ní visí prsty.“
© UNICEF/Gilbertson VII Photo
Společně můžeme ukrajinským dětem pomoci – poskytněte jim vodu, vzdělání nebo psychosociální podporu.
Děkujeme za podporu!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

❤️🙏

Viera Bohacova
1 000 Kč

Svobodu Ukrajině

Iva Janovská
5 000 Kč

Dar asi nepomůže ukončit hrůzy války, může však pomoci někomu přežít. To je v tuto chvíli naprosto nejdůležitější.

Radovan Bazger

Bůh s vámi...

Lucie Balcarová
1 000 Kč

Dekujeme

Vaclav Haken
5 000 Kč

Modlím se za vás všechny. Snad ta hrůza skončí co nevidět.

Miroslava Dohnalová
2 500 Kč

Přeji všem hodně štěstí a zdravého rozumu.

Vladimíra Syrovátková
1 000 Kč

Ja jsem prispel....co udelas ty?

Daniel Pianka

Kazdy den sledujeme situaci, je neskutecne co se v dnesni dobe muze dit.. Snad nase male prispevky pomuzou.. Drzte se..

Tereza Bradiaková
500 Kč

Ať žije svobodná Ukrajina, ať žije svobodná Evropa!
Držte se!
Doufám že děti na hrůzu války zapomenou.

Roman Malcovský
410 Kč